Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is hagyjam ezt a...

Szerintetek is hagyjam ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel 5 éve vagyunk barátok. Elég nehéz a természetes ez tény,de elkezdett járni pszihológushoz már 2 éve és sokat fejlődött. Régebben is mindenen képes volt halálosan megsértődni,de a semmi dolgokon és úgy kellett mindig engesztelnem,hogy ne értse már félre.Sokszor azt csinálta,hogy utolsó pillanatban mondott engem le.Mióta van kapcsolata azóta mindig azaz első neki én kb 2-3 hetente mondom neki,hogy találkozzunk 2-3 órára.Iszonyú nehezen szorít nekem időt. Aztán kitaálta most ,hogy ő mjad rá fog érni 1 órára de még lehet annyira se egyik nap. És mindkettőnktől 50-70 perc utazásra levő helyet talált ki. Amúgy tovább is ráérne mert nincs azután dolga,de a pasija pont úgy végez munkában és ő menne vele haza. Mire én tlejesen normálisan mondtam neki,hogy az kicsit kevés a találkozóra,főleg azt tekintve,hogy 1 órát utazom oda. Erre teljesen kiakadt,hogy ő még többet utazik és hogy nem érek neki annyit. Én azonnal elekdtem vigasztalni,hogy ne vegye bántásnak sőt akkor utazok inkább hozzá,hogy több időt találkozzunk. Erre már teljesen dacosan,sértődötten beszélt velem,hogy nem ő nagyon messze lakik úgyhogy ne is utazzak stb.aztán mondta,hogy már találkozni se akar velem.... Én mondtam neki,hogy ne haragudjon ,hogy 1 óra vagy még annyi se kicsit kevés nekem és ha van kedve talizni valamikor szóljon meg hogy simán utazok hozzá közelebb.. azóta se reagált ennek kb egy hete.

Nagyon gyereksnek tartom,30 éves felnőtt nő ...nem is értem miért viselkedik így. Azt mondták más barátaim ,hogy hagyjam békén és ne is foglakozzak vele. De én is úgy gondolom hogy inkább hagyom. Csak tényleg nem értem miért sértőfött így meg ezen??


2020. febr. 25. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd. Az ilyen emberekkel nem erdemes foglalkozni. Nekem is volt hasonlo 'baratsagom', azzal a kulonbseggel, hogy mikor talalkoztunk sem ram figyelt, csak a telefonjat nyomta, mikozben en szamomra fontos, magan jellegu dolgokrol beszeltem neki.

Na ennel az esetnel mondtam azt, hogy akkor csokolom es nagyon szepen leepitettem a kapcsolatot. Neha latom, akkor eszembe jutnak a regebbi dolgok, de tudom, hogy jol tettem, mert azota sem keresett meg segitsegkero,onzo dolgokkal sem, igy nem vesztettem semmit.

2020. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tényleg nem érzem úgy,hogy megbántottam. Már 1.5 hete vártam ,hogy mondja ráér valamikor. Aztán tényleg meglepődtem mikor mondta ,hogy 1 óra vagy annyi sem,teljesen messze mindkettőnktől...erre is normálisan reagáltam,hogy ez nem biztos,hogy jó lesz nekem,sok időt elvesz az utazás oda-vissza és csak 40-60 percet tudunk beszélni.

Amikor láttam,hogy ennyitől dacos lett és megsrétődött akkor ajánlottam fel azonnal,hogy akkor utazok hozzá és több időnk lesz. De már ezt nem fogadta el.


Nem tudom mi ez a személyiségzavar nála,de ezekután én nem akarom őt keresni. Én írtam utoljára és teljesen rendesen,kedvesen. Amúgy is ő mindig mindenkit szid és sokszor olyan apróságok miatt ,hogy nem is értem. Szóval lehet nem veszítek sokat..csak tényleg sajnálom,hogy ennyire gyerekes és remélem egyszer "felnő".

2020. febr. 25. 16:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolata miatt egyébkét előbb-utóbb úgyis háttérbe szorultál volna. Biztos sokat bántották vagy úgy érzi: sok igazságtalanság érte az életben, ezért sértődik meg mindenen.

Én azt csinálnám: hagynám és majd ő keres, ha szeretne valamit. Bár ha férfi vagy, lehet, hogy az új barátja - ha féltékeny típus - "nem fog örülni" annak hogy ti időszakosan kapcsolatot tartotok, találkoztok. Vannak olyan emberek, akiknek egy több évtizedes barátság is alap a féltékenységre.

2020. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!