Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Helyre hozható a...

Mit tegyek? Helyre hozható a barátságunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég nehéz helyzetbe kerültem, ugyanis a legjobbnak hitt (több éve tartó) barátnőm viselkedését már nem tudom hova tenni. Tudni kell róla, hogy egy határozott ember, én pedig mostanság nagyon labilis vagyok. Mindig is érzékeny voltam, de a bántásait már nem tudom feldolgozni. Ezalatt a több év alatt mióta barátnők vagyunk, több vitánk is volt, de valahogy mindig megbeszéltük, csak hogy nem tudok túl lépni rajta. Főleg hogy mindig jön egy újabb és újabb támadás tőle. Több történet is van, amit hosszú lenne leírni,nem is tudom hogy fogalmazzam meg összességében. Egyszerűen azt érzem, hogy két színű lett. Én sosem beszélek vele csúnyán, ha valami bánt is, azt is normálisan és kedvesen mondom neki. Ezzel ellentétben ő, úgy kioszt ha valamin megsértődik hogy annyira rosszul esik, mert én sosem tudnám őt igy megbántani. Mind a kettőnknek családja van már. Írok egy példát: ha minket elhívnak valahova (családtagok pl egy programra) akkor érezteti velem, hogy neki ez rosszul esik, hogy ha elmegyünk a csaladommal. Már máshogy szól hozzám, máskent ír, bűntudatot kelt bennem, és nem is tudom jól érezni magam emiatt. Ellenben, ők mindenféle jarnak, de én sosem bántottam ezért. Nyilvánvaló hogy van egy életük, miert is szólnék bármit is. Ez természetes, csak hogy akkor neki ez miért nem az? Sokszor észrevettem, hogy megpróbál irányítani, ezt kellene tennem, ide kellene mennem, ha valamit csinálok, akkor ő azt biztosan nem úgy csinálná, ha veszek valamit, akkor az mennyibe került (sosem kérdeznék ilyet), valahogy azt is érzem hogy verseng vagy nagyon próbál irányítani. Vagy nem is tudom mi ez? Nem tudom hova tenni a viselkedését sokszor.

Sajnos nem tudom mit tegyek, sokszor beszéltem már vele erről, utána egy ideig jó a kapcsolatunk, de aztán jön egy újabb és újabb kiakadás. És már annyira fáj, szinte csak mellek szereplő vagyok a saját életemben, mert rettegek hogy megint min fog megharagudni rám.



2020. febr. 26. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem barátság ez mérgezés. A barátok támogatják egymást kölcsönösen, te mindig adsz, ő meg még el is vesz.

A legjobb barátnőm szerintem hülyeségre készül, megmondtam neki a véleményem. Nem bántottam, csak elmondtam az aggályaim, viszont azt is elmondtam, ha úgy érzi jó a döntése, akkor támogatom. Nem keltünk bűntudatot a másikban, egymás életét tiszteletben tartjuk.

Az olyan érzelmileg kizsákmányololó embereket, mint a te "barátnőd", jobb elkerülni.

2020. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, az lenne a normális viselkedés a másikkal szemben, amit írtál. Na nálunk ilyen nincs az ő részéről sajnos. Már teljesen megbetegítette a lelkem. Nem bántani akarom, mert szeretem őt, csak egyszerűen már én ezt nem bírom. Egyszer egész véletlenül szembe jött egy cikk a neten, a mérgező barátságról és teljesen magunkra ismertem. Kíváncsi voltam kívül álló személyek véleményére is, azért is írtam ide. Nyilván ez csak egy apró darab, amit leírtam, mert rengeteg dolog volt már.
2020. febr. 26. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!