Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baráti összezördülés: Én...

Sleepytime kérdése:

Baráti összezördülés: Én voltam a bunkó vagy a haverok reagálják túl?

Figyelt kérdés

Pár jóbarátommal, akivel külön városokba sodort minket az élet kis szervezkedéssel egy hétvégi kiruccanást terveztünk be múlt hétvégére. Ez egy egyéjszakás dolog lett volna, csak hogy újra találkozzunk, beszélgessünk stb. Nem nagy buli, vagy egyéb különleges esemény.

Múlt héten viszont hosszas gondolkodás után rájöttem, hogy ezért az egy éjszakáért nincs kedvem 150 KM-et utaznom oda-vissza (ilyen messze volt tőlem a helyszín). Ezért egy nappal a tervezett időpont előtt lemondtam a dolgot. A többiek most úgy érzik cserbenhagytam őket, meg egy "szemétnek" vagyok nyilvánítva... Összevesztünk, bocsánat kérést várnak tőlem ezért. Én úgy érzem nem tartozom bocsánattal, hiszen ők tőlem függetlenül még ugyanúgy elmentek és jól érezték magukat, tehát nem rontottam el a bulit. Nekem (szerintem) jogom van meggondolni magam, ha úgy látom, hogy értelmetlen/fölöslegesen megterhelő lenne a dolog. Ráadásul semmilyen anyagi kárt nem okozott számukra, hogy nem mentem el (szállás lemondás, ilyesmi nem volt miattam).

Kíváncsi vagyok mi a véleményetek: nekem van igazam, vagy a barátaimnak? Tartozom bocsánat kéréssel, vagy sem?



2020. márc. 4. 21:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom,hogy szép dolog volt részedről,mivel számítottak rád.Mondjuk azért nem is katasztrófa.Legközelebb azt mondod ilyen esetben,hogy nem tudod biztosra elmész-e.Kicsit legyél következetesebb,ha már előre tudod,hogy milyen messze van.Ez a tanulság.
2020. márc. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A döntéssel semmi baj, lehet nemet mondani. De az valóban nem olyan jó, hogy az utolsó pillanatban mondtad.
2020. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!