Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jó emberként miért annyira...

Jó emberként miért annyira nehéz az élet?

Figyelt kérdés

Miért éri annyi támadás a jó embereket?

Hogy végül vissza kell vágniuk, és akkor aggatják rájuk, hogy milyen szemét, agresszív, utálatos személyek.

Miért ilyen erős az összefogás a kiváltképp jó emberekkel szemben?


2020. márc. 7. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Miért gondolod, hogy csak a jó embereket éri baj? Miért képzeled azt, hogy te jó ember volnál?


Tudod, hogy mi a helyzet? A valódi jó ember olyan ritka, mint a fehér holló. A többi pedig csak jónak képzeli és határozza meg magát, ami valójában csak a sunyiság, a gyávaság, a megalkuvás és a belapulás pozitívvé tett máza.


Nem attól leszel jó, hogy annak hiszed magad, és hallgatsz, kussolsz, meglapulsz és várod a csodát, hogy valaki tegyen valamit helyetted, panaszkodsz és manipulálsz másokat - a valódi jóság egészen mást jelent. Egy jó ember tudja, hogy mikor hol és miért kell harcolni, visszavágni és nem válik lábtörlővé (kiv.: ha mélyen traumatizált gyerekáldozat, de azok legtöbbje a felnőtt kort sem éri meg).

2020. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenkit ér baj, de másmilyenek és ritkábban és kevésbé súlyosak mint a jó embereket. A jóságot gyengeségnek tekinti egy része a többségnek, más rész beképzeltségnek, arroganciának és ezért utálják, tamádják őket, meg akarják keseríteni az életüket és/vagy saját hasonlatosságukra formálni az illető személyt.


Számomra a jóság egyértelmű, nem kell bemagyaráznom, otthonról hoztam. A két legjobb ember akivel valaha találkoztam a szüleim. Soha semmilyen emberi gyengeséget, gyarlóságot nem fedeztem fel bennük mint amit másokban igen. Egyenesek, nem megalkuvók, becsületesek, segítő szándékúak. Úgy érzem ezeket az értékeket nekem is átadták de sajnos úgy érzem ezek miatt is lógtam ki mindenhol a sorból és lettem célpont, kegyetlenkedések felfogója.


A harc az megvolt. Persze nem kezdtem a mellemet döngetni egyből ha valaki beszólt. Türelemmel vártam amig alább hagy, belátja, hogy hibázik. Sok esetben nem következett ez be, ilyenkor kitörtem mert már többet nem tudtam elviselni.


Ezt a lehetőséget rögtön kihasználták mint a sasok, és rám aggattak furcsábbnál furcsább jelzőket, mint szociopata, agresszív, szemét állat, magamnak való stb. Az önvédelmet is megtagadták volna tőlem. Elképesztett a gyűlölet ami a jó emberek iránt éreznek.

2020. márc. 7. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Vissza lehet vágni, de ésszel. Lehet hogy senkiházi vagyok, de minden téren 150%-os életet élek mióta burkoltan a saját érdekeimet érvényesítem.

Én is túl jó voltam és meguntam.


31/F

2020. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Nem passzol am ez az értékeimmel. Egy magamnakvaló, önző élet teljesen értelmetlen. Tudom, sokan így is tudnak élni, de számomra ez érthetetlen.

2020. márc. 7. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert szembesítik a rosszakat azzal, hogy így kellene, lehetne élni.

Mert sokaknak irritáló ez a fajta hozzáállás, pláne egy maniközpontú világban.

Mert úgy érzik, velük ezt meg lehet tenni.

2020. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!