Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Helyesen cselekedtem. De...

Helyesen cselekedtem. De vajon jól is tettem?

Figyelt kérdés

30-as srác vagyok. Nagyon fontos számomra, hogy becsületesen, erkölcsileg korrekt módon, lelkiismeretesen éljek. Nemi identitásomat tekintve meleg vagyok, de nem élek meleg életvitelt sem, és heteroszexuálisat sem. Hetero férfi barátaim azért nincsenek, mert vagy szinlelnem kell, hogy elfogadjanak, vagy, ha megtudják az igazat, eltávolodnak. Melegekkel azért nem barátkozom, mert nagyon másképp gondolkozom, nagyon más az értékrendem, mint a legtöbbjüknek. Igy alapvetően nagyon kevés barátom volt mindig is, és párkapcsolatom pedig egy sem, és nem is keresek pár tudatosan.


Már többször is előfordult viszont, hogy spontán módon bevonzottam biszex férfiakat, akikkel szivesen haverkodtam is, mert élveztem, hogy bár nem kell szinlelnem, mégsem partnerként, hanem csak haverként tekintenek rám. Legalábbis én mindig igy tekintek rájuk - tehát a hetero barátok "pótlékaként", és nem a meleg párkapcsolat "pótlékaként".


De aztán mindig kiderül, hogy ők igenis szexuálisan is érdeklődnének. Én ebbe soha nem megyek bele, és igyekszem lebeszélni őket,annak ellenére, hogy vágy szinten én is vágynék rá, de erkölcsileg nem tartom helyénvalónak, hogy én "rontsam meg" őket, miközben ők (velem ellentétben) normális, heteroszexuális életvitelre is képesek lennének. Én ezt nem tudnám megtenni. Helytelennek, bűnös dolognak érezném. Inkább igyekszem őket lebeszélni a "ferde" kiváncsiságról, arról, hogy olyat tegyenek, amit később bánnának, és ráébreszteni őket, milyen szerencsések, hogy normális életük lehet! Ezzel én úgy hiszem, hogy a javukat szolgálom, bár ilyenkor a saját esetleges boldogságom árán teszem.

De ezek után én mindig haverkodnék, beszélgetnék, barátkoznék tovább, csak hetero pasik módjára, ám ilyenkor elvesztik az érdeklődésüket, és lelépnek.


Én lennék élhetetlenül etikus? És vajon, ha nem lenne mindez, csak szimplán egy hetero srác lennék, akkor is döntenem kéne az erkölcsileg helyes és gyakorlatban sikeres között? Heteroknál hogy van ez?



2020. márc. 10. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem "élhetetlenül etikus" vagy hanem élhetetlenül makacs, annak hogy kihez vonzódsz és hogy ezt hajlandó vagy e egészségesen megélni, vagy elnyomod és csak magadnak okozol bajt vele semmi köze az etikához.

Nem igazán értem hogy mit értessz az alatt hogy "heteró pasik módjára" de nézd. Ha valaki téged elsősorban párkapcsolat szempontjából keres meg, vagy csak úgy barátilag, és te tartassz neki egy hegyibeszédet hogy az amit csinál erkölcstelen, úgy cseledjen ami számodra természetellenesnek tűnik de számára természetes, és aktívan próbálod őket lebeszélni erről stb. az a legtöbb embernek fénysebességgel veszi el a kedvét attól hogy az életben még egyszer szóba álljon veled. Nemtom te hogy vagy ezzel de ha nekem valaki elkezdene "megrontásról", "ferde" kíváncsiságról, meg bármi olyanról papolni amit te most itt leírtál azzal a lendülettel hagynám ott, függetlenül hogy az elött mi volt a szándékom.

Szóval röviden, a hozzáállásod a baj, sikeresen elijesztessz vele embereket. Senki nem szereti ha valaki megpróbálja "megtéríteni" őket, főleg ilyen témában nem.

2020. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 hát én nem tudom, de én meg pont hogy hálás vagyok érte, ha valaki a javamat akarja. Még olyankor is, ha teszem azt, nem értek vele egyet abban, hogy mi a jó.

És nem otthagyom, hanem megbeszélem, megvitatom vele a gondolatait... És nagyon, de nagyon tisztelem, és értékelem érte, hogy morális szempontokat mérlegel, függetlenül attól, hogy egyetértek-e az álláspontjával, vagy sem. És mindenképpen elgondolkodtat. Aztán vagy változtatok ennek hatására, vagy méginkább meggyőződöm arról, hogy én gondolom "jól"...


Én sokkal hamarabb faképnél hagyom azt, aki csak értelmetlen, felszines dolgokról tud locsogni, mert nem találom vele a közös hangot, és nagyon hamar elfogy a téma.

2020. márc. 12. 11:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ézt nem lesz egyszerű megértetni..

Lehet hogy te azt hiszed hogy amit teszel jó, viszont a másik tapasztalatból tudja hogy nem, abból amit leírtál nem azt venném ki hogy a javamat akarod, hanem hogy neked nem tetszik vmi és ezért térítgetsz. Ez alapból kényes téma, a legtöbb ember akinek pedig ezt előadod nagy eséllyel hallja ezt eleget családtagoktól és olyanoktól akiktől nem tud megszabadulni. Ez nem elgondolkodtató hanem elképesztően fárasztó. És a legtöbb embernek nem kell olyan barát aki csak leterheli érzelmileg.

Nem tudom élőben hogy adod ezt elő, de így írott formában nekem nem az a benyomásom hogy, "végre valaki aki nem felszínes, és lehet vele elgondolkodtató dolgokról beszélni" habem az hogy "még egy álszent bunkó erkölcscsősz, aki nem képes a saját dolgával foglallkozni és engem próbál téríteni, hogy azzal borogassa a saját kis lelkét hogy ő milyen erkölcsös és mennyi jót tesz másoknak".

Ez nem megvitatom mert elgondolkodtató téma, ez faképnél hagylak mert nincs ehez most elég érzelmi és mentális kapacitásom szenárió.

Egy baráttól nem azt várod hogy ugyan azzal az erkölcscsősz monológokkal jöjjön amivel a homofób nagybácsi fáraszt minden alkalommal, hanem hogy segítsd beki egy kicsit elfelejteni ezeket a monológokat hogy ne terhelje le annyira.

2020. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem meg téged hallgatva "megint egy lázadozó éretlen hülyegyerek" benyomásom van. Nekem ha a homofób nagybácsi, meg a liberális nagynéni, meg a barát, meg az ellenség véleménye is ugyanúgy, egyforma súllyal kerül bele a kalapba, és elgondolkozom rajta. Főleg, ha sok, egymástól független embernek hasonló véleményt hallok, akkor gondolkozom el, hogy talán mégiscsak igazuk lehet.


Aki fáradt mentálisan és lelkileg ahhoz, ami nem tetszik neki, és csak "happy" akar lenni a barátaival, az nem az én műfajom, és nem is szoktam ilyen kaliberű emberekkel kezdeni, annyira eltér a gondolkozásmódunk az életről, és csak kölcsönösen felhúzzuk egymást.


Amúgy az ismerőseimnek rendszerint én szoktam lenni az első bepróbálkozása, valószinűleg, mert a full hetero pasik nem szivesen barátkoznak melegekkel (sajnos érződik rajtam valamilyen szinten, és meg is érzik), másrészt mert gyakrorló "másokkal" meg én nem barátkozom, mert nem akarok a gyakorlatban is rossz hatásokat kapni és útra térni (most lehet kikelni ellenem, hogy igy fogalmazok, de szerintem ez az.) hanem szex nélkül, kvázi heteroként akarom élni az életemet. Ezeket az első, bizonytalan biszex próbálkozásokat szoktam háritani, (eddig 3szor volt ilyen életemben) és észhez tériteni őket, hogy becsüljék meg amijük van, a heteroszexuális életüket, és ne akarjanak kétes dolgokba bonyolódni. És általában egyébként észhez is térnek ettől, csak azt nem értem, hogy ezután miért nem lehet szimplán úgy barátkozni tovább, mint előtte, és elfeledkezni a közjátékról.


Amúgy 30+ vagyok, és a srácok is azok voltak minden esetben, szóval ezt a hebrencs kamasz attitűdöt, amit te képviselsz, már rég levetkőztük szerencsére.

2020. márc. 12. 17:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére hogy 30+ vagy úgy beszélsz mint egy önutáló kamasz. Figyelj én csak azt láttam amit írsz... és abból ez jött le. Amim van az alapján az a benyomáson hogy nem vagy egy pozitív ember akivel az ember szívesen lenne. Aki a saját szexualitásáról így beszél abban van valami negatív. Valamiért ezek után nem vagy nekik szimpatikus és azok alapján amit írtál te vagy a baj. Ha egy heterónak adnál kiselőadást az erkölcsről az is ótthagyna.

Nem vagy élhetetlenül etikus (ojektíve nem is vagy etikusabb mint egy átlag ember), ha heteró lennél semmi nem változna. Ha magadtól ne. Jöttél rá miért van ez más nem tudja neked elmagyarázni.

2020. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ennyi idősen, érett felnőttként nagyon egyszerűen megkaphatnád erre a kérdésre a választ, úgy hogy megkérdezed őket miért csinálják ezt. Biztos jobban meg tudják válaszolni mint "lázadó éretlen hülyegyerekek" az interneten.
2020. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem szoktak negativnak tartani. illetve ez a valósitsd meg magad, semmi más nem számit, stb- stb- tipus igen, de azokkal úgysem vagyunk egy hullámhosszon, szóval tök mindegy.


Nem tudom megkérdezni őket, mert nem szeretek másokra ráakaszkodni, ha ő úgy dönt, hogy megszakitja velem a kapcsolatot, azt tiszteletben tartom, akkor is, ha hiányzik utána. Nem lehet rácsimpaszkodni másokra. Egyébként a legutóbbi ilyen ismeretségem internetes barátság volt, és még nem ért el a személyes találkozás szinjére, mikor felmerült a probléma. Ő egyébként utána nem csak a kapcsolatot szakitott meg, hanem az egész profilját is törölte, azt remélem, azért, mert sikerült elgondolkodtatni, és megmenteni a tévúttól...


Nem utálom magamat, bocsi. A nemi identitás, az nem én vagyok. Én a döntéseim, a tetteim, a gondolataim vagyok. Ahogy a szemem szine, vagy a hajam szine, vagy a többi adottságom sem én vagyok, csak a testem. De nem ezalapján definiálom magamat a világban, hogy ki vagyok, sőt az ismerőseim sem. Csak az ismeretlenek azonositják a másikat adottságok alapján.


Nem vagyok egyáltalán negativ. Ha valaki gondolkozó, elemző, lelkiző tipus, azt némelyek a negativsággal azonositják. Pedig köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2020. márc. 12. 19:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én nem ismerlek azt tudom csak ami itt le van írva, abból tudok következtetni (egyépként megkérdezni hogy mégis mi baja veled nem ráakaszkodás kategória, szerintem legalábnis de te tudod). Anekdóta következik. Vannak hasonló emberek az életemben akik hasonló kiselőadásokat szoktat tartani, belőlük tudok kiindulni. Példának okáért van egy rokon, kb olyanokat szokott mondani mint amiket te leírtál, annyi különbséggel hogy ő nem meleg, csak közel 50hez se jött össze a feleség és a gyerek, ezért élete céljának tartja hogy akit csak lehet rábeszéljen a szaporodásra. Hogy a gyetek az élet értelme, hogy új életet létrehozni mennyire nemes és csodás, és hogy mennyire rossz ha ez nem jön össze, mert csak magányt okoz és ezért mindenki aki csak teheti részt kell vegyen ebben. Amikor elösször adja elő, talán még vitatkozol vele, talán egindolkodsz rajta. Harmadjára ugyanez már kicsit idegesítő, az ötödik alkalommal már leesik hogy igazából nem neked akar jót hanem magát akarja ezzel vígasztalni, mert ha valakit sikerül erre rábeszélnie akkor az kicsit olyan mintha neki sikerült volna. Ha őt kérdezed meg, persze azt mondja hogy csak a javadat akarja, és nem a saját negkeseredettségét borogatni, és az a rossz hogy ezt ő is 100% ban elhiszi ezen a ponton ezért vitatkozni se lehet vele. Ha őt kérdezed, ő nem egy negatív ember, sőt, ő egy empatikus valaki aki csak jót akar. Ez az ember nem azért rossz mert nem leszel "happy" melette, ennek ehez semmi köze. Amit egy ilyen ember csinál az az hogy lefáraszt, de úgy mintha egész nap valami monoton de sok koncentrációt igénylő mentális feladatot csináltál volna. Legtöbb ember ismer egy ilyet, van akinek a gyerek a klikkje, van akinek párszerzés, szexualitás, vallás, stb. Ha van annyi balszerencséd hogy egy olyat fogsz ki akinek ez a klikkje egy számodra érzékeny téma az még roszabb. Egy idő után próbálod az ilyeneket kerülni.

Ém nem tudhatom, hogy mi az igazság, de ha tippelnem kéne azt mondanám hogy ilyen emberként azonosítanak be. Simán lehet hogy nincs igazam, de én erre szavaznék.

2020. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem. Én eleve úgy szoktam kezdeni, hogy "ha rám hallgatsz", "én úgy gondolom, hogy", "Szerintem", "Azt tanácsolom Neked", stb.

Soha nem mondom meg a "tutit" senkinek sem, mert mindenkinem a maga döntéseit kell meghozni a saját életében. Csak tanácsot adok a legjobb tudásom szerint.

És nem egyszer tudatosan úgy is zárom a mondandómat, hogy "ez csak az én véleményem" , " én ezt tuom mondani, de nem muszáj egyetértened" stb.

De a konkrét helyzetre, ha valaki szeretne velem megpróbálni egy kis félrekacsintást, nem tudok mást mondani, mint hogy ezt én nem tartom helyesnek, és becsülje meg, hogy hetero. Én tudom, hogy milyen, amikor nincs választásod, és egyszerűen arra vagy kárhoztatva, hogy nem élhetsz hetero életet, habár férjre, gyerekre, családra vágynál, csakhogy te magad is férfi vagy -legalábbis testben. Tudom milyen, amikor olyasmire vágysz, ami sosem lehet a tiéd. Nem éri meg valakinek, aki addig heteroként is tudott élni, összezavarnia saját magát biszex próbálkozással, mert vagy igy, vagy úgy meg fogja bánni. Ha heteroként él tovább, örökké lesz egy titka; ha rákap a biszexualitásra, sosem lesz elégedett, ha nővel lesz, férfi után vágyik, ha férfival, nő után. Ha meleggé válik, akkor meg a jó életét, a lehetőségeit egy sz@r életre cseréli fel.


Ez most azokra vonatkozik, akik nővel is boldogok alapból, és nem egy olyanra, mint én, aki szimplán meleg, mert az ilyesfajta átnevelésben én egyáltalán nem hiszek, és egyszerűen hiteltelen és értelmetlen, és megnyomoritó, semmivel sem különb a háborús bűnöknél.

2020. márc. 12. 22:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, és a másik meg az, hogy én kéretlenül soha nem osztom az észt, vagy nem prédikálok. Ha valaki kérdez, elmondom a véleményemet, és ha érintett vagyok, mint a fenti esetekben is, akkor pedig nyilván valóan állást kell foglalnom és reagálnom kell. Ez azért nagyon más, mint amikor a nagybácsi kéretlenül traktál téged.
2020. márc. 12. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!