Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy bármelyik...

Miért van az, hogy bármelyik nyugati országban is jártam az volt a véleményem, hogy az emberek kedvesek, szerethetők, nyitottak más kultúra iránt, kivéve Angliában?

Figyelt kérdés

Jártam már Spanyolországban, Franciaországban, Olaszországban, Németországban, Ausztriában, Belgiumban és mindenhol nagyjából hasonlónak tüntek az emberek számomra. Kutyát nem érdekelte honnan jöttem. Őszinte mosoly, kedvesség stb. Ha esetleg valami nem tetszett nekik azt is érthető és elfogadható módon közölték.


Ezzel szemben Angliában amint meghallották a kiejtésemről, hogy külföldi vagyok már az egész arckifejezésük átalakult, átmentek lekezelőbe.

Ha hibáztam valamiben, azt is elég tahó módon adták tudtomra, megalázó volt az egész.

Az őszinte kedvességnek, barátságnak semmi nyomát nem véltem felfedezni. Azok az emberek szerintem teljesen leszharnak mindenkit, csak saját maguk érdeklik.


Miért van ez a nagy eltérés az angolok és más európaiak között elsősorban emberileg?


2020. márc. 13. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindenhol vannak mindenféle emberek. Lehet neked nem volt szerencséd. Nekem pl inkább egy angol mint bármelyik a felsoroltak közül. De bunkók mindenhol vannak és lesznek is.
2020. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1


De nem őszinték szerintem. Még ha kedvesnek is tűnnek nem tudhatod, hogy igazából utálnak vagy sem.

2020. márc. 13. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Én bejártam a fél világot és mindenhol találkoztam kedves emberekkel, meg nem kedvesekkel is. Angliában tök idegenek pl. segítettek a metró aluljároknál a lépcsőn cipelni a bőröndöm 😊 de bárkit leszólítottam valami infóért, kedvesen segített. Pedig egyértelműen van akcentusom.
2020. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert az angolok nem tartoznak az unióhoz 😆

Egyébként az angolok legendásan sznobok.

2020. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

"De nem őszinték szerintem. Még ha kedvesnek is tűnnek nem tudhatod, hogy igazából utálnak vagy sem"

Ennyi erővel ez igaz lehet az összes ország lakóira...

2020. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5


Nem igaz. Az őszinte érzelmek kiülnek az arcodra, ott vannak a szemedben.


Az angolok szemében csak hidegséget látok, semmi érzelem nyomát.

2020. márc. 13. 14:42
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
A brittek született gyökerek, - nem is kell nevelni erre őket, mert a génjeikben van.
2020. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy kulturális dolog. Ott nem szokás kimutatni az ember nem tetszését, beléjük van nevelve, hogy kötelező udvariasnak/kedvesnek lenni, aztán zárt ajtók mögött megbeszélik, ha nem tetszett valami. Ez engem is nagyon idegesített, mert én pont nem ilyen vagyok, de attól még van aki őszintén normális. De nem vitatom, hogy van sok bunkó is. Ez nekem is feltűnt, hogy sokszor nem őszinték, három évet éltem ott meg jártam egyetemre.. de még mindig jobban kijövök velük mint a legtöbb más európai nemzettel.
2020. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8


De ezt az udvariasság dolgot sem nagyon fedeztem fel, pedig mindenki ezt hozza fel először az angolokkal kapcsolatban.


Mármint az idősebb korosztály talán igen udvarias de a fiatalabbak nagyon gyökerek, tiszteletlenek tudnak lenni.


Ugyanakkor az alkoholt is túlzásba viszik, a verekedést is szeretik. Éjszakánként olyan Oroszország feelingje van az országnak. Európában máshol sehol nem éreztem az agressziót a levegőben késő este, Angliában igen.

2020. márc. 13. 15:01
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyébként mi magyarok nagyon erős önkritikával vagyunk megáldva, ugye a magyar a magyart tartja a legrosszabbnak minden szempontból. De olvastam rengeteg külfödiek által írt beszámoló és véleményt a magyarokról és mindenki azt írja, hogy milyen kedvesek, barátságosak vagyunk.


Talán nem véletlen, hogy amikor kimegyünk a nyugati világba azt tapasztaljuk, hogy nem épp angyalok az emberek ott sem, hiszen azt gondolnánk, hogy a magyaroknál biztos 1000-szer jobbak, holott gyakorta az ellentettje tapasztalható.

2020. márc. 13. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!