Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szabaduljak meg egy...

Hogyan szabaduljak meg egy ilyen baráttól?

Figyelt kérdés

Nagyjából 5 éve ismertem meg, egy nagyon aranyos és kedves lány volt amikor elkezdtünk barátkozni. Sokszor számíthattam rá a bajban, ezért van is egy kis bűntudatom, de valójában nem kellene, hogy legyen,hisz általában pont miatta kerültem bajba, amiból aztán segített kimászni. Egy ideje már észrevettem, hogy mégsem olyan kis aranyos, mint amilyennek gondoltam. Amikor megismertem egy visszafogott, hétköznapi lány volt aztán elkezdett sokat foglalkozni a külsejével, ami szerintem fontos és jó dolog, de átesett a ló túloldalán, és beképzelt lett. Állandóan azt hallgatom, hogy mióta póthaja és műcicje van nem tudja magáról levakarni a pasikat és mindenki őt akarja, egyszerűen tökéletes lett stb. Ez is zavar benne, de nem ez a fő oka annak, hogy meg akarok tőle szabadulni, hanem az, hogy nagyon gonosz ember. Ápolónőnek tanul és nem olyan rég megkérdeztem tőle, hogy miért amikor saját elmondása szerint utálja az embereket. Erre azt válaszolta mosolyogva, hogy pont ezért, mert gyerekkora óta imádja, ha szenvednek körülötte az emberek, és másképp elítélnék érte, de így még karrierje is lehet belőle, pluszban mindig is orvos férjről álmodozott és így szerinte egyenes az út hozzá. Később mikor kiakadtam ezért rá azt mondta, hogy csak viccelt és nem gondolhattam, hogy ő ezt komolyan mondta, pedig szerintem pont akkor volt őszinte. Sok hasonló megnyilvánulása volt már és tapasztaltam is, hogy tényleg akkor boldog, ha valaki szenved körülötte. Azóta kerülöm a társaságat amennyire csak lehet, de tegnap rám írt egy olyan szöveggel, hogy ne felejtsem el mennyi titkomról tud és, hogy rajta kivül sosem számíthattam másra. Sajnos az, hogy sok titkomat tudja, amikre nem vagyok büszke és nem szeretném, hogy bárki meg tudja igaz, mivel régen 100%ig megbíztam benne. Úgy érzem zsarolni próbál, amit máskor is megtett már, de most nem akarok engedni neki. Utálom őt és nem akarom igazából látni se többet, de ha mindenhonnan letiltom és megpróbálom kiiktatni az életemből képes bárhogy keresztbe tenni nekem. Igazából nem tudom eldönteni róla, hogy szimplán gonosz vagy esetleg pszichopta, de sajnos félek is tőle. Néhány közeli barátommal beszéltem már erről és ők biztatnak, hogy szabaduljak meg tőle, de nem tudom hogyan tegyem, hogy ne kelljen a bosszújától félnem. Szerintetek ilyen helyzetben mi a teendő?

24/L


2020. márc. 23. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan zsaroló. De te is tudod a titkait, ergo vissza tudod "zsarolni".
2020. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, vállald fel a múltadat, titkaidat, ne engedd, hogy zsaroljon!
2020. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
24 vagy most. Milyen nagy titkaid lehetnek. Megöltelt valakit es zsakba elastad a kertedben ? Ugyanmár. Alapjaraton nem bizok igy meg senkiben. Meg elmondok valamit akkor meg mar mindenkinek mert csak addig titok a titok ameddig 1 ember tudja. Szabadulj meg tőle. Mond azt, hogy mar masnak is beszeltel a titkaidrol igy nem téma, még mindig ragalmazásért "feladhatod" ha kifecsegi, letagadhatod ha nincs targyi bizonyiteka, csak szóban mondtad el neki.
2020. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem öltem meg senkit. :) Igazából csak egy olyan titkom van, ami ha kiderül hatalmasat fognak csalódni bennem a szüleim, ezt szeretném nagyon elkerülni. A többi dolog is fájna, ha kiderülne, de ha ez az ára annak, hogy megszabaduljak tőle, nem bánom. Egyedül a szüleimmel kapcsolatos dolog érdekel és ő sajnos ezt pontosan tudja, így biztos vagyok benne, hogy azzal akar majd ártani nekem.
2020. márc. 23. 10:13
 5/6 anonim ***** válasza:

2 fiúval voltál egyszerre esetleg elszívtál egy spanglit:)


A szüleidtől sose félj. Ettől a csajtól annál inkább. De ne foglalkozz vele, ha esélyes, hogy elmondja a titkod előzd meg és te számolj be róla.

2020. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jobban járnál, ha minél előbb elmondanál mindent a szüleidnek!

Kezdd azzal, hogy szörnyű lelkiismeret-furdalásod van, mert nem mondtál el valamit. Féltél, hogy csalódnak benned, most is ettől félsz, de már nem bírod a titkolózást.

Lehet, hogy haragudni fognak egy ideig, de szerintem ez a legjárhatóbb (és legigazabb!) út.

2020. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!