Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a haveromnak...

Hogy mondjam meg a haveromnak finoman, hogy ne használjon lelkiszemetesnek?

Figyelt kérdés

Még a szigorítások előtt is sokat "lelkiztem" a barátommal, kölcsönösen meghallgattuk egymást, tanácsot adtunk a másiknak, majd folytattuk a beszélgetést más témákkal. Mióta otthon van mindenki csak neten tudunk beszélni. Többnyire írunk a másiknak, de ez a bizonyos barát inkább felhív, mert beszédben könnyebben kifejezi magát. Ezzel nem lenne problémám, meg szeretek is vele beszélni sok mindenről, de a napokban szinte csak a nőügyeiről tudunk csak beszélni, meg hogy ez neki milyen rossz, akkor a másik nem akar semmit tőle stb... Meghallgatom, adok neki tanácsot, de ha már másról szeretnék beszélni akkor vagy lerakja vagy folytatja ugyanúgy a gondjait. Elhiszem, hogy rossz a bezártság, én se örülök, hogy nem találkozhatok azokkal akikkel szeretnék, de kicsit már sok nekem.


Nem szeretném a szemére hányni bunkón, hogy idegesít már az állandó problémáival, de nem tudom hogyan tudassam vele "szépen", hogy állítsa le magát, vagy akkor hallgasson meg engem is, ne egyoldalú legyen az egész.

Bennem megbízik, én vagyok az egyetlen olyan női barátja, akivel szeret/tud erről beszélni, és ezt a bizalmat se szeretném elveszíteni.


Mit tanácsoltok, hogyan adjam a tudtára a dolgokat?



2020. márc. 29. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd a fenébe egy ideig legalábbis mindenképp

Ismerek én is ilyen embert. Egyszerűen önző. Nem érdekli más,csak saját maga. Amint a másik kezd el beszélni egyszerűen mintha becsukná a fülét

Ilyen emberrel foglalkozni nem érdemes,ha magától nincs hajlandósága a másik fele irányulni

2020. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, hogy ignorálom, de valahogy nem sikerül (gyenge vagyok ilyen téren), pedig ez kéne neki, hogy észhez térjen.

Korábban sose volt ezzel probléma, mert én is ugyanúgy elmondhattam neki a gondjaimat, ugyanúgy átmehettem hozzá "csak magamról" beszélni, de ő is jöhetett, hozzám. Megbeszéltük az adott dolgot majd tovább folytattuk valami semleges témával vagy elmentünk szórakozni.

2020. márc. 29. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki őszintén,ez a legegyenesebb,ne legyél gyenge.Figyi,örülök h a barátom vagy,meg felhívsz,de meghallgatnád azt is amit én mondok,vagy ezentúl ez lesz ? Mert ha igen,akkor nem kötelező felhívni.
2020. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!