Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Testvérem barátjának illett...

Testvérem barátjának illett volna pénzt adnom ebben a helyzetben amit kifejtek lent?

Figyelt kérdés

Testvérem egy hónapja náthás volt. A legjobb barátja átjött és mondta, hogy hoz neki Mekis kaját. Kérdezte, hogy nekem is hozhat-e valamit? Én mondtam, hogy nem (mert nincs pénzem ilyesmire!) Visszajött és a kezembe nyomott 4 sajtburgert. Mondtam hogy nem kérem.Azt mondta nem baj vegyem el, egyem csak meg.

Azóta is bűntudatom van miatta, mint ha kihasználtam volna valakit. Szüleink azt mondják, hogy mivel nagyon gazdag a srác családja, így ne vegyem ezt annyira magamra, neki ez semmiség. Viszont én úgy érzem hogy tartozok és ha lesz nyári munkám akkor megadom azt az 1500 forintot kb.

Szerintetek hogy van ez a dolog? Nekem nem barátom az említett srác, még kisebb koromban soha nem vettek be a játékokba, mindig kinézett engem, kiközösített. Szerintem nem kedvel. Vagy rosszul tettem és mindenáron vissza kellett volna nyomni a kezébe a szendvicseket? Lehet hogy csak megalázott? Hogy lehet ez vajon?


2020. márc. 30. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek csak jófej akart lenni, neki ez semmiség volt, de nem kérted és kellemetlen helyzetbe hozott, mert tartozásként fogod fel (mint ahogy én is tenném). De lehet már el is felejtette, ha meg vissza akarnád adni, csak ellenkezne és az is kínos. Meg te nem akartál erre költeni, most mégis "muszáj"..szerintem köszönd meg neki, a pénz témát ne feszegesd, inkább ha lesz pénzed, hívd meg te is valamire
2020. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem fizetném ki, főleg így, hogy nyáron lesz munkád. Addigra már el is felejti és csak kínos lesz, ha egyik nap random odaadsz neki 1500 ft-ot, mert valamikor márciusban vett neked kaját.

Max. valamikor te veszel neki valami hasonló dolgot.

2020. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Mondd neki, hogy: "Köszönöm szépen barátom! Tartsd meg ezt a jó szokásodat."
2020. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Valszeg tudta, hogy a pénz miatt nem kérsz semmit és jófejségből hozott neked is, neki ez olyan, mintha te 10forintot adnál valakinek.
2020. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Én visszaadtam volna, vagy átvittem volna a szomszédba. Nem tetszik, mikor a kérésem ellenére rám erőltetnek valamit.
2020. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!