Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Te bocsánatot kérsz a barátodt...

Te bocsánatot kérsz a barátodtól akkor is, ha a szavaidat csak a barátod tartja bántónak, de te nem?

Figyelt kérdés
A barátom férfi, én nő. Csak barátok vagyunk. 3 évi barátság van mögöttünk. Ő az érzéketlenebb, én az érzékenyebb. Az elején lenyeltem a bántó szavait, de egy ideje szóvá tettem őket. Ilyenkor elmondtam, hogy ez vagy az nem esett jól és jeleztem, hogy legalább annyit mondhatna hogy ne haragudj vagy sajnálom vagy bocsánat. Néhányszor ugyan kelletlenül bocsánatot kért, de legutóbb szimplán hátat fordított nekem és egyúttal a barátságunknak (nem válaszolt az üzeneteimre, nem vette fel a telefont, vissza se hívott).Amikor 4 nap után, utolsó próbálkozásként másik telefonszámról hívtam, azt felvette. Azért tettem ezt, mert tudni akartam, hogy miért kerül. Közölte, hogy nem kér bocsánatot és letette. Én azt vallom, hogy tisztelni kell a másik érzéseit és ha ő valamit bántónak tart, akkor én mérlegelés nélkül bocsánatot kérek. Ez az érzékenység-különbség volt köztünk az egyetlen surlódási pont, amúgy minden másban hasonlóan gondolkoztunk. Mi a ti véleményetek?
2020. ápr. 1. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenekkel jobb nem is barátkozni.
2020. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Helyzetfüggő. Ga vki mindenen megsértődik, akkor én se kérnék mindenért bocsánatot, inkább elfogadnám, hogy nem jövünk ki jól. De fordítva is igaz lehet. Ha valaki mindig bunkó velem, annak nem szeretnék a barátja lenni. Jó kenne tudni, hogy mik voltak a konfliktusok, mert így nem lehet tudni, hogy jogos-e bármelyik fél reakciója.
2020. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is megszakítottam az egyik ilyen barátommal a kapcsolatomat. Az elején én is bocsánatot kértem, a végén már kelletlenül. De nem értettem vele egyet, nem álltam az ő álláspontján, a saját döntéseit képtelen volt megvédeni ("hát mert ő így érzi!"), aztán a végén nem tudtam sajnálni (többször el lett mondva, logikusan végigvéve a dolgokat), idegesített a mindenen besértődése és otthagytam.

A barátságunk végén már kb meg se szólaltam, mert MINDENBEN talált olyasmit, amin hisztizni tud (igen, ezt is, hogy immáron nem vagyok olyan kommunikatív, őt ez sérti, kérjek bocsánatot!).

És ez nemtől függetlenül, mindketten nők vagyunk, de idegelje ki a pasijait, engem hagyjon békén örökre.

2020. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, ő sértett téged meg valamivel, de amikor te próbáltad behajtani a bocsánatkérést akkor még tüntetőleg kerülte is a kommunikációt?


Egyébként bárhogy is van, érdemes különbséget tenni: Nem ugyanaz, ha igazat mond bántó módon, de a javadat akarja vele, vagy tömény rosszindulat/cinizmus hajtja. Ha az utóbbi, akkor felesleges barátkozni vele. Ha az előbbi, akkor pedig finoman rá kellene vezetni, hogy próbáljon kíméletesebben fogalmazni, legyen kedvesebb, úgy te is jobban meg tudod fogadni amit mond. Ha rárontasz hogy márpedig kérjen bocsánatot, akkor azzal csak dacosabb lesz.

Végső soron a leírásod alapján ez már elég elb*szottnak tűnik, szerintem ne keresd tovább. Írj neki egy üzenetet, hogy ha úgy dönt, hogy szeretne még beszélni veled, akkor keressen meg téged és ennyi.

2020. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én így pont így vagyok ezzel, csak a barátom nő én meg férfi.
2020. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem bírnék barátkozni egy olyan emberrel, aki túlérzékeny és aki minden apró dolgon képes megbántódni, szóval meg tudom érteni a reakcióján. Ez pont elég nagy különbség ahhoz, hogy emiatt vége legyen egy barátságnak, sose működne.
2020. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem kérek semmi olyanért bocsánatot, amit nem bántó szándékkal tettem vagy mondtam. Nekem is volt ilyen mimóza barátnőm, képes volt akármibe belelátni azt, hogy éppen bántom, de komolyan bármibe. Akkora félórás műhisztiket volt képes generálni akár egy elnézett szó alapján is, hogy öröm volt nézni, leállítani meg nem lehetett, mert magát hergelte :D

Egy ideig jót röhögtem rajta hogy ilyen hülye, aztán elkezdett idegesíteni, végül elküldtem a fenébe és évek óta felé sem néztem. Fene akar folyamatos lelki terror alatt élni, mert ez az. Jó eséllyel nem túlérzékeny vagy, hanem lelki/mentális problémáid miatt rosszul méred fel a helyzetet. Azt meg normális ember nem viseli el, ha folyamatosan kritizálják minden szavát.

2020. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sunshinedoll ***** válasza:
0%

A szándék nem jelent semmit, ha a másik fél sértőnek érzi, szóval igen, bocsánatot kérek és legközelebb meggondolom, mit pofázok.

A barátod egy érzéketlen barom, és jobb neked nélküle.

2020. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok, egyébként hogy konstruktív is legyek, sürgősen változtass ezen a hozzáállásodon, méghozzá a saját érdekedben. A barátod azért szakította meg veled a kapcsolatot, mert eljutott a "nem merek semmit mondani, nehogy megsértődjön" stádiumba. Az már nem barátság, hanem egy felesleges stresszforrás. Te is bántod őt a viselkedéseddel, csak észre sem veszed.
2020. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérnék. Az egyik ilyen, amire emlékszem, hogy az egyik barátnőm csinált valami hülyeséget, mindketten nevettünk, és mondtam neki, hogy "mekkora tökfej vagy". Ő ezen nem megsértődött, hanem megkért, hogy ezt ne mondjam, mert a testvére ezt mindig undorral, lenézően mondta neki. Bocsánatot kértem, pont azért, mert nem volt bennem bántó szándék.
2020. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!