Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hagyják elsorvadni az...

Miért hagyják elsorvadni az ismeretségeket, haverságokat, barátságokat az emberek azért, mert koronavírus van?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a környezetemben kb. mindenki fordul befele és nem érdeklődnek a másik iránt.

Ez azóta van, mióta a koronavírus bejött. Oké, problémák jönnek fel az ember életében (amiket nem feltétlenül bagatelizálnak el), de ezen koronavírus miatt miért következik egyenesen az, hogy a barátokat, haverokat, ismerettségeket magas ívről le kell tojni?

Van face pl, ahol lehetne beszélni, de a környezetemben egyre kevesebb embert érdekel.

Majd ha vége lesz a koronavirusnak, majd akkor néz az ember, hogy hát, ez is elmúlt, az is elmúlt(mármint pl. haverság), aztán ott áll majd barát, haver, stb nélkül,mert a járvány ideje alatt hátat fordított a haveroknak és a többinek.

Nekem is vannak bajaim a koronavírus miatt, emiatt mégse mondom azt,hogy jó, akkor senki se érdekel.


2020. ápr. 4. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Én pont azt vettem észre, hogy akiknek igazán számítok és ők is nekem, ha már régóta nem beszéltünk, akkor felhívjuk egymást, érdeklődünk, hogy van, mert fontos a másik.

Ilyenkor derül ki, hogy kivel vagytok igazán fontosak egymásnak.

2020. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ennek most inkabb fordítva kéne lennie. És én is ezt tapasztalom. Sokkal több ideje van mindenkinek. Én is több embert felhivok és érdeklődöm mi van velük. Pedig szomorkodhatnek mert a válság miatt megszunt a munkám. Mégsem fordulok be.
2020. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem változott, de nincs is több időm, ugyanúgy dolgozok, be kell járni. Pár ismerősöm szakított a pánikolók miatt a facebookkal.
2020. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kérdező készülékében van a hiba, mert én azt látom, hogy vagy erősebb lett a "kapcsolat" emberek között, vagy minimum ugyanolyan. Szerintem csak szimplán vele mint személlyel nem akarnak "haverkodni".


Na meg attól, hogy kijárási korlátozás van, még nem feltétlenül fog mindenki Facebookon lógni.

2020. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit nem változott, és akinek fontos voltam eddig is, és fordítva, azzal ugyanúgy megmaradt a kontakt, függetlenül attól, hogy kinek mennyire változott negatív irányba az élete a vírus óta.
2020. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!