Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám elmondani neki,...

Hogyan tudnám elmondani neki, hogy szerintem rossz hatással van rá a barátja?

Figyelt kérdés
A párommal már 7 éve együtt vagyunk, viszont van egy gyerekkori barátja aki szerintem nagyon rossz hatással van rá. Ha együtt vannak annak mindig durva berugás a vége... átveszi a barátja stílusát ami sajnos nagyon rossz... csúnyán beszél, ordít, káromkodik mint egy kocsis... viszont ahogy most látom egyre erőteljesebben keresi párom társaságát, hívja folyamatosan inni... szerintem nagyon rossz hatással van rá... 33 évesen már másképp kellene megélni ezeket. Nem azt mondom neki, hogy ne menjen ham hogy ne úgy igyon, hogy másnap halálán van... sajnos jelenleg ez van! Szerintetek hogy tudnám rávilágítani, hogy rossz hatással van rá a barátja?
2020. ápr. 7. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáltál beszélni vele?

Mond el neki, hogy szerinted túlzásba esik alkohol szintjén, és téged ez nagyon bánt, nagyon aggódsz érte.

Ha normális srác, akkor megpróbálja megérteni a te álláspontodat és talán visszább vesz.

Nyilván eltiltani egy barátjától nem tudod, és ő sem hiszem, hogy meg fogja csak úgy szakítani vele a kapcsolatot.

2020. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, sajnos nem értem vele célt😔
2020. ápr. 7. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gondold át: vele akarod leélni az élted, aki undorító módon kiabál majd minden péntek este, és épp-hogy meg-nem ver agresszivitásában?

Aki majd a családi kasszából fogja venni a piát, és nem adva a véleményedre, évfordulóra, stb inkább a haverjával iszik?


Mert előbb-utóbb minden alkoholista, aki már kezdetben obszcén és kiabálós asszonyverő lesz, vagy egyéb módon elviselhetetlen.


Mond meg neki, hogy a barátja nem csak reá, de reád is rossz hatással van indirekt módon.

2020. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyre erőteljesebben keresi a párod társaságát, akkor rövidesen nagy összeget akar kölcsön kérni tőle!

Megadja majd? Miből, ha eliszik mindent?

Valós esetet írtam le.

2020. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Volt már több alkalom is hogy kért, de mindig visszaadta...
2020. ápr. 7. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy visszaadta? A párod mondta? A védelme és kapcsolatotok érdekébe, vagy mert tényleg ez történt?
2020. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a buktató: kért, de megadta.

Ez ugyanaz, mint amikor a halász beeteti a halat, aztán amikor a hal odaszokik, bedobja a horgot neki, a hal meg ráharap.

Értsd: kért, kapott, mert megadta. Aztán egyszer csak nem adja meg. Ismerős a taktika, ezért legyetek óvatosak.

2020. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt, hogy nekem adta vissza, mert párom nem volt otthon.
2020. ápr. 8. 06:09
 9/10 anonim ***** válasza:

A pàrod vàlogatja meg a baràtait. Szoval nem az a hibàs aki "oda van szoktatva a hàzhoz, hanem aki odaszoktatta"


Felnött ember gondolom. Tudatosan nem mond nemet, mert ö is menni akar, meg berugni.

2020. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attol felek, hogy a paroddal van gond. Mas nem engedne ilyen konnyen, hogy egy regi ugynevezett barat ilyen befolyassal legyen ra. Egy alkalmat elneznek.

Sajnos vannak aldott jo, de gyenge jellemu emberek, akik tenyleg mas befolyasara zullenek le.

Mast nem tehetsz, mint beszelsz errol, megprobalod eltiltani ettol, de ha nem hagyja, akkor erre szamithatsz tole.

2020. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!