Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok elszakadni az egyik barátomtól?

Figyelt kérdés

Van egy "barátom", aki miatt én naponta idegeskedek, mert enyhén szólva fura a kapcsolat köztünk.

Tehát, alig beszélünk, általában pár mondattal elintéz, majd mikor visszaírok csak sok idő elteltével nézi meg / ír vissza... Ez engem nagyon zavar, de megbeszélni vele mission impossible. >< Amúgy nem érdekelne ennyire, ha nem rendszeres lenne ez.

Úgy érzem, hogy ő nem is tekint rám barátjaként, vagy nem tudom, és emiatt minden nap rosszul érzem magam.

Nem tudom, hogy tudnék tőle elszakadni. Olvasgattam, hogy szerezzek új barátokat, majd akkor elfelejtem őt...stb.

Hát nem. Lettek új barátaim, de valahogy mégis visszahúz hozzá a szívem, és nem tudom mit tegyek.

Olvastam azt is, hogy legyen valami hobbim, foglalkozzak azzal, hátha akkor elfelejtem. Na ez is megbukott ügy, mert hiába vagyok el a hobbimmal, ugyanúgy ő jár a fejemben.

Nem tudom mit csináljak, gondoltam arra, hogy csak úgy letiltom mindenhonnan, de az igazat megvallva kétlem, hogy ez segítene.

Annyira, de annyira jó volna vele megbeszélni, de úgy lehetetlen, hogy néha néz rá a chatelésünkre... Illetve igazából nem is változtatna semmit a dolgokon, nert egyszer már kijelentette, hogy neki nincs sok ideje senkire...stb. Szerintem meg csak nem akar velem barátkozni, hisz ha valakinek van ideje 0-24 elérhetőnek lenni a közösségi oldalakon, akkor másokra is biztos van ideje, akiket kedvel valamilyen szinten... Gondolom másokkal elchatelget, a mi beszélgetésünktől meg annyira óvja kurzorát, hogy véletlenül se kattintson rá, mert kijelzi, hogy látta.

Szívem, lelkem beleadtam/adom ebbe a barátságba, de ő rá sem hederít. Egyszer egy vitatkozásunkkor elmondta, mi nem tetszik neki, én azt azonnal levedlettem, hogy ne legyen gond. De ő semmit se szeretne megtenni a barátságunkért, legalábbis úgy néz ki. Illetve nekem annyira felszínesnek tűnik részéről a "barátság", mert akárhányszor megkérdezem tőle, mi újság van vele, hogy van, a semmit kapom válaszul. Én viszont bízok benne annyira, hogy a mélységekbe belemegyek, amikor visszakérdez, tehát nem egy semmivel intézem el.

Volt, hogy "pityeregve" visszapörgettem a beszélgetésünket a kezdetekig, mert olyan jó volt visszaolvasni azokat a beszélgetéseket, amikor még ez a probléma nem nagyon, vagy egyáltalán nem volt jelen. >< Sokszor nyomatékosítottam számára, hogy mit érzek, de ő mintha figyelmen kívül hagyta volna sokszor azokat az üzeneteket.

Bárkinek sírom el a bánatom, mindenki azt mondja, hogy hagyjam a fenébe. De nem tudják el sem képzelni, hogy mi zajlik le bennem. Annyira sikerült megkedvelnem őt, hogy tényleg nem tudom, hogy kéne elszakadni tőle.

Mindig elhatározom idegemben, hogy na majd most én se írok neki vissza, ha majd ír... Ühüm, tart addig, amíg nem látom a tálcán a messenger ikonján a piros alapon fehér 1-est, hogy írt. Mert hülye fejjel én azonnal vissza is írok neki.

Lehet, hogy bolondnak tűnök, sőt... inkább biztos is. De egyszerűen nem tudok már mit kitalálni, hogy könnyítsek a helyzeten...

Egy szó, mint száz... mit tegyek, hogy szakadjak el tőle? Vagy... hogy próbáljam meg vele megbeszélni? Lehetőleg úgy, hogy célravezető legyen, és ne sértődés legyen a vége részéről.


2020. ápr. 16. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Figyi őszintén? Mit akaarsz még ettől az embertől? Mert nyilvánvaló hogy le se tojja a fejed sajnos. Nem tudsz mit tenni ha fejre állsz sem. Inkább örülj hogy ilyen "baráttól" megszabadultál...
2020. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kipróbálod, hogy pár napig nem keresed, akkor mi történik? Keres vagy nem keres? A témák milyenek, hétköznapiak?
2020. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hát... Én úgy gondolom eléggé kihasznált, de ha nagyon nem tudsz elválni tőle hívd fel telefonon és mond meg neki mit érzel. Ha nem veszi fel akkor próbálkozz ha kinyomja hagyd az egészet. Én sem tudtam sokáig elengedni valakit és nem volt jó érzés. De most azon a ponton állsz, hogy se előre se hátra. Ezt NE hagyd. Ha jobbnak találod más válaszát csináld azt, ahogy neked jól esik.
2020. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es, az a baj, hogy nem szabadultam meg tőle... Nem tudok tőle elszakadni.


2-es, ugyan több napig nem próbáltam még, max. olyan 1-2, de keres, viszont nem viszi túlzásba, egyszer ír, hogy mi újság van velem, aztán gondolom várja a választ, de nem ír újra. A téma igazából mindig kötetlen, bármit feldobok, hozzászól, nagyon ritkán szokott ő is feldobni, akkor persze én is hozzászólok az adott témához. Csak ő sajnos inkább felszínesebb témákat dob fel, én viszont tényleg bármit lemerek neki írni. Szomorúvá tesz, hogy ő ezt nem értékeli, s nem viszonozza.


3-as, telefonon sajnos nem tudom most egyelőre hívni. De igazából attól félek, azzal is ugyanott fogok kilyukadni, mint amikor üzenetben próbáltam rendezni vele a dolgokat.

2020. ápr. 16. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, én pontosan ebben a helyzetben vagyok/voltam mint Te! Engem 2 eve nem keres a legjobbnak vélt baratnom, de ugy hogy egyik pillanatrol a masikra eltűnt, kilepett az életemből. Szuletes es nevnapkor irunk egymásnak, es ennyi. Az okát kerdeztem es annyi volt a valasza, hogy sok a dolga. Hát ez nagyon nem volt hihető, mert en is dolgozom, rendben tadtkm a hazat, egyetemet vegzek levelezon es megis van/volt ra időm. En megbiztam benne, sok titkomrol, fajdalmamrol, lelki serelmeimrol tudott es borzasztoan faj ahogy kilepett az eletembol. A pofon, csak ezutan jott, mire választ kaptam saját eszembol a "Miert" - re.... Neki lett egy masik új barátnője, ami stimmt, semmi gond vele. Viszont, ő az osszes titkomat elfecsegte annak a lanynak es vegul visszajutott olyanok fulebe is akiknel hatalmas konfliktust generalt nalam es a ferjem csaladjanal ezaltal. Tehát tudta a lany, hogy ludas es csaladot tett tonkre. A Te esetedben is hasonló lehet a dologban. Kibeszeles, irigység, rosszindulat. Hidd el, valami olyat tett a barátnőd, amit fel higy megtudsz es kiderul... Remelem tudtam segíteni!
2020. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#3-as vagyok. Próbálj egy kicsit erősebb lenni. Érdeklődj mások iránt (persze nem komolyabban, ha nem érdekel, csak baráti szinten). Kevesebbszer írj neki ha nem válaszol ne írj új témát, mert akkor piócának fogsz tűnni... Tudom nehéz, de ezt meg kell tenned nem csak magadért hanem érte is (így tudjátok csak kideríteni,hogy tényleg ő- e az igazi. Szerintem ha nagy baj van menny el pszichológushoz és ezt nem gúnyolásból mondom!!! Simán lehet, hogy jót tesz!

Remélem így most már jobb egy picit... Nem gúnyolásból mondtam!!!

2020. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!