Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet az embereket...

Hogy lehet az embereket komolyan venni, ha nem az számít amit mondasz, hanem az ahogy mondod?

Figyelt kérdés

Számukra maga az információ nem érték, csakis az előadásmód.


Nagyon kiábrándultam emiatt az emberekből.


2020. ápr. 18. 20:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Miert, teged nem tanitottak meg kommunikalni? Nem hallottad meg az ironia, a kerdes es a hangsulyozas fogalmat? A beszelgetes osszetett dolog, nem csak szavakbol all. Az ironia es az ehhez hasonlo dolgok remek kifejezoeszkozok amiket szavakkal nem lehet megoldani. Itt neked kene egy picit tanulnod az emberi kommunikaviorol, mert a tarsas kepessegeid le vannak maradva.
2020. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

1


Le vannak lehet, de sosem érdekeltek igazán ezek a társas "képességek".


Az iróniának jönnie kell magától, ha azt tanulni kell már régen rossz.


Leginkább arra utaltam, hogy hiába érdekes egy infó, hanem nem szenzációkeltően adod elő mindenki unalmasnak fogja találni.


Vagy hiába fontos egy infó, ha nem határozottan, melldöngetve adod elő mindenki lesöpri az asztalról.


És ilyen fasságok amelyek irritálnak az ember-állattal kapcsolatosan.

2020. ápr. 18. 20:35
 3/29 A kérdező kommentje:

Igazából az én hozzáállásom az élethez az, hogy semmi nem olyan fontos, úgyis elpatkolunk egy nap, miért venni olyan komolyan földi, hétköznapi dolgokat.


És ennek fényében is kommunikálok, amiért ugye rendre megvetnek, mert az én látásmódom a kaki, mások sokkal jobban tudják, hogy kell az élethez állni. Hiszen ember-állatok...ezért ösztönösen fognak az élethez állni, semmilyen mély kérdéseket sem téve fel.

2020. ápr. 18. 20:37
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó pár ezer év munkája hogy a fejlődés és az információ átadás itt és így tart. Nem hiszem háborogni kéne a beszéd kultúrán, hanem beletörödni mert nagyon magad alatt vágod a fát.

Olyan embereket kell találnod, akik meghallgatnak, vagy pedig leszoritkozni az írásbeli kommunikációra.

2020. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Hat te hulye vagy. Epp ezert vesszuk komolyan a foldi dolgokat, mert csak ez az eletunk van, ez a maximum 80 ev, utana mar nem nagyon lesz mit komolyan venni, nincs Mennyorszag es tarsai :D Ez nem mely kerdesek / nem gondolkodas temakor, te ettol most semmivel nem tunsz melyebbnek, csak valakinek aki az akar lenni, de inkabb csak az ilyen “14 eves vagyok es depresszios” hangulatot hozod.
2020. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

4


Igen, simán benne van a pakliban, hogy különc vagyok. Ugyanis nem vagyok túl lelkes az élet dolgai iránt.


Nálam az endorfin termelést a rendszerek, összefüggések megértése indítja be és nem holmi kommunikáció vagy szerepelés. Lehetséges, hogy különc vagyok.

2020. ápr. 18. 20:42
 7/29 A kérdező kommentje:

5


De ha véges, akkor miért veszed komolyan. Minek küzdesz ha egy nap úgyis minden megsemmisül és értelmét veszti minden amiért fáradoztál?


Az emberek általában bambán és értetlenül néznek amikor ilyen kérdést teszek fel nekik....de akibe ilyen kérdés sosem merült fel, egyértelmű, hogy ösztönlény.

2020. ápr. 18. 20:44
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen ösztönlény. Én tudatosan épp az ilyen hozzáállás miatt kerülöm az ilyen témákat.

"Mert boldogok a lelki szegények.." és tényleg így van, nem gondolják túl, élvezik az egyszerű életet és egyszer csak vége. Mert ez az élet. Hogy most te kerülöd az anyagiakat, rendben, csak ha már materalisztikus világban élünk, bocsi a megfogalmazás miatt de, magaddal b-szol ki. Mert nem a vége a lényeg hanem közben az út oda.


És semmi baj a különcséggel, a negatívitással annál inkább, szóval fel a fejjel mert nem vagy egyedül:)

2020. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8


Oké, akkor kérlek sorolj fel pár példát amiről szerinted lemaradok / kimaradok és megmagyarázom, hogy miért nem tartom veszteségnek, elpazarolt lehetőségnek.

2020. ápr. 18. 20:53
 10/29 A kérdező kommentje:
Ha tudod, hogyan működik az agyad, az érzékeid, a jutalmazó-rendszered akkor nagyon hamar belátod, hogy minden megtapasztalt "örömöd" során pusztán az agyad csap be téged :)
2020. ápr. 18. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!