Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha úgy érzem...

Mit csináljak ha úgy érzem toxikus barátságban élek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni röviden:

Van egy barátnőm, akivel kapcsolatban egy jó ideje teljesen úgy érzem, hogy rossz hatással van rám. Ha neki valami nem tetszik, esetleg rosszabb időszakát éli az rendben van, na de ha velem van ez. Nem igazán tudja elfogadni azt sem, hogy rajta kívül is vannak barátaim, persze én ezt is elfogadom. Én rengeteget teszek érte és a barátságunkért, ő viszont alig valamit. Ha nézeteltérésünk akad nem hallgatja meg a véleményem, csak duzzog. Megsértődik olyan apró dolgokon is ha például én elfelejtettem előző este szólni neki a másnapra elkészítendő háziról, vagy ha bizonyos tantárgyakból jobb jegyet kapok nála, stb stb. Úgy érzem mellette nem lehetek önmagam, mert nem magamért szeret, hanem azért akivé tenni akar. Mindig ezt hallottam a külső környezetemtől, most nyíltak fel igazán a szemeim, viszont mégsem tudok mit tenni, mert szinte biztos vagyok benne, hogy az elkövetkezendő sulis éveimet megkeserítené, de nem szeretném magam ennyire 0-nak érezni magam mellette..



2020. ápr. 24. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben megfigyelem a barátságunkat, hogy alakul, megtudom-e vele beszélni, aztán ha továbbra is azt érzem, amit te megfogalmaztál, akkor egyszerűen továbblépek és nem keresem a társaságát az illetőnek. Az elején nehéz, aztán idővel (hetek vagy hónapok) nem is hiányzik.

Nem kell erőltetni olyasvalamit, amiben nem érzed jól magad, ha nem lehetsz önmagad, ami nem inspirál, ami csak visszahúz.


Szerintem engedd el ezt a "barátságot". Építsd le. Nem kell egyik napról a másikra teljesen megszüntetni, csak kevesebbet beszélj vele, töltsd több időt másokkal.

2020. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vágd el magad tőle teljesen. Ne írj neki vissza. Suliban pedig ha visszakerültök keress mást akivel tudnál barátkozni. Egy p*csa lesz de később neked lesz jobb. Volt egy nagyon nagyon jó barátnőm de érzelmileg tönkretett. Lehet hogy nem volt utána az osztályban annyira nagyon jó barátnőm mint ő hanem több de nem nyíltunk meg annyira de mégis jobb volt mert nem folytak bele az életembe és próbáltak meg kontrollálni. Nyitottabb lettem jobb lett a közérzetem. Nem voltam feszült hogy meg fog sértődni rám. Viccelődtem nagyon jól éreztem magam utána
2020. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Ha ez a helyzet: Vegyvédelmi, és menjen amerre lát! Az öreganyja térde kalácsára duzzogjon...
2020. ápr. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele olyan, mint ő veled. Tudom nehéz, mert én is hozzád hasonló beállítottságú vagyok. Tuti nem fog neki tetszeni. Azért ne duzzogjon már, hogy te jobb jegyet kapsz. Tanult volna ő is többet. Ha hisztizik egy sort mondd, hogy nem érzed magad egyenlő félnek a barátságotokban.
2020. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!