Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiatalok és idősebb generációk...

Fiatalok és idősebb generációk barátkoznak egymással?

Figyelt kérdés

Most nem a klasszikus életpályát élő emberekre gondolok, akiknek már gyerekeik, családjuk van mert ott ez nyilván nincs.


Hanem hogy például 20-as ok barátkoznak 30-as, 40-es nem családos emberekkel, van olyan hogy egy baráti társaságban vannak?


Ha igen milyen gyakori ez? Jó barátságok tudnak ezek lenni?



2020. ápr. 29. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritka.
2020. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

# 1


Te már láttál ilyet?

2020. ápr. 29. 23:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok, egyetemista, járok egy nyelvórára, ahol elég jó csapat jött össze, járunk együtt órákon kívül is kiállításra, korcsolyázni, kávézni, családos 50esek is vannak a társaságban.

de a felnőtt balett csoportomban is két negyvenes nővel vagyok a legjobb viszonyban, egyszerűen az ő személyiségük áll hozzám a legközelebb

2020. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a munkahelyen ket kollégám is jo barátom lett en 24 leszek ők 47 és 53 evesek. :D
2020. ápr. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

# 4


De jó! És nincs olyan fura érzésed sem, hogy mintha szüleid barátaival beszélgetnél?

2020. ápr. 30. 12:44
 6/11 A kérdező kommentje:

# 3


És akkor nem szokott olyan érzésed lenni, hogy jaj de ciki itt vagyok ilyen "öreg" csajokkal és annyira mások?

2020. ápr. 30. 12:46
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Nem, tényleg fura volt eleinte de amúgy egyáltalán nincs. :D Mondjuk mindig is jobban kijöttem az idősebbekkel, mint a saját korosztályommal. Meg mind tanult emberek vagyunk, diplomával, bár nem tudom ez ebből a szempontból számít e valamit.


Szakmunkás típusok között szokott inkább szerintem az lenni, hogy az idősebb generáció lenézi a fiatalabbat. Nálunk semmi ilyen nincs.

2020. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én vagyok a hármas, nem fura. valszeg azért nincs olyan érzésem, mintha a szüleim barátaival beszélgetnék, mert velük is szoktam, és tök természetes.

egyrész van egy csomó közös bennünk, másrészt nekem biztonságot is ad, hogy vannak idősebb, tapasztaltabb emberek, akikkel bízunk egymásban, főleg mióta egyetem miatt elköltöztem otthoról, jó, hogy tudom van kihez mennem ha bármi történik és anyuék messze vannak.

2020. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 8


Akkor lehet hogy régebben volt éles a határ a fiatalok és az idősebbek közt? Mondjuk 20-30 éve?


Most tényleg azt látom hogy simán vannak 30-as 40-es emberek akik nem ilyen "jaj ezek a mai fiatalok" típusú morgós "öregek" hanem már akár külsejük is sokkal fiatalabb, gondolkodásuk is teljesen más.

2020. ápr. 30. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindig is a fiatalokkal értettem meg jól magam, persze olyanokkal, akik komolyabb gondolkodásúak.

Mivel szeretek filózni,komolyabban beszélgetni,de nagyon szeretem a humort is,így jól lehet vegyíteni a dolgokat és nagyon jó beszélgetéseim voltak.

És negyvenesként is nagyon jól elvoltam a huszonévesekkel,mert nem lenéztem őket,hanem egyenrangúként kezeltem,amúgy sem öreges a felfogásom,és ki nem állhatom a "bezzeg az én időmben" és "ezek a fiatalok" típusú embereket, még a családomban sem. Ezek mind irigyek és azért irigyek,mert a fiatalok megteszik, amit ők nem mertek, vagy nem tudtak megtenni.

Kirándulni is nagyon jó fiatalokkal,rengeteg közös élmény alakulhat.És sokat köszönhetek nekik egyébként is,számítástechnikában rengeteget segítettek,vagy olyan "modern szerkentyűs" dologban,ami nekik már alapvető,de nekem már nem :)

És tudom,hogy szerettek velem barátkozni,stb és a hátam mögött beszélték, pl azt, hogy várják a kirándulást,mert nagy élmény.

Morgós,savanyú idősökkel soha nem mentem és nem is megyek sehova...


50 F

2020. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!