Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha a barátnőimnek barátjuk...

Ha a barátnőimnek barátjuk lesz, akkor törvényszerű, hogy lazulni fog a barátságunk?

Figyelt kérdés
Két nagyon jó barátnőm van és felmerült bennem a kérdés, hogy mi lenne, ha valamelyikük összejönne egy sráccal. Nagyon sok olyat hallottam, hogy emiatt sok barátság meglazult, esetleg megszűnt. Nincs sok barátom, de velük nagyon jó a kapcsolatom. Ezért is félek ettől. Veletek történt ilyen vagy vagy hallottatok már hasonlóról?

2020. máj. 14. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, valószínűleg. De az is lehet hogy mindig az orrod alá fogja dörgölni hogy neki van párja és te fogod megunni ezt.
2020. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Most káromkodni fogok egy sort, kérlek ne akadj fenn rajta. Van egy csúnyagonosz dolog, amit amatonormalitásnak hívnak. Az amatonormativitás az a feltételezés, hogy egy kizárólagosságon alapuló, romantikus, az ember életében központi szerepet betöltő kapcsolat minden ember legfontosabb, alapvető igénye. Konyhanyelvre lefordítva, a fent említett fogalom körbeírja azt az “íratlan szabályt”, miszerint életünk értelme a (monogám) romantikus párkapcsolatok kialakítása, illetve a társadalmi nyomást, hogy mindenki prioritásként kezelje a (romantikus) párkapcsolatait és család alapítást bármilyen más típusú kapcsolattal szemben (pl. barátság, munkahelyi, rokoni kapcsolatok, stb).

...Szóval, az amatonormativitás rangsor szerint építi fel az emberi kapcsolatokat, a ranglétra tetejére emelve a románcot és ez az a dolog, amiért olyan sokan elhanyagolják a plátói/baráti kapcsolataikat, amint randizni kezdenek. Nem, nem törvényszerű, hogy tönkremegy a barátság, de ha az ember csak megy az árral, bele sem gondolva, mit miért csinál, akkor tök természetes lesz, hogy a "sima" barátok le lesznek rázva.


Szerintem üljetek le és beszéljétek ezt meg. Mondd el nekik, hogy nem szeretnéd, ha egy ilyen buta dolog közétek állna.

2020. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk egyik legjobb barátnőmnek több éves kapcsolata van, másiknak soha nem volt, nekem is nemrég lett vége az egy éves kapcsolatomnak, de semmi változás nem volt, legalábbis nem a barát miatt nem beszéltünk hanem pl. egyetem vagy munka. Idővel amúgyis lazul, de ha akar rád időt szánni, akkor párkapcsolat mellett is tud/fog.
2020. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem törvényszerű. Érzelmi intelligencia kérdése, valamint azé, hogy mennyire "igazi" az a barátság.
2020. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és szuper válaszokat. Egyelőre nincs a láthatáron srác, szóba is jött már közöttünk a téma, meg is állapítottuk, hogy na velünk ilyen tuti nem fog előfordulni.. de miért ne fordulhatna? Emlékezzünk csak vissza a Csajok háborúja c. filmre. Ott is a barátság lazult meg a párkapcsolat (esküvő) miatt.
2020. máj. 14. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
És ha neked lesz barátod?!
2020. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért a film az eléggé más mint az élet. Engem sem vett feleségül egy random csávó aki odajött hozzám a boltba és nem találtam időutazó postaládát a nyaralómban.
2020. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, csak a jobb szemléltetés miatt hoztam fel példaként.😁
2020. máj. 14. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lazulnak ezek a barátságok, hanem normális mederbe kerülnek. Természetes, hogy ha a párommal vagyok, akkor nem abból áll a hétvégém, hogy mattrészegen kóválygok a haverjaimmal, majd hajnal 5 körül hazaesek és másnap délután kelek. Az is természetes, hogy a problémáimról és a hétköznapi dolgaimról az az ember értesül hamarabb és többször, aki annak részese, mert már velem él. Ettől még megvannak a barátaim, szoktunk velük menni szórakozni a párommal együtt, de van, hogy pár órára beülök egyedül is velük valahova. Beszélünk néha arról, hogy kivel mizu, de nem bújunk össze, nem megy az egymásnál alvósdi meg a többi, főleg nem az ellenkező nemű barátaimmal. Be is bszna
2020. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Nőknél sokkal jellemzőbb, hogy akár meg is szűnnek a barátságok. Férfiaknak nagyobb eséllyel szólnak tényleg egy életre a gyermek/kamszkorban köttetett barátságok.


Én 35 éves nő vagyok, és ezt tapasztaltam eddigi életem során. Sőt, az új barátságok, főleg a manapság alakultak egyre felszínesebbek, érdek fűződik hozzájuk, vagy éppen jön a nagy szerelem, és eltűnik a barát. A legutóbbival én így jártam sajnos. Nem is kezdek többé barátságba. Ennek így semmi értelme, ott a férjem és a gyerekem, és max ismerősöket "tartok"....

2020. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!