Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy legjobb barátom...

Normális, hogy legjobb barátom és az ellenlábasom közel kerültek egymáshoz?

Figyelt kérdés

A legjobb barátomat gyerek korom óta ismerem, mindig mindenben őszinték voltunk egymáshoz eddig. Az ellenlábasom egy szerelmi háromszög "vesztese". A férfi aki jelenleg is a párom, miattam szakított vele évekkel ezelőtt de az elején nem tudtam, hogy ők együtt voltak.

Megvolt bennem a szándék, hogy tisztázzuk a dolgot a hölggyel de addigra annyi mocskos dolgot művelt és művel azóta is sunyin a háttérben (a családomról talált ki baromságokat), hogy próbáltam magasról letojni. Az elmúlt hónapokban üzleti kapcsolatba került a legjobb barátommal aki sokszor felhozza beszélgetéseink közben a nevét. Rajong érte mint emberért, jó fejnek és segítőkésznek tartja pedig tudja mi mindent tett. Ráadásul bevallotta, hogy szoktak rólam is beszélgetni. Nem akartam gyerekesnek tűnni, hagytam a dolgot de egyre jobban aggaszt. Azt veszem észre, hogy ahogy telnek a hónapok egyre jobban elvonja tőlem a legjobb barátomat. Több szakmai-közösségi projektbe vonja be és egyre feltűnőbben nyalják egymás valagát. Megakartam beszélni vele, hogy nem nézem ezt jó szemmel de szerinte nem normális viselkedés a féltékenység. Nem lennék féltékeny, ha nem érezném, hogy azaz illető közénk állt és ebből már "károm" is származott. Elkottyantott véletlenül pár intim infot rólam a barátom, amit szerintem ez az illető nagyított elefánttá és pletykálni kezdtek megint az emberek de nem tudom rábizonyítani (pl. nem jön még össze a baba-elterjedt hogy meddő vagyok, mióma miatt kórházban voltam- elterjedt hogy hpv vírusos vagyok a sok szeretőm miatt) Már nem szívesen árulok el magamról új dolgokat a barátomnak és ő sem keres az utóbbi időkben vagy ha igen csak felszínesen beszélünk.

Ki, hogy érezne a helyemben? Tényleg én állok éretlenül a dologhoz vagy kezdhetem teljesen feladni a bizalmam?



2020. máj. 15. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Én legalábbis nem bratyiznék egy jó baràtom ellenségével, mert a sajátomnak is érezném a konfliktusukat.
2020. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ősi logikai képlet: a barátom barátja a barátom. A barátom ellensége az ellenségem. A barátom ellensége NEM lehet a barátom, mert akkor nem vagyok IGAZ barát. A Te barátod nem igaz barát, mert ha az lenne, nem engedte volna, hogy az ellenséged közel kerüljön hozzá.
2020. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. máj. 17. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!