Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyenkor mit kell csinálni?

Ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Van két barátom, nevezzük őket A-nak, és B-nek. A és B nem ismerik egymást, és B-nek szüksége volt egy kicsi egytengelyes utánfutóra. Mondtam, neki, hogy A barátomnak van, és talán kölcsönadja. Megbeszéltem A-val, és azt mondta, hogyha vállalom a felelősséget akkor kölcsönadja. Így is történt, de B véletlenül betörte az egyik lámpát. Valójában jelentéktelen a kár, sikerült úgy megrasztani, hogy alig észrevehető. Ez a megoldás nem tetszik A-nak, és tőlem követeli, hogy vegyek neki új lámpát, pedig semmi közöm a balesethez. B nem hajlandó újat venni, mert ő megjavította. Én tuti nem fizetek, mert nem én használtam, és nem rontottam el. Mi ilyenkor a teendő?

2020. máj. 16. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
B-nek vennie kell egy új lámpát. Egy javított lámpás utánfutó már nem ér annyit mint egy jó lámpás utánfutó. Nem a te hibád viszont, B-vel neked kell beszélned, mert te vállaltad a felelősséget érte. Ha A a barátod türelmes lesz, amíg békében megoldjátok, ha B a barátod megérti, hogy te nem fogod kifizetni helyette.
2020. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony ezt B-nek kell rendeznie, nem is értem, hogy adhatta vissza sérülten.
2020. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"..hogyha vállalom a felelősséget akkor kölcsönadja."


Épp azt jelenti a felelősség vállalása, hogy ha B lezúzza, akár teljesen, akkor te vállalod a kárt. Örülj, hogy megúszod egy lámpacserével, rosszabbul is járhattál volna. Képzeld el, hogy te adsz valamit oda, visszakapod törötten és azt mondják rá, hogy "jóvanazúgy, alig látszik". Hát nincs jól.

Nyilván először B-n próbáld leverni, de ha nem megy bele, neked kell megcsináltatni, hiszen vállaltad. Tök mindegy, hogy nem te használtad.

2020. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hopp, most néztem, hogy régi a kérdés. Ez esetben : mi lett végül?
2020. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kifizettem én, mégiscsak vállaltam a felelősséget, de pár hét múlva megkaptam a pénzt B barátomtól. Igazából a mai napig nem emésztette meg, hogy 9ezer forintot kellett emiatt "kidobjon".
2020. aug. 11. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!