Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kezd elegem lenni egy barátnőm...

Kezd elegem lenni egy barátnőmből, szóljak be neki vagy engedjem el?

Figyelt kérdés
Évek óta vagyunk barátok, viszont egyre jobban idegesít, állandóan pletykálkodni akar meg nyavajog mondvacsinált dolgokon. Azt nem kérdezi meg hogy velem mi van, csak odaböfög egy-egy szót vagy képet hogy mi történik vele és elvárja hogy ajnározzam. A legjobban az idegesít hogy ha nem nyavajog akkor mindig másokat akar kibeszélni, ha valaki nem ért vele egyet valamiben egyből rohan hozzám hogy bólogassak neki. Próbálom ilyenkor rövidebb üzenetekkel lerendezni és elterelni a témát mások kibeszéléséről meg a rosszindulatúskodásról, de időről-időre csak ilyenekkel jön. Én két megoldást látok egyelőre: az egyik hogy én nem keresem a tásaságát és így ritkulnak a beszélgetések. A másik hogy egyszer kifakadok és akkor nagyon kiosztom. Ez a kegyetlenebb változat de legalább megadom neki a lehetőséget hogy átgondolja mennyi rosszindulattal mérgezi magát és mennyi minden más hasznossal tölthetné az idejét. A baj csak az hogy ismerem annyira hogy tudjam hogy csak sértődés lenne ebből és mindenkivel is engem beszélne ki (ahogyan a többi barátját velem akarja állandóan.. gondolom szemrebbenés nélkül mennének rólam is a hisztik), de ez egyre kevésbé érdekel. Igazából a barátságunk első éveiben tök jól tűrtem ezt, csak a személyiségfejlődésnek abban a szakaszában járok hogy már ezt kezdem elviselhetetlennek érezni. Ne értsetek félre, nem azt mondom hogy én mennyivel előrébb járok vagy jobb vagyok nála, de magamon is érszrevettem a pozitív változásokat mióta a pletykálkodás meg áskálódás helyett inkább a szeretteimre és magamra koncentrálok, jó lenne ha ezt ő is belátná. Megváltoztatni se akarom (ha szerinte ő pont tökéletes úgy ahogy van), csak akkor valahogy finoman kéne megmondani neki hogy ezekkel a gondolataival és azzal amit elvárna ezekben a helyzetekben tőlem nem tudok mit kezdeni.

2020. máj. 16. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem barátnő. Ez a barátság elég egyoldalúnak tűnik így írásod alapján, mert csak magáról az ő elképzeléseiről szól az egész, de az kicsit sem érdekli hogy veled mi van. Te csak arra vagy neki hogy valakinek kitudja önteni a gondolatait és ennyi. Én nem szólnék be neki mert abból úgy is csak veszekedés lesz azzal meg kár saját magadat idegesíteni. A legjobb amit tehetsz hogy ezeket a dolgokat elengeded és lassú lépésekben megszakítod vele a kapcsolatot szépen lerázod, nem figyelsz oda rá stb... és minél kevesebbet keresed a társaságát. Előbb utóbb rájön hogy veled nem tud úgy beszélgetni és ő is kölcsönösen lefog kopni rólad és majd keres magának mást akit tud terhelni a hülyeségeivel. Nálam ez a módszer párszor bejött, és sokkal jobban jártam így mint hogy jól beszóljak és feleslegesen balhézzunk meg hergeljük egymást, így én is nyugodt voltam, az illetők is leszálltak rólam.
2020. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem mondd meg neki, de finoman


Hogy például szeretnéd, ha másról is beszélnétek, ha kérdezné hogy veled mi újság, meg szeretnéd ha kevésbé beszélne ki másokat, mert bár ha úgy van támogatod, de kissé unalmas -bár ha érzékeny, nem feltétlen ajánlom az unalmas szót


Remélem tudtam segíteni 😅

2020. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy elkezded kerülni, elengeded magadtól (meg tőle) azt a lehetőséget, hogy kicsit talán jobb belátásra tudd bírni.


Én azt csinálom ilyenkor, hogy teljes őszinteséggel, egyenesen megmondom, szerintem mi az, ami mérgez engem a viselkedésén. Ebből ha kikerekedik veszekedés, akkor inkább hagyd, az úgy már nem pálya (habár ha elég frappáns vagy, ez nem lehet gond). De ha tényleg van benne több remény, előbb-utóbb úgyis el fog gondolkozni rajta.


Így talán belátja, hogy 'ó igen tényleg tökfej voltam', már is előrébb vagyunk.

2020. máj. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!