Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen vagy középiskolában...

Egyetemen vagy középiskolában könnyebb barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 17. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Sokkal.
2020. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem középiskola.

Egyetemen nehéz úgy összeszokott bandát fenntartani, lehet válogatni de vagy sok haverod lesz, de nem feltétlen barátod is. Középsuliban össze vagytok zárva, ha szerencséd van jó társaság jön össze és mindennap velük vagy, fiatalabb, könnyebben összekovácsolódtok.

De most ez megint olyan, kinek hogyan jön össze.

2020. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az egyetemen.

A gimiben évekre ugyanazzal a 30 emberrel vagy összezárva.

Az egyetemen akár kurzusonként másokkal találkozol, nem annyira klikkes, sokkal több és többféle ember van. Nincs annyi előítélet és "beskatulyázás" sem.

2020. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
Nekem egyetemen könnyebb volt. Gimibe 45 km-re jártam be mindennap, az osztálytársaim nagy része sem helybeli volt, hanem különböző falvakból jártak be. Órák után mindenki rohant a menzára aztán a buszhoz. Egyetemen meg alapból ott volt a koli, ahol 100 emberrel laktam együtt, a szakomon laza 150-en kezdtünk, tehát ennyi olyan ember vett körül, akik hasonló érdeklődésűek voltak. Nem beszélve arról, hogy mivel diákmunkáznom kellett, ott is rengeteg új embert ismertem meg. Ennyi emberből törvényszerű hogy több barátot találtam, mint abból a 30ból, akikkel össze voltam zárva napi 6 órában (illetve szünetekben, mert ugye órán nem igazán lehet barátkozni) aztán mindenki húzott haza. Másik fontos szempont, hogy egyetemen már nem számított annyit a kinézet meg az anyagi helyzet mint gimiben.
2020. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen sokkal könnyebb, minden fordítva van mint gimiben, például ott menő volt gazdagnak lenni, egyetemen még kinézik azokat, aki azzal dicskszik, hogy ilyen meg olyan új iPhone-ja van, az a menő ha a legolcsóbb zacskóslevesre se telik. Mindenki nyitott feléd, nem ítélnek el egyből, nem gyerekesek
2020. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy közössége válogatja, mert nem minden egyetemre mondható el, hogy az a menő, ha zacskós levesre se telik.

Szerintem gimiben milliószor könnyebb volt, egyetemen könnyebben alakulnak ki ismeretségek, de barátságok szörnyen nehezen. Plusz ami nekem anno nehéz volt az első egyetemi félévemben, hogy nem volt egy állandó társaság, hanem mindig változtak előadásonként a társak. Kinek mi tetszik, nekem szörnyen fura volt.

2020. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár az én fiatalságomban még az egyetemen is volt állandó tankör, mégis a gimiben van több barátom - szinte mindegyik osztálytársam. Az egyetem inkább szólt a tanulásról és mivel én városi voltam, a többség meg inkább kollégista, ki is lógtam és magamra voltam utalva. Biztos másképp alakult volna, ha több évig ugyanazok lettek volna a szobatársaim - amit eléggé nehezem bírtam volna, mert nagyon önálló vagyok...

Meg a gimi sokkal családiasabb volt, kevesebb diákkal és tanárral, több közösségi eseménnyel.

2020. máj. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menő-manó...

A válasz: szinte lehetetlen! A barát 30 év után is, ha kell kiáll melletted, a haver az nem...

Nem akarnám részletezni, mert vár a vacsi, de a barát ismer TÉGED! Ehhez pedig ismernie kell a múltad, mert az vagy TE!

2020. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!