Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok erről a barátság...

Mit gondoltok erről a barátságról? (Felnőttek elsősorban)

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk “legjobb barátok”, 22, 23 és 25 évesek vagyunk. Az egész tinikorunkat együtt töltöttük, 14 éves korunk óta ismerjük egymást és bár mindhármunknak vannak más barátai is, mi hárman vagyunk az “egység”. Az évek alatt azonban csomó toxikus dolog volt, de úgy voltam vele, hogy oké, kamaszok vagyunk, kinőjük. Most huszonévesen kezdek rájönni, hogy én nem vagyok boldog ebben a barátságban. Ha valami konfliktus van kettejük között, akkor hirtelen én leszek mindkettőjüknek a legjobb barátnő, az IGAZI barát. Azonban amint kibékülnek, én már csak olyan harmadik keréknek érzem magam. Ha jóban vannak, teljesen másképp állnak hozzám, minden hibámat felnagyítanak, nem értenek meg stb. Ha ők éppen rosszban vannak, akkor érdekes módon egyből tökéletes leszek számukra. Ha én vagyok konfliktusban valamelyikükkel, akkor a 3. egyből azt gondolja, hogy az én hibám, béküljek ki stb. Lehet zavaros így leírva, de remélem érthető. Nem tudom velük megszakítani a barátságot, mert annyi emlékünk van együtt, hogy nem tudom elképzelni az életemet nélkülük. Próbáltam már megszakítani, de mindig az lett a vége, hogy visszataláltunk egymáshoz. Ti mit tennétek? Vagy ez normális dolog és más barátságok is így működnek?
2020. máj. 19. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velem is. Az esetek többségében ez jellemzi a 3as barátságokat. Én se éreztem magam jól. Addif fajult, hogy én is azt hittem, hogy az én hibám. Aztán jöttek az önértékelési problémák, enyhe depresszió. Szóval fogtam magam és végleg elengedtem őket. A saját egészségem, és boldogságom fontosabb. Azóta nagyon ritkán beszélünk, nagyon felszínes lett. De találtam egy embert, akit mára a legjobb barátnőmnek tartok. És nem bántam meg, hogy otthagytam őket
2020. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is örülnék, ha találnék egy legjobb barátnőt. 😔

Egyébként az a baj, hogy beszélni sem tudok erről velük. Mert ha éppen rosszban vannak, akkor persze mindketten nekem adnak igazat. Ha meg jóban vannak, akkor összefognak, hogy nincs igazam, csak én látom így, az én hibám stb. Vannak más barátnőim, de velük inkább csak olyan haverság inkább, nem olyan mély. Meg párom is van, vele is jól elvagyok, csak ez a hármas barátság rontja el a kedvem. Úgy érzem én ezerszer többet adok bele, mint ők és mégis tőlem sokkat többet várnak el.

2020. máj. 19. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért kell elengedni végleg. Ha ennyi idő alatt nem változtak, félő, hogy ezután se fognak. Hidd el, találni fogsz még barátokat. Vagy talán egy haverból lesz a legjobb barát. Adj esélyt másoknak, mert ezzel a barátsággal csak magadat teszed tönkre. :/
2020. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ezért nincsenek barátnőim. Amikor valami rossz akkor lelki szemetesnek tökéletes voltam én is. De meguntam. Majd csak eljön nálad is az a pillanat mikor megunod és elég volt. Csak kérdés mikor.
2020. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!