Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lenne a helyes, mondjam el...

Mi lenne a helyes, mondjam el vagy vigyem a sírba?

Figyelt kérdés

Volt egy baráti kapcsolatom, ami elég csúnyán ért véget. Nincs bennem bosszúvágy mielőtt bárki ezt gondolná, egyszerűen csak a lelkiismeretem nem hagy nyugodni.


Szóval a történet. Egy elég hosszú barátságról beszélünk, teljesen random találkoztunk körülbelül egy éve. Eleinte nagyon megkedveltem, különleges személyisége volt. Nincs mit tagadni belezúgtam. Aztán csak későn derült ki, hogy baratnője van és ő nem úgy közeledik felém mint én. De egy kis idő múlva teljesen megváltozott minden. Jött egy pont amikor már annyit tudtunk a másikról, hogy mindkettőnkben erős lett a kísértés és lefeküdt velem. Ezt követően körülbelül hetente találkoztunk és nem volt olyan alkalom, hogy ne lett volna több. Szóval kialakult egy barátság extrákkal kapcsolat míg neki barátnője van jelenleg is. Megértem, hogy nem voltam elég jó ahhoz, hogy egy biztos dolgot feláldozzon azért, amit tőlem kap, és megtartottam a titkot mivel a barátomnak tekintettem és nem akartam rosszat. Véget ért ez az egész úgy egy hónapja. Még mindig együtt van a lánnyal, és mit sem sejt szegény. Emiatt egy hatalmas bűntudat van bennem. Nem akartam szeretővé válni, mégis az lettem. A napokban elgondolkoztam azon, hogy el kellene mondanom neki, ugyanis ismerem a lányt is. Buliztunk együtt párszor és minden egyes alkalommal, mikor a hűség szóba jött egyszerűen szégyelltem magam. De belezúgtam a srácba és nem tudtam tiszta fejjel gondolkozni. Ma már nem tudom mit tegyek. A lelkiismeretem azt súgja, hogy az igazság fontos, viszont lehetnek a srác kezében olyan dolgok, amikkel keresztbe tehet nekem és ezt azért szeretném elkerülni. Szerintetek beszéljek a lánnyal vagy egyszerűen csak tegyek egy pontot a végére és zárjam le így a múltat?


Apró tény, azóta van egy elég komoly párkapcsolatom, szóval nagyrészt lezártam, csak a lelkiismeretem az egyetlen ami visszahúz.



2020. máj. 19. 15:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Tehát amíg szerető voltál, addig rendben volt minden, de most hogy dobott, borítanád a bilit... Kicsit álszent.


Ne csinálj semmit, törődj a magad dolgával.

2020. máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
92%
Sirba vinnem es remenykednek, hogy elobb utobb megbotlik a srac.
2020. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha minden vágyam lenne, hogy elmondjam már megtettem volna és nem itt írnék kérdést. Viszont nem tudom, hogy milyen más módon tudnék megnyugodni. Nem akarok senkinek sem rosszat. Egyszerűen átértékeltem a dolgokat miután nem vakított el a szerelem.
2020. máj. 19. 15:10
 4/18 A kérdező kommentje:
2. Az az esélytelen. Hazugságok hálójában él mint utólag kiderült. Egyszer elszólta magát, de akkor is korrigált.
2020. máj. 19. 15:11
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Irigy aljas ringyo vagy mint a maunikasós nyomoroncok . Lett volna benned tartás és eszed ami nem volt akkor eleve nem mész bele . Kényelmes volt az hogy tartalék vagy , de te túlfantaziáltad . Koppantál faj az igazsag es a mocskod másra kennéd . Kussolj es gyakorolj önkritikát .
2020. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha neked egy egy évig tartó ismertség már "elég hosszú barátságnak" számít, akkor tuti, hogy pár hónap és el is felejted ezt az egész szitut. Foglald el magad valami mással!
2020. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Remélem elfogadjátok a véleményem.


Az első már leírta, ehhez annyit tennék hozzá, hogy viseld a cselekedeteidnek a következményét és ne a könnyebb utat válaszd, hogy magadon könnyítesz.

Szeretőnek jó volt lenni, de már az evvel járó negatív érzések nem kellenek? Persze, addig ez nem volt gond, amíg tartott és valamiért nem érdekelt ennyire, most meg igen. Ez a kellemessel járó kellemetlen velejáró, ha jó volt viselni a jót, akkor hord magadon a kellemetlen részét is és ne másra akszd rá önző módon a terhedet, addig jó volt önzőnek lenni, amíg vele voltál, most ugyanúgy az lennél, hogy neked könnyebb legyen lelkileg. Hol van itt a jellemednek a fejlődése? Egyelőre sehol, viszont még fejlődhetsz, mert nem mondtad el.


Azt nagyon zárójelben, ha még mindig ezen gondolkodsz és agyalsz, gyanítom azt, hogy egyátalán nem tetted magadat túl ezen a srácon, úgy gondolom, hogy érdemesebb a saját portádon sepregetni és nem a másik portájára hordani a szemetet. Miért nem a saját életeddel foglalkozol?

2020. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos a sírban sem lesz nyugtod, mert ezek után biztos, hogy a pokolba kerülsz.
2020. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy saját magamat hibáztatom az egészért. Valahogy belém rögzült, hogy bármit hibázok az kizárólag az én hibám lehet. És talán félreértettetek, mert így utólag visszaolvasva nekem sem teljesen az jön át a kérdésből, ahogy történt. Már megtörténtek az események mire kiderült, hogy barátnője van, és miután megtudtam, nem feküdtünk le többet. Tudtuk barátságként kezelni, csak később összevesztünk és ezzel a járványos hülye helyzettel nem volt lehetőségünk normálisan megbeszélni a dolgokat. Így mióta fizikailag távol vagyunk minden más módon is eltávolodtunk. Ezért gondolom hogy vége a barátságnak.

Nem akarok senkit megbántani, de egyébként is ha ilyen Tinder és társai oldalon találsz valakit nem hiszem, hogy feltételeznéd róla, hogy egy-két éves elvileg jól működő kapcsolata van.

2020. máj. 19. 15:57
 10/18 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok

Ebben az esetben tényleg teljesen más, ha te nem tudtál arról, hogy van barátnője és Őt ez nem zavarta. Mindenesetre nem tetted a srácon túl magadat, szerintem.


Akkor az az érdekes, hogy neked barátként, számodra megfelelő ember volt, miután kiderult az, hogy van barátnője.

Most pedig nincsen köztetek kapcsolat, így pedig már zavar téged, hogy veled volt hutlen és előtört hirtelen a lelkiismereted, miután hanyagol.


Ebben a helyzetben inkább nem adnék tanácsot, javaslom azt, hogy írd ki újra a kérdésedet, de már ne legyen félreérthető a történet.

A párkapcsolatodat pedig gondold át.

2020. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!