Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én érzem úgy hogy régebbe...

Csak én érzem úgy hogy régebben jobbak voltak az emberi kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Most vagyok 27 éves. Úgy érezem hogy mielőtt komolyabban elterjedt volna social media sokkal erősebbek voltak az emberi kapcsolatok / baráti körök. Szerintem az emberek egyre önzőbbek lettek és mindenki jóval kevesebb barátot tart fen. Ti is úgy érzitek ezt ? Ehhez persze az is hozzá tartozik hogy akkor én még középiskolás aztán egyetemista voltam, az embereknek volt szabad idejük és persze volt egy kialakult közösség, de most hogy mindenki máshol dolgozik és él ( de azért nem olyan messze egymástól ), ezek a sok éves körök teljesen leépültek, pedig milyen szép lett volna tovább vinni.


Persze hozzá tartozik ehhez az is hogy mindenki 40 órát dolgozik legalább ( és esetleg van egy párja mellette még egy hobbija ) és a maradék idejében nagyon kevés emberre jut ideje. De szerintem 2 havonta így is megoldható lenne. Sok ismerősöm van akivel beszéltem aki egy kezén megtudja számolni hány emberrel tartja a kapcsolatot, a többivel max évente vagy már évek óta nem. Csak én látom úgy hogy nem csak a körülmények változására foghatóan ( munkába lépés, elköteleződés, stb.... ) az emberek sokkal zártabbak és egoistábbak ? Amit szerintem ők is éreznek, még is lusták változtatni.



2020. máj. 21. 08:34
A kérdező szavazást indított:
Régen jobbak voltak az emberi kapcsolatok
Most is ugyan olyanok, nem változott semmi.
Most is ugyan olyanok, nem változott semmi. Csak egy újabb életszakaszba léptél ahol ez normális
63 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Igazad van. Jobbak voltak az emberi kapcsolatok. Azt vettem észre, sokan csak chatelnek, de élőben nem akarnak találkozni. Félnek, hogy akkor nem ők fogják szabályozni, mit tudjon meg róluk a másik. Félnek az azonnali válaszoktól és hogy válaszolni kell kevesebb gondolkodási idővel.
2020. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

... mert neked személyesen így alakult az életed.

De ha arra a szinte már remeteként élő emberre gondolok, akinek egyetlen örömforrása az életben az volt, hogy istenesen berúgott, és amúgy egyetlen emberi kapcsolata sem volt, akkor nem gondolom azt, hogy neki jobb az élete, mint a legjobb barátaival online chatelő tininek.

De oké, lehet mondani, hogy ez csak egyetlen példa volt. De ha az ember nem csak a szépet és jót volt hajlandó meglátni, akkor 20-30 éve is látta, hogy vannak/voltak magányos, lecsúszott emberek.

Az meg szintén nem elhanyagolható tény, hogy Facebookon, chaten, stb. is ugyanazok az emberek léteznek, mint "lent az utcán". Ha én a legjobb barátommal Skype-olok, az nem pont egy emberi kapcsolat fenntartása? Egy kapcsolat pedig nem a kommunikációs közegtől lesz jobb, vagy rosszabb.

Amit te érzel, az jó példája a hibás ok-okozati összefüggésnek. Van két egymástól független folyamat, és te az egyik folyamat eredményét a másik folyamathoz próbálod kötni. Nem a Facebook miatt silányodtak el a kapcsolataid, hanem mert elmúlt a tinédzserkor. Mivel egy iskolában dolgozom, ezért eléggé képben vagyok a mai tinik életét illetően, és nem tapasztalom, hogy silányabbak lennének az emberi kapcsolataik, mint mondjuk az én gyerekkoromban.

2020. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek a kérdezővel és az első válaszolóval. Manapság már a közeli rokonok sem tartják egymással a kapcsolatot. A környezetemben kb. senki nem tartja a kapcsolatot például az unokatestvéreivel vagy a keresztszüleivel. A barátság fogalma is teljesen új értelmet nyert. Huszonéves vagyok, a korosztályomban sokszor már arra az emberre is a barát szót használják, akire hetente ráírnak, hogy mizu, de személyes találkozás fel sem merül (vagy csak suliban/munkahelyen, de ez nem elégséges egy barátsághoz az én értékrendem szerint), csak facebookon és instán megy a nyalizás.


Én szerencsésnek tartom magam. Vannak igazi barátaim, akikkel rendszeresen találkozom személyesen, és minőségi időt töltünk együtt. Soha nem szoktam chatelni, engem fáraszt.

2020. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
20 éves létemre maximálisan átérzem a kérdező álláspontját. Sajnos nekem is csak ilyen barátaim (?) vannak, akikkel, csak és kizárólag a neten szoktunk beszélgetni. Van olyan barátnőm, akivel az egész karantén alatt nem sikerült összehozni egy videochatet.. Az emberi kapcsolatok minősége rohamosan romlik, legalábbis az én környezetemben. Engem még az unokatesóm édesanyukája is törölt facebookon, mert nem értett egyet az én anyukámmal... Most szerintetek mennyire elb...tt családom van?
2020. máj. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én leginkább azt értettem az egész alatt, hogy már online se működik jól az egész, pedig ott aztán tényleg nem kell időt belefektetni hogy oda menj egy kávézóhoz vagy egy kocsmába ( illetve utána haza ), nyilván ha csak chat akkor közeg sem annyira jó, kevésbé motiváló. De még ez sem működik jól ahogy látom. De nekem volt sok haverom aki után érdeklődtem chaten meg amiatt is hogy hozzunk össze valamit, de később egyik sem viszonozta. ( Lehet bennem van a hiba ), persze van pár ember akivel még mindig jó és közeli kapcsolatban vagyok (2-4 ember)


Úgy látom hogy manapság inkább a like vadászat és a népszerűség üldözése megy online mint a kapcsolat tartás. "Egy szám amit mindenki szeret növelni mert hát az tükrözi vissza az ember értékét". Nyilván a kapcsolatba bele kell vinni egy kis energiát illetve szabad időt is az én időböl.

2020. máj. 22. 10:41
 6/13 anonim válasza:
49%
Valamilyen szempontból romlott,más szempontból javult,de ki hogy érzi
2020. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
már nem azért, de az emberek régen is negyven órában dolgoztak, volt párjuk, meg esetleg hobbijuk is...
2020. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt internet, sőt, sok helyen még számítógép sem. Telefon is maximum vezetékes, vagy később bunkofon (az a nagy méretű mobiltelefon). Természetes volt, hogy a barátokkal személyesen találkozunk, eljárunk ide-oda. Én pl. most is szeretek összeröffenni a barátaimmal, de erre sajnos már nem nagyon van lehetőség. Változott az élet, és igen, az emberi kapcsolatok egyre személytelenebbek, ahogy fejlődik a technika. Bár sok emberrel beszélhetünk egyszerre chaten, de sokan mégis magányosak. Régen szerintem kevesebb magányos ember volt.
2020. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kornikus00 ***** válasza:
Az internet lerombolt már mindent!
2020. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kornikus00 ***** válasza:
100%
Régen a hétvége nem abból állt hogy aludtunk 9-10 óráig, nappal egésznap a telefon,este meg buli. Régen korán felkelt a gyerek és ment ki a kertbe tököt szedni délután meg játszani, este nem hogy buli, de internet se volt fociztunk, beszélgettönk kint késő estig sokáik. Ez volt akkor az élet egy fiatalnak. De ez elmúlt
2020. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!