Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Nem érzem jól...

Mit tegyek? Nem érzem jól magam a barátságunkban. ( Nem szerelem)

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm, ha végigolvasod ezt a hosszú megjegyzést, de sajnos muszáj leírnom ezeket a dolgokat, hogy megértsd ezt az egészet.

Szóval, az egész 9. év elején kezdődött. Tudni kell rólam, hogyha új társaságba kerülök, akkor nagyon félénk vagyok és alig merek beszélni, de ha valakiket jobban ismerek feloldódom és sokszor én vagyok a leghangosabb, mivel sokat nevetek és mindig viccelődöm, de nagyon komoly is tudok lenni. A félénkségem miatt 9.-ben azokkal a lányokkal barátkoztam össze, akik szintén ilyen félénkek voltak. Idő közben ők is feloldódtak és bár néha furák, én szeretek velük lenni. Ebben a társaságban volt egy lány is, akit hívjunk most Petrának. Az idő múlásával én vele barátkoztam össze nagyon jól. Róla azt nagyon fontos tudni, hogy nagyon bizonytalan, félénk, halk, ha másokkal vagyunk, de ha velem van akkor is sokszor az. Néha nem tudom eldönteni, hogy nincsen véleménye vagy csak fél kimondani. Az alap személyisége is kissé furcsa, de nem úgy, ahogy a többi barátnőmé. Az osztályból sokan nem szeretik.

Na most, 9. félévtől én elkezdtem nyitni a többiek felé is és én úgy érzem, hogy a legtöbben szeretnek velem beszélgetni, főleg, hogy azóta még nyitottabb lettem ( most 10.-es vagyok). Nagyon összebarátkoztam egy fiúval ( meleg), de Petrán látszik, hogy zavarja, ha nem figyelek csak rá. Sokszor elkezd nyöszörögni, elveszi a telefonomat és ha elveszem tőle akkor folytatja tovább, mint egy gyerek. Tegyük hozzá, hogy a lánynak elég rossz élete van, a tesói és minden rokona külföldön él, az anyja erőszakos és az apja meg nem tesz semmit, csak ott van, de ő állítólag jófej. Szóval az igazság az, hogy mostanában nem szeretek Petrával lenni. Úgy érzem, hogy nem lehet vele igazán beszélgetni és hogy unalmas. De neki csak én vagyok, így nem akarom elmondani neki, hogy nem érzem jól magam vele. Azt már megbeszéltem vele, hogy szeretnék másokkal is lenni és úgy tűnt, hogy megértette és a barátnőinkkel volt addig, mivel ő nem tudott elbeszélgetni ezzel a fiúval. A legjobb barátnőm ( más osztályba járunk, de ugyanabba a suliba) azt mondta, hogy mondjam meg neki és ne keserítsem ezzel az életemet, de nem értek vele egyet, mert szerintem nem látja át ennek a következményeit. Nem tudom mit tehetnék.

Még azt is szeretném leírni, hogy ez a gyakori kérdésekre írás dolog úgy jött, hogy írta nekem, hogy hiányzom neki és hogy találkozni szeretne velem, de én pont az ellenkezőjét érzem. Benne is vannak pozitív tulajdonságok, vele is lehet nevetni, csak... nem is tudom, hogyan írjam le. Sokszor, mintha nem tudna velem normálisan beszélgetni. Nincs véleménye bizonyos dolgokról, ami átlendíteni a beszélgetést vagy csak nincsen témánk.

Na, ez lenne az a hosszú megjegyzés. Köszi, ha elolvastad és nagyon örülnék neki, ha lenne valami tanácsod számomra.


16/L



2020. máj. 23. 21:57
 1/5 anonim válasza:
0%
A boldogság ott kezdődik amikor azt csinálsz amit akarsz,nem pedig azt amit mondanak..
2020. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Hanyagolod és ez persze h nem esik neki jól...
2020. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg nem kene ott hagynod, amikor zuros a családja is, te meg leszarod, mert nem olyan nyitott.
2020. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem egészen , pontosan értem , hogy igazából megnyilt-e neked vagy nem. Mert , ha nem akkor valószínüleg , ugyan úgy fél neked is kimutatni , vagy kifejezni az érzelmeit, véleményét. Ha te is így érzed , szerintem mond meg neki, hogy nem érzed , hogy megnyílna neked és néha ez téged kellemetlenül vagy zavaróan érint. Ha annyira komolyan gondolja a barátságotokat , hogy az is zavarja , hogy másokkal vagy , akkor neki is kéne tenni valmit. Megnyílni ,ilyesmi.

Ne érts félre én is ilyen magamnak való vagyok , de azért az igaz barátaim elöl nem rejtem el a véléményemet( jó mondjuk én társaságban sem). Persze nem vagyunk egyformák. Biztos , hogy neki ez sokkal nehezebb. Próbálj megégertő lenni és közöld vele a problémáidat. Ha nem tudja mi zavar , akkor nem tud rajta javítani.

2020. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem beszéled meg ezeket a dolgokat vele? Hogy szeretnéd, hogyha egy kicsit megnyílna? Nekem is van egy ilyen barátnőm már 10 éve, most 24 éves vagyok. Igazából ő elég butácska is, de egyébként aranyos. Szerintem próbálj meg beszélni vele erről, de ne úgy akard mondani neki a dolgokat, mintha te megakarnád vele szakítani a kapcsolatot, hanem inkább arra törekedj, hogy megnyíljon neked.
2020. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!