Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Régebbi, mérgező barátság...

Régebbi, mérgező barátság felélesztése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár hónapja összevesztünk (beszólogatott nekem, mindent jobban tudott, de ha kiálltam magamért, akkor 1) eljátszotta, hogy nem hall és nem vett rólam tudomást. 2) közölte, hogy "én mindig csak bántom őt".. itt a kettes opció volt csak sokkal agresszívabban viselkedett = csapkodott, kiabált) még a suliban és azóta nem is beszéltünk, de ezalatt az idő alatt boldogabb voltam és szinte nem is hiányzott.

Viszont rám írt... és bár úgy kezdett, hogy csavart egyet az igazságon, hogy ő jöjjön ki belőle jól (finoman írtam is neki, hogy nem pont így történt, de persze le sem reagálta) és kétségbeesett, nagyon szomorú hangnemben megírta, hogy nem tudja mi ment félre, de rettenetesen hiányzok neki, a beszélgetések, fáj neki, hogy már nem beszélünk és mindennap gondolt rám, majd végül azt is leírta, hogy rajtam kívül nincsen senkije (családtól eltekintve), mert senkit nem enged magához közel, nem rosszindulatból mondom, de nem csak erről volt/ van szó: tény, hogy zárkózottabb, de mégis a viselkedése a fő ok. Utolsó sulis héten az osztályban a legtöbb lány kibeszélte őt a viselkedése miatt: mindenről tudni akart, csak panaszkodott, de még mást is mondogattak.

Én tárgyilagosan válaszolgattam neki az üzeneteire, és mikor kérdezte, hogy lehet-e minden olyan, mint rég az írtam, hogy lehet (mármint talán), de nem tudom.

És utána kicsit beszéltünk még, de az nagyjából annyiból állt, hogy szépen kipanaszkodta magát, néha reagált arra, amit írtam, majd mikor végzett a panaszkodással eltűnt és csak következő nap nézte meg az üzenetet és semmit sem írt rá.. és ez nála rendszeresen előfordult régen is, csak akkor írt, ha kell neki valami, vagy panaszkodni akart... És ha tényleg annyira hiányoznék neki, mint mondta akkor érdeklődött volna, hogy vagyok, mit csinálok, hogy telt az idő, meg ilyenek, de semmi ilyen kérdést nem kaptam..

Azért írtam neki, hogy lehet, hogy olyan lehet a barátságunk, mint rég (a legelején nem volt még mérgező a barátság), mert az írásából azt éreztem, hogy képes lenne változni, de ugye rögtön aznap megmutatta, hogy nem.

A kérdésem pedig az lenne, hogy egy ilyen helyzetben mit lehet tenni? Bűntudatom van, ilyen barátságban nem szeretnék részt venni, és azért is, mert tényleg nincsen barátja rajtam kívül... és nem tudom mi lenne a helyes lépés. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2020. máj. 28. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne feléleszteni egyáltalán.
2020. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de neki nem barát kell, hanem lábtörlő. Szóval nem kell ezt a dolgot erőltetni.
2020. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül nincs más mellette rajtad kívül. Ezen kellene elgondolkoznia és nem neked kellene lelkiismeret furdalásodnak lennie, amiért nem akarsz a lelki szemetesládája lenni.

És neked is ezen a tényen kellene elgondolkoznod, amikor megkérdezed magadtól, hogy te mit nyersz ebből a kapcsolatból?

Egy barátság attól működik jól, ha kölcsönösen ott vagytok egymásnak, nem nyomjátok el a másikat, nem gázoltok át egymáson, nem csupán szemetesnek használjátok a másikat.

Szerintem két dolgot tehetsz:

1. Adsz neki egy esélyt, elmondod neki a fentieket és azt is, hogyha nem változik, akkor te sem sokáig leszel mellette.

2. Már most végleg lezárod ezt a kapcsolatot.

Ne legyél gyenge, mert a fejedre nő és sok-sok fájdalmat fog még okozni.

2020. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!

Utolsó: külön köszönöm neked a részletesség miatt! :)

2020. máj. 28. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Leehet, hogy azt akarja, hogy a csicskája legyél. Ne higgyj neki , lehet megint belédrúg. Én nem barátkoznék vele újra. Megint csak próbálta ahogy olvasom, manipulálni a szálakat; hogy úgy állította be, mintha áldozat lenne. Nem véletlenül nincsenek barátai és maradt egyedül. (nem olvastam még végig teljesen a kérdés kifejtését, de én nem barátkoznék ilyen emberrel mint akiről a kérdésben szó van)
2020. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!