Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az igaz, hogy a konfliktusokat...

Az igaz, hogy a konfliktusokat általában az extrovertáltak kezdeményezik és csak ritkán az introvertáltak?

Figyelt kérdés
Az extrovertáltak konfliktusokkal rendezik véleménybeli különbözeteiket, míg az introvertáltak inkább kompromisszumokkal, empátiával, másik fél nézőpontjának megértésével?
2020. máj. 30. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát az biztos, hogy itt a gyakorin inkább az introvertáltak azok, akik szítják a feszültséget az extrovertáltakat szidó kérdésekkel.
2020. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik. Mindkét típusban vannak ilyenek.
2020. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Az introk ki tudják azzal húzni a gyufát, hogy nem mondanak semmit, nincs véleményük, nem mernek konfrontálódni, így egy extronál elszakadhat a cérna, és robbanhat a dolog. Az extrok nyíltan, az introk befelé fordulva rontják a közösséget.
2020. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TR75 ***** válasza:

#3

Az intróknak van véleményük, csak nem feltétlenül éreznek kényszert arra, hogy ki is mondják.

2020. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4


Így van. Gyakran úgy vagyok vele, hogy egyáltalán nem félnék egy konfliktustól de sokszor lejátszom előre a fejemben az egészet és arra jutok, á nem éri meg az egész.


Inkább jellemző az az introvertáltakra, hogy nincs kedvük egy konfliktushoz, veszekedéshez, mint az, hogy félnek tőle. Ugyanis sok esetben ez csak egy feszültség levezető technika amit az extrovertáltak alkalmaznak...mi viszont nem így vezetjük le a feszkót, képesek vagyunk magunkban feldolgozni az egészet.

2020. jún. 19. 14:50
 6/7 anonim válasza:

Introvertált vagyok. És úgy tapasztalom inkább az extravertalt emberek vezetnek konfliktushoz... Persze mint minden ez is emberfüggő.

Javarészt próbálom a problémáimat magam megoldani, és benntartani. Ha szükséges csak akkor beszélek. Akkor is próbálom a passzivitásom megőrizni.

A többi csaladtagom viszont extravertalt, es náluk úgy érzem, feszültséglevezetés képp is szolgál a konfliktus generálás. De mint mondtam mindez emberfüggő.

2020. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6


Basszus most mondtál valamit ami ráébresztett valamire.


Igen, szerintem is van abban valami, hogy a feszültséget így vezetik le.


De például amikor ők megnyugszanak egy ilyen konfliktus után, én teljesen kimerülök és egy hétig zombi vagyok.


Aztán meg jön a gúnyolódás, hogy milyen gyenge vagyok.

2020. júl. 19. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!