Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Irigy baráttal mit lehetne...

Irigy baráttal mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szoros barátságban, csak egy a társaságunk, viszont az túl pici ahhoz, hogy az ilyen viharok a biliben ne legyenek arra hatással. Én szeretnék javítani a kettőnk kapcsolatán, de igazából fogalmam sincs mivel engesztelhetném ki, vagy vívhatnám ki a bocsánatát.


Külső ember is úgy látja a problémát ahogy én, szóval nem csak én képzelem be magamnak.


Röviden: osztálytársak vagyunk, azonos fakton, de én mindig jobban teljesítettem kevesebb erőfeszítéssel, mint ő, és ez látszik az érettségi eredményeinken is. S így lassan tény, hogy ő a saját belső fusztrációját, sikertelenségét rám vetíti ki, mert másra nem tudja (úgymond én tűröm el ezt a viselkedést), tehát nyilván emiatt most mélyponton van, de rám keni a baját.


Nem jön buliba, mert én ott vagyok, mert én hogy viselkedtem a múltkor is (semmi különöset nem csináltam) stb.


Bánt, hogy engem használ bűnbaknak, de az még jobban bánt, hogy nem tudok ezzel mit kezdeni. De nyilván a társaság miatt nem állhat fenn ez a hidegháborús helyzet. Nagyszerű ember, szeretem őt, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Nem tudok amiatt bocsánatot kérni tőle, hogy nekem jobban sikerült valami, de még csak fel sem vágok szándékosan ezzel.


Most megmondani neki, hogy ez gyerekes, nem opció, puskaporos a helyzet, csak még jobban összevesznénk.


Gondolkoztam csak szimplán beszélni vele, a kedvére tenni, de mi van ha csak egyszerűen a csetfejemtől agyvérzést kap...


Tehetetlen vagyok, ötletem sincs...


2020. máj. 31. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Megmutatni, milyen amikor a másik örül a sikerednek.


Játszani olyat, hogy leültök többen. Egy valaki háttal ül nektek az asztal másik oldalán. Mindenki mond róla 2 jó dolgot. A másik nem szólhat semmit.


Megkérdezni, miért irigy és mit szeretne elérni és megmutatni neki, miként érheti el.


Megtanítani, hogy nem mások jelenéhez kell hasonlítani magunkat, hanem a saját múltunkhoz (kérdező : olvassad el a 12 szabály az élethez c. könyv ide vonatkozó fejezetét. Az neked is segít és neki is)

2020. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni kell neki megtalálni azt az elfoglaltságot, amiben ő jobb nálad, és így talán okés lesz a helyzet.
2020. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Zenekara van, nekem meg annyi közöm van a zenéhez, mint egy tibeti majomnak az matyó himzéshez.


Tehát nem vagyok mindenben jobb nála, pl neki pár több párkapcsolata is volt, nekem egy se (engem nem zavar, de neki pl ez is egy frusztráció volt, hogy volt-e lánnyal vagy sem) csak még is, ebben a pár dologban versenyezni akart velem (mint most így kiderült)


Valahogy azt az érzést szeretném neki visszaadni, amit így mindig is ontott magából, hogy ő a világ leg-legje, minden szempontból.


Nagyon jók ezek a játék-ötletek, csak valahogy a barlangjából kéne először kicsalogatnom...

2020. máj. 31. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszélni vele, hogy minden ember egyenlő, attól, hogy "nekem" ez van, még "én" is ugyanolyan ember vagyok, mint más.
2020. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltál már koncertjén?
2020. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen persze
2020. jún. 1. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!