Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire normális, hogy az egyik legjobb barátom (eddig annak tekintettem), letiltott, mert összevesztünk egy politikai témán?

Figyelt kérdés
Csak szerintem gyerekes dolog ez? Szerintetek kérjem meg, hogy oldja fel a tiltást vagy szakítsam meg vele a kapcsolatot?

2020. jún. 1. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Barát? Ismerősnek hívják az ilyet. A barát az más.
2020. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem is a barátod.
2020. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a téma, el tudok képzelni olyan szituációt, ahol jogos az azonnali kapcsolatmegszakítás. Pl ha valakivel összevesznék egy komoly emberi jogi kérdésen és undorítónak találnám a másik véleményét. (Bár én akkor se tiltanék.)

Ha csak arról van szó, hogy valaki Fideszes, a másik meg ellenzéki, akkor az nem ok tiltásra és ebben a formában ez gyerekes. Mi is rendszeresen vitázunk politikáról barátokkal, mert eléggé mást gondolunk a helyes irányról, de ettől még barátok vagyunk.

2020. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ramos ökle ***** válasza:
100%

A barátság komoly dolog elvileg. Ha bármilyen politikai témán így összevesztek, akkor az egyikőtök (most éppen ő) nem gondolja, h barátok vagytok.

Ha valakit barátnak tekintek, annak oka van, akkor is barát lenne, ha valami komoly dolog derülne ki róla. Akik bármi ilyesmi miatt felrúgnak egy valódi barátságot, azokkal nem kell foglalkozni, hagyd őket. Legfeljebb egyszer érdemes megpróbálni megbeszélni a dolgot, utána meg lesz ami lesz.

2020. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Az a helyzet, hogy kevés barátom van, nagyon zárkózott típus vagyok. És ha mindenkit elvesztek magam körül, nem lesz senkim
2020. jún. 1. 13:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Min vesztetek össze?
2020. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Ha olyanokat veszítesz, akik politikai vita miatt letiltanak, annak inkább örülni kellene.

Csak azért ne ragaszkodj emberekhez, mert beszélnek veled (egy ideig). Zárkózottként nehéz ismerkedni, de igyekezni kell, h mégis sikerüljön a körülményekhez képest legtöbb embert megismerni, mert abból lehet "válogatni", h ki az, akivel megtalálod a közös hangot.

Ha csak kevés embert ismersz, akkor vagy nagyon nagy szerencse és jó emberismeret kell, h barátot szerezz, vagy olyanokat szerzel, akik nem a barátaid, csak annak hiszed. Szóval ne ragaszkodj a rosszhoz, azzal ugyanúgy árthatsz magadnak.

2020. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

Azért nem mindegy, milyen témán vesztetek össze. Azon, hogy hogyan kéne kezelni a klímaváltozást vagy azon, hogy a melegek vagy feketék megérdemlik-e az alap emberi bánásmódot? Mert nem mindegy.

Pl. én sem szeretnék olyan barátot, akivel alapvetően különbözik az etikai és morális nézőpontunk mondjuk emberi jogok területén. Mert lehet hogy ezt nem menő mondani, de a politikai nézet igenis alapvetően árulkodik egy ember etikai és morális beállítottságáról.

De ha valami jelentéktelen dolgon vesztetek össze, és úgy tiltott, az elég gyerekes, mert vitatkozni lehet, az én nézőpontom is sok barátoméval ütközik, de alapvetően a fontos dolgokról ugyanúgy vélekedünk.

2020. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

#8: mi ez a sok szarság amit itt összehordasz?

Ha a barátság számodra annyit jelent hogy elvtársak vagytok, akkor te el vagy tévedve. Ezek a "barátok" pont csak kihasználnak. Politikai ideológiák jönnek-mennek. A barátság közös élmények és sok együtt töltött idő alatt tud kialakulni, a barátok mindig számíthatnak egymásra, és őszintén megmondják ha rossz irányba mész, pl súlyosan elkapott valami egyházi vagy politikai szekta (akár náci akár "liberális" diktatúra eszméi)

2020. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Miért lenne hülyeség?

Nem szeretnék olyan emberekkel barátkozni, akinek alapvetően eltérnek a nézetei arról, hogy ki érdemel emberséges bánásmódot, mert azt nem tartom jó embernek.

Ahogyan nem akarok erőszaktevő meg gyilkos meg pedofil barátokat, úgy nem akarok olyan barátokat se, akik szerint mondjuk a melegeket nem kell emberszámba venni.

Márpedig sok esetben a fentiek nagyon szorosan kötődnek bizonyos politikai ideológiákhoz vagy pártokhoz.

Lehet, hogy szerinted mindenkinek el kéne fogadnia a barátai úgy, ahogy van, akkor is, ha teszem azt más embereket veszélyeztet az ideológiáival vagy a viselkedésével, és nagyon sokan meg is teszik, mikor a csajokra nyomuló és őket fogdosó, velük erőszakoskodó haverjukat mentegetik, de ez őket minősíti, mivel az embert részben a bartai minősítik. Én nem barátkozok olyan emberekkel, akiknek a viselkedése és felfogása alapvető emberjogi dolgokról merőben eltér az enyémtől, és szerintem ez nem olyan dolog, ami felett értelmes ember szemet huny, akkor se, ha tök jól lehet vele sörözni a Tisza parton.

2020. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!