Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyenek a mai emberek?

Miért ilyenek a mai emberek?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha egy fiú udvarolni akar akkor már nem úgy van mint régen.


Szóval a virágok és a macik helyett már csak a neten írnak de még azt sem szépen


Szóval nem is ismerem az illetőt de már egyből arra megy tudjátok mire gondolok



2020. jún. 8. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert ma már van net. HA lett vona régebbenn is , ue lett volna.
2020. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Az meg a másik, hogy ha egy fiú hozzászól egy lányhoz, azt már egyből olyan közeledésnek élik meg, pedig lehet csak érdekli valami, esetleg barátkozna.
2020. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom ezért nem szoktam ellökni magamtól de még nem volt olyan hogy nem arra tért volna rá két perc után
2020. jún. 8. 09:15
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem udvarlás. Lehet, hogy csak nekem van szerencsém, de úgy vettem észre, hogy a mai fiúk is tudnak udvarolni. Az mondjuk más kérdés, hogy nem várom el a virágot és a hasonló ajándékokat.
2020. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Régen is arra mentek, csak mások voltak a lehetőségek, máshogy ismerkedtek.

De azért nem mindenki ilyen. Ma is meg lehet találni a normálisabbakat.

2020. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Lényegesen csökkent a személyes kommunikáció.

A magánszféra régen sem volt teljesen magán, de max 1 közeli ismerősök között terjengett a pletyka. Ma? Ma már az Internetre olyan dolgokat raknak ki másokról... Nemrég volt itt egy kérdés, amiben másnak a fürdőruhás képei voltak fent és fikázta az illetőt, miként kéne beégetni.


A fiatalok egymás mellett állnak az utcán és telefonon kommunikálnak egymással.


Aztán ott van a fogamzás gátló tabletták okozta pszichológiai változás, miszerint a pasik nőiesebben a nők férfiasabban viselkednek nagy átlagban. De ezt nem fejtem ki, mert hiába van róla több ezer oldal tanulmány, itt, ezen az oldalon emiatt csak a sarat dobálják az inflációk feldolgozása helyett. De privátban leírom, ha kell 7 mondatban.


Aztán ott van a társadalmi nyomás és a Média hatása is. Elég fals képet kapnak arról, milyen csajozni, pasizni.


Ma már a nők is kezdeményezhetnek. Sőt! Örülök is ennek, de sokan nem értik meg és emiatt szenvednek.


Kis önreflexió : mikor voltál utoljára tarsasozni haverokkal? És mikor játszottatok online? / Mikor mentél te oda valakihez, hogy beszélgetni szeretnél? Mikor hívtál fel valakit, ahelyett, hogy online kommunikálnál? / Telefonon volt-e már, hogy félre ütöttél egy karaktert? És szóban is tévedsz ilyen gyakran, vagy a telefonon könnyebb félre gépelni? És írásban? Vagy esetleg rendes billentyűzeten? Melyik, amin nehezebb vakon írni úgy, hogy kevesebbet hibázz?


Mikor olvastál utoljára könyvet?

Ha a meg nézett sorozatok és az elolvasott könyvek számát nézed, melyik van többségben? (ugye az olvasás a szókincset, gondolkodást, helyesírást, képzelő erőt és még a romantikus hozzáállásokat is erősítik, ám valahogy nincs rá akkora igény, mint a passzív sorozatnézésre).


Ezek mind-mind vezetnek irányba. Ha kívül álló vagy, azért, ha mainstream vagy, azért nehéz párt találni.


Én biztos nem adnék sem kokaint, sem okos telefont gyerek kezébe. (És ebben osztom Zaher Gábor Doktor nézeteit)

2020. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Én ennyire drasztikusan nem látom azért. Nem minden pasi akar már 2 perc után a farkáról beszélni. Én elég sokat szoktam akár neten akár élőben ismerkedni, nem vayok szívbajos típus, de sosem szoktam pár perc arra rátérni, hogy szexelni kéne. Sőt, szinte minden kapcsolatomban a nő hozta fel eddig először. Az meg, hogy mennyire jó manapság ez az irány. Én a személyes ismerkedést tartom még mindig elpnyösebbnek, de el kell fogadni , hogy az internetes ismerkedés teret fog nyerni.


Nem is azért, mert hú de beszarik az emberek, szimplán azért, mert manapság ott lehet elérni a másikat. Mert személyesen már hogyan? Vagy egyedül van az illető, de telefonozik, zenét hallgat. Ilyenkor hogy mész oda? Pitizel, hogy figyeljen már oda fél percre? Ugye nem.


Bulikban szintén nem annyira lehet már ismerkedni. Mindenki csoportokban van és bár elég tökösnek tartom magam ismerkedés terén, azért egy 8 fős társasághoz én sem megyek szívesen. Egy félénkebb emberke meg főleg nem.


Pontosan ezek miatt menekülnek az emberek az internetes ismerkedésbe. Csak az meg tele van buktatókkal. Nem tudod ténylegesen kivel ismerkedsz, meg mivel van idő reagálni és kigondolni, mit kéne válaszolni, kérdés, mennyire vagyunk őszinték egymáshoz.


Nehéz kérdés az ismerkedés manapság sajnos. A világ ement egy sokkal zárkózottabb, sokkal elvontabb irányba. Nem véletlen, hogy Japánban már annyi szexrobot van. Egyszerűen az embereknek már nincs türelmük egymáshoz. A legapróbb hibánál is leírjuk a másikat, nem akarunk egy kevés időt adni, hogy megismerjük egymást. És ez baj, mert nem fog mindig, minden stimmelni egy tökéletes kapcsolatban sem. Akkor miért is várjuk el azt, hogy ne legyen gikszer az ismerkedés altt? Csak sajnos a legtöbb média is már azt a fals képet mutatja, hogy ismerkedni egy kb 3 napos esemény.

2020. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

1. Nem éri meg a klasszikus udvarlás

2. Ha a lány nem viszonozza akkor úgy járat le ahogy nem szégyelli "simp, nice guy" jelzőket már ráhúzzák bárkire hiába a jelentés nem egyezik a látottakkal. Az internet népe meg éhezik a drámára.

3. Ha működik, vagy legalábbis ugyan azt az eredményt hozza a ráírok módszer minimális erőbefektetéssel akkor hülye lennék extra köröket futni. Mindenkinek véges az ideje.

2020. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
#8 ezt kérlek fejtsd ki, mert nem értem : Mit jelent, hogy nem éri meg a klasszikus udvarlás?
2020. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen korosztályról beszélünk, de ha fiatalokról, akkor többnyire az az igazság, hogy már nincs aki megtanítsa őket, illetve annyira felgyorsult világban élünk, hogy sokan elvesztegetett időnek érzik. Megjegyzem, azt nem bánom, hogy nem bombáznak minden randin virággal meg plüss macival, az apró figyelmesség is jól esik. Pl. nem kell azonnal ugrani, hogy felsegítse a kabátom, nem várom el, de ha látja, hogy szenvedek, mert nem találom az ujját, jól esik ha odalép és segít. A fiataloknál már ezt sem látom egyáltalán. Vagy nem kell, hogy állandóan az egomat simogassa, de egy "csinos vagy ma" odaszólás nagyon jól esik. Vagy egy kocka a kedvenc csokimból, egy program ötlet, stb. Amiből azt érzem, hogy figyel és fontos vagyok neki.

Ha valakinél azt érzem már az elején, hogy minden második mondat után az ágyról témázunk, akkor valószínű gyorsan búcsút intünk egymásnak.

Ilyenek mindig is voltak és lesznek is. Ezeket építsd le, ha komoly kapcsolatra vágysz.

2020. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!