Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak?

Hogyan barátkozzak?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiám(SAD) és szuperérzékenységem(HSP)van.Nehezen barátkozom. Mostanában nem szeretek egyedül lenni,de ha valaki közeledik felém általában magamba fordulok. Mikor hozzámszólnak megrémülök és egy csomó válaszlehetőség jut az eszembe,kavarognak a gondolataim, de az esetek többségében nem tudok választani,vagy egy értelmes mondatot szerkeszteni a fejemben,ezért a lehető legrövidebben szoktam válaszolni.Úgy érzem ettől magamnak valónak titulálnak és azt hiszik,hogy azért reagálok ilyen flegmán,mert lenézem, semmire sem tartom őket. Sosem volt több barátom kettőnél és most már egy ideje csak az anyukámhoz tudok fordulni,hálás is vagyok, de jó lenne egy olyan emberrel beszélgetni az érzéseimről,aki velem egykorú és hasonló érdeklődési körrel rendelkezik(nem sok dolog érdekel, szóval szívesen keresnék közös hobbit)plusz a korombeliek rengeteget járnak el otthonról a barátaikkal szórakozni, bulizni meg inni. Irigylem az osztály- és évfolyamtársaimat ezért. Félek,hogy a fiatalkori éveim az ezen való aggódással fognak eltelni. Mit tanácsolnátok?Hogyan közeledjek mások felé? Hogyan válaszoljak,reagáljak a közeledésre? Hogyan emelkedjek ezen felül? Köszönöm a válszokat és, hogy végigolvastad.Bocsánat,ha kicsit zavarosan fogalmaztam.

2020. jún. 8. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én is szociofóbiás voltam. nagyjából sikerült leküzdenem bő 10 év alatt de egy barátom sincs. ettől függetlenül megtaláltam az örömöt az életben

szerintem próbálj neten barátkozni első körben vagy ha esetleg olyan hobbid van ami nem egyedül végzendő akkor ott ismerkedj

2020. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az vált be,hogy naplót írtam, de úgy,mintha egy emberhez beszélnék (jó így ijesztően hangozhat,de bevált!!!😂) És így talán fejlődik a kommunikációs készséged, próbáld ki, hogy bolban váltasz pár szót az eladóval/étteremben a pincérrel vagy bármi ilyen nagyon rövid -szinte illem- kommunikáció ...Azt is kipróbálhatod,hogy Te mész oda az emberekhez,hogy szia hogy vagy,és úgy már elkezd mesélni,neked csak bele kell kérdezned,aztán érdeklődik felőled, és észre se veszed,már beszélgetsz !!!:) A lényeg,hogy ne görcsölj rá ☺
2020. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,


A napló jó ötlet, nagyon hasznos doolog. Ha pedig beszélgetni szeretnél valakivel, írj nyugodtan.


22/F

2020. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!