Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet barátokat szerezn...

Hogyan lehet barátokat szerezni, ha?

Figyelt kérdés

-nyári szünet van, vagyis nem jársz suliba

-nem találsz munkát

-nem találsz tanfolyamot

-nem találsz közösségi klubot, programokat stb.

-nem találsz releváns (pl. a közelben szerveződött) Facebookos csoportot

-egyedül nem mersz elmenni szórakozni (pl. buli, fesztivál, utazás stb.) és nincsen hozzá társaságod

-nincsen lehetőséged elköltözni (anyagiak)

-a koronavírus miatt nem tudsz elmenni külföldre önkéntesnek

-a lakhelyeden nincsenek közösségi programok, nem tudsz emberekkel találkozni, beszélgetni stb.


2020. jún. 13. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Neten. Nekem is az összes barátom és a párom is onnan van.
2020. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És neked hogyan sikerült netes barátságokat kialakítanod, majd fenntartanod? Én is próbáltam több felületen (pl. bumble, tinder, nyelvtanulós alkalmazások stb.) és egy-két üzeneten kívül semmi nem lett belőle. Szerintem az emberek ezt inkább ilyen gyors unaloműzőnek használják, vagy gyors visszajelzést várnak. Viszont részben biztosan az én hibám is volt, mert őszintén megvallva én sem tudtam komolyan venni ezeket a netes beszélgetéseket és nem éreztem jónak, vagy kielégítőnek. Én személyes kapcsolatra vágyom, de tapasztalatom alapján az emberek nem mutatnak nagy hajlandóságot a személyes találkozásra (ez mondjuk a nagy távolság esetén még meg is érthető). A lényeg az, hogy nekem ez eddig nem vált be és nem tudom, hogy hogyan kell ezt "jól" csinálni.
2020. jún. 13. 13:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha leragad a beszélgetés a levelezésnél sokáig, az nem jó. Ha mindketten nyitottak vagytok rá, át kell vinni a kommunikációt személyesebb csatornára, mondjuk telefon, videóbeszélgetés, majd találkozás. A távolság általában nem akadály, mindössze 10 település van Magyarországon amit nem érint tömegközlekedés, így aki akarja meg tudja oldani. Akár egy köztes ponton is lehet, például egy budapesti és egy szegedi találkozhat Kecskeméten. De én mindig elmentem a másikhoz akár Szegedre is (Budapestről). Aztán ha személyesen is megvan az összhang, távolságtól függetlenül ki fog alakulni.
2020. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Le szokott ragadni, többnyire egy beszélgetés és aztán kész, soha többet. Nagyon max. egy-két napig még el lehet húzni, de nem jellemző még ez sem. Találkozni pedig abszolút nem akart eddig senki sem.
2020. jún. 13. 13:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert félnek, hogy nem az jön el akire számítanak. Elméletileg lehetséges, de velem soha nem fordult elő, pedig nem 1-2 emberrel találkoztam így, nagyon sokkal. Olyan volt, hogy egyáltalán el se jött. De ez is 2x fordult elő a nagyon sokból.
2020. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Neten csak ugy, ha arra hasznalod, hogy elo talalkozasokat szervezz es nem arra, hogy otthon a kepernyo elott ucsorogj.


Miert is ne szervezhetnel te facebook csoportokat?

Biztos vagyok benne, hogy nem te vagy az egyetlen ember a kornyezetedben aki egyedul van.

2020. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már hoztam létre pár eseményt ilyen-olyan oldalakon (pl. biciklizés, túra, közös nyelvtanulás, kreatív hobbi), de senki nem érdeklődött, nem jelentkeztek és nem is jött senkin.
2020. jún. 13. 16:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, kb minden lehetoseget lezartal magadban.

Milyen valaszt varsz?

Koltozz el. Most mar kezdik feloldani a hatarzarakat Europaban.

2020. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni, ezt a lehetőséget is kizártam már a kérdésben is eleve.
2020. jún. 13. 16:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam hátha van valakinek valami ötlete, mert én nem tudok mit kitalálni. Pedig 90%-ban az a válasz, hogy én tehetek róla, nem vagyok hajlandó barátkozni, nyitni kell, ott a lehetőség, csak nem akarsz semmit stb., stb... holott én szimplán azt látom, hogy mindent megpróbáltam amit csak tudtam és elfogytak a lehetőségek.
2020. jún. 13. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!