Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Teljesen megszakítottam a...

Teljesen megszakítottam a kapcsolatot egy játékon belüli közösséggel. Túl elhamarkodottan döntöttem?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán úgy döntöttem, hogy nem szeretném folytatni azt a szerepet amit betöltöttem, vagyis az egyik vezetője lenni a társaságnak egy játékban. Igazság szerint egyszer én már otthagytam magát a játékot, és ugyanabban a közösségben, jó nevezzük néven: klánban voltam. Az akkori történéseket részemről visszagondolva egy elég gusztustalan hátbatámadásnak nevezném, amit tettem, ezért ott is hagytam őket. Ez kb 2 éve volt.. Most 9 hónapja viszont újrakezdtem a játékot, és nagy meglepettségemre vissza fogadtak, vagyis a vezető, aki nagyon jó barátom... legalábbis volt. Én persze nagyon szégyelltem magam, és hálás is voltam hogy ezek után is látott bennem még valamit. Itt tenném hozzá, hogy a klán jelentős része addigra teljesen megváltozott, és csak pár ember maradt a régiek közül. Én is sokat változtam, az akkori hülyülő, bőbeszédű srácból egy elég unalmas, antiszoc félig depis, félig nem gyerek lettem,amit szerintem az eddig történteknek sok köze lehet. Mikor visszavettek a klánba, még köszönni is alig mertem. Na de nem ez a lényeg.. Ez a 9 hónap alatt be-be illeszkedtem nagy nehezen, és jól éreztem magam. Aztán kb 3 hónapja a vezető befejezte a játékot, ami miatt én eléggé egyedül éreztem magam, és demotivált lettem a játékban. Ez az utolsó 3 hónap nagyon jó is volt, de nagyon rossz is. Egyrészt a statisztikám szárnyalt, a karakterem erős volt, de másrészről teljesen eltávolodtam az egyébként is tőlem messze álló tagságtól. Nagyon ritkán beszéltem bárkivel is, ha beszéltem, akkor is 2-3 mondatban letudtam a mondani valóm. Mondhatni én voltam a "legerősebb" a klánban, sokan látták a jó eredményeim, általában 1-2. voltam a különféle ranglistákon, érezhetően én voltam a húzóerő, ami vitte előrébb a szövetséget. Ezt persze kisebb túlzással írtam. De, ahogy észre vettem ez túlságosan nem érdekelt senkit, ezért teljesen elment a kedvem a játéktól. Az utóbbi 2-3 hétben teljesen elhatárolódtam a játéktól, de még nem voltam teljesen biztos, hogy mi lenne a helyes. Majd tegnap, összegyűltek a negatív gondolatok a fejemben, és ma elintéztem annyival a dolgot, hogy minden klánnal kapcsolatos játékon kívüli csoportból kilépek, a játékot pedig letörlöm szó nélkül. Ezt nagy nehezen megettem, és ma pedig egész nap ezen gondolkoztam. Vissza gondoltam a 2 évvel ezelőtti korszakra, és most picit úgy érzem, hogy túl elhamarkodottan döntöttem, és hirtelen. Szerintetek jól tettem amit tettem, vagy teljesen rosszul kezeltem a helyzetet? Ha igen, mit tudnék javítani a helyzeten?


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett a sztori, és ha néhol rosszul fogalmaztam. A normál válaszokat nagyon várom, és köszönöm!


Lm [ha ez esetleg bárkinek mond valamit, akkor igen, én vagyok az.. 😶]



2020. jún. 15. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Én nagyon játék függő voltam, de egy-két balhénak köszönhetően töröltem mindenhonnan és most sokkal szabadabbnak érzem magam már 1,5 éve. Néha hiányzik a játék és a csapat mert amúgy top1 voltunk, vezető voltam én is. Aztán így alakult. 1-2 emberrel beszélek még néha, de nincs az a pénz, hogy én egy időölő játékot újrakezdjek. Így van életem, letettem a diplomát stb :)
2020. jún. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kattanj le a WoW-ról, ha ennyire függővé válsz.
2020. jún. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak balhéim, nem

annyira durvák, de azért elég sok ember ismer, illetve én is ismerek párat így a játékban. Sajnos előfordult, hogy a kedvemet is képes volt befolyásolni, pedig ennyire azért nem kellene komolyan vennem. Viszont nagyon jó barátokra leltem, akikkel élőben is találkozgatunk és ennek tényleg örülök, tehát velük a kapcsolatot külön is tartom, szóval ez sem tud már a játékhoz kötni igazából. Eléggé el tudja venni az időm, ezért én is gondolkozom, hogy csak letörlöm, kíváncsi lennék milyen lenne az életem a játék nélkül, habár sajnálnám, mert a barátaimmal azért még elvagyunk vele. Valószínűleg csak alkalmanként veszem majd elő, vannak fontosabb dolgok is. Igazából ha úgy érzed már nagyon függtél tőle, akkor szerintem jól tetted, hogy abbahagytad, akár egy kis szünetnek is veheted, hidd el, jót tesz. Aki olyan azzal meg úgy is tartod majd a kapcsolatot, szóval emiatt ne aggódj.

2020. jún. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!