Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emiatt feljelentenétek az...

Emiatt feljelentenétek az osztálytársatokat?

Figyelt kérdés

Van egy "barátnőm", aki zaklatott instán kamu profilokról hónapok óta. Másoknak nevtelenül írt olyanokat Tellonymen, hogy ilyen k.... vagyok, meg itt b... meg 100-an, meg mindig ócsárolt Tellonymen, de persze a VALÓDI barátaim mindig megvédtek, mondták névvel pofázzon, stb

stb. Zaklatott hónapokon keresztül, hiába tiltottam meg jelentettem a profilokat, csinált újabbakat. Tudta, hol dolgozik anyám, és olyat írt, hogy tudja hol dolgozik, és megb....a meg megöli. Sokáig nem mondtam el anyáéknak, de ezután az eset után szóltam nekik, úgy döntöttünk, elmegyünk a rendőrségre. Megírtam ezt a "barátnőmnek", akivel végig tartottam ez ügyben a kapcsolatot, végig írta, hogy ne aggódjak, meg majd ő is ráír a kamu profilra, hogy hagyjon engem meg minden. Leírtam neki, hogy megyünk a rendőrségre majd bejelentést tenni, erre azt írta, hogy ne menjek, mert ő volt az mindvégig, és könyörgött, hogy ne menjek rendőrségre. Nem tudom, mit tegyek. Akarom, hogy egy kicsit ő is szenvedjen. Nagyon csalódott és dühös vagyok, mert a "legjobb barátnőm" tette ezeket.



2020. jún. 21. 21:46
A kérdező szavazást indított:
Nem.
Igen.
66 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Kőkemény zaklatás. Igen. Remélem meghurcolják rendesen.
2020. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem normális.😵
2020. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen szerintem nem baràtnő!

A helyedben kicsit ráijesztenèk,hogy feljelentem,viszont nem tennèm meg ,gondolom ilyen tizenévesek vagytok(a gyerekes viselkedésből következtetve).

Azutàn egy èletre elfelejteném ezt az embert...

2020. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
De undorító az ilyen. A leggusztustalanabb. Embernek érzi magát amíg álarc van rajta, de szemtől szemben pedig már amit leírtál, meghunyászkodik. Simán, szemrebbenés nélkül tolnám a padlóra az ilyet jogi úton. Nem vagyok ellenséges ember, a nyílt konfliktusokat meg kell oldani, de ez egy undorító hátbaszúrkálós stratégia. Sok sikert!
2020. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Simán!!!
2020. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Négyes vagyok: indokolnám is, csak felhúzta az agyam, ne haragudj.


Tehát: Neki volt lelke kikészíteni téged lelkileg, és jól "szórakozott", akkor te miért is ne vágnál vissza? Az igazság kijár mindenkinek.

2020. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen nem barát. Jelentsd fel, mert ez bűncselekmény, nem maradhat büntetlenül. Valószínűleg úgyis megússzák egy ejnyebejnyével, de akkor is jól rá lehet ijeszteni. Aztán soha többé ne kommunikálj vele.
2020. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj, mert ha most nem mesz folytatni fogja. Meg kell tanulni, h az eletben a szabalyok nem disznek vannak es a zaklatas nem jatek. Raadasul nagyon szanalmas alak lehet, ha nem meri vallalni a felelosseget, lasd se arccal nem mer pofazni es meg konyorog is, amint a rendorsegre mesz. Menj, egyertelmu. Nem maradhat buntetlenul a mocsok.
2020. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

3-assal értek egyet.


"stb. Zaklatott hónapokon keresztül, hiába tiltottam meg jelentettem a profilokat, csinált újabbakat. Tudta, hol dolgozik anyám, és olyat írt, hogy tudja hol dolgozik, és megb....a meg megöli. "


Ez azért elég durva, és ilyenkor természetesen feljelentést kell tenni alapesetben. De a te esetedben teljességgel bebizonyosodott, hogy alaptalan rosszindulatú fenyegetés volt részéről? Ha igen, akkor én köztes megoldást választanék: nem jelenteném fel (ezzel magatok részéről is megspórolod a fáradságot), viszont neki mondhatod, hogy megteszitek a feljelentést. Mondjuk "jövőhéten". Vagy bizonytalanságban hagyod egy darabig, és nem mondasz neki semmit. Hidd el, ez épp elég büntetés lenne neki, talán nagyobb is mintha valóban feljelented.


Másrészről, valóban elég undorító amit csinált, de azért el kellene gondolkodni, miért vetemedik valaki ilyenre. Lehet, hogy inkább szánnod kéne, mintsem utálnod őt, ha csak ebben leli örömét. Nem mondta, miért csinálta ezt?

2020. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Tanulja csak meg egy életre, hogy hol a helye a hozzá hasonló senkiháziaknak. Háttérben megbúvó senki kategória. A válaszom egy hatalmas igen!
2020. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!