Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért idegesít az egyik...

Miért idegesít az egyik legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy jó barátnőm, velem egyidős, kb 4-5 éve vagyunk közelebbi barátságban. Elég különböző az életünk.

Nagyvonalaban: ő a csaladi vállakozásban dolgozik 6 órában, sosem élt albérletben, az Anyukájától saját lakást kapott. Én albérletben laktam évekig, majd sikerült összegyűjtem egy kis pénzt, és vettem egy saját lakást hitelre, amit azóta is fizetek. Egy multinál dolgozom, sajnos elég sok és fárasztó a munka, de legalább ebből tudom fizetni a hitelemet biztonsággal, és ha kell, akkor a szüleimnek is tudok segíteni (nincsenek túl jó helyzetben).

Engem eddig ezek egyáltalán nem zavartak, de mostanság valahogy nagyon idegesít, amikor azt látom, h ő tök jól elvan, nem ébresztőórára kel, akkor megy be dolgozni, amikor akar, v otthonról dolgozik, és semmi gondja.. és főleg, h többmindenre van ideje.

Nem értem, h ez most miért kezdett el zavarni, és hogy kezeljem. Sokmindent megbeszélünk, de ez nem megy, mégis mint mondjak neki, h idegesít, hogy neki könnyebb az élete, vagy mi? :/

Nektek volt már ilyen? Miért lehet vajon, hogyan lehet kezelni ezt?

Én sajnos vhogy kezdek tőle eltávolodni, és a találkozásokat is kerülöm, mert frusztrál..

30/N



2020. jún. 21. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez szimplán irígység akár hogy is forgatod a szavakat. Irígy vagy rá hogy könnyebb az élete ami érthető is ahogy leírod. De próbálj a saját életeddel foglalkozni és abban meglátni a jót ne csak az övét lehúzni mert megesz a keserűség. Ettől még ugyanúgy lehettek barátnők. Azért mert jobb háttérrel indult mint te még lehet jó ember
2020. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Irigység. Családom belül, testvérek között, még házasságon belül is lehet. Normális, de nem egészséges. Elfogadott, mert nagyon gyakori. Megoldani meg lehet, ha elkezded fejleszteni magad, és megpróbálsz teljesen a saját életedre fókuszálni, hogy elérd azt, amit ő is.


Én így szabadultam meg az irigykedéstől. Nekem ez annak látszik - és nem, egy csepp rosszindulat sem volt a válaszomban, ezt kiemelem azért :) Sok sikert!

2020. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
63%

Mert irigy vagy. Ez egy olyan erzes, amit az ember nem szokott valasztani magatol, maganak.

30 eves vagy, tehat benne a korban, ezert jott ez most hirtelen elo, nem evekkel ezelott.


Majd elmulik, ha ugy erzed, ott tart az elezed, ahol akarod. Vagy nem.

2020. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, irigy vagyok, nem forgatom a szavakat :D

Maximálisan a saját életemre koncentrálok, sajnos másra alig van időm. Folyamatosan fejlesztem magam és tanulok. Nem azért jönnek ezek az érzések, mert unatkoznék, vagy ilyesmi.


"Megoldani meg lehet, ha elkezded fejleszteni magad, és megpróbálsz teljesen a saját életedre fókuszálni, hogy elérd azt, amit ő is." ---> pont ez az, h nem ő érte el.

2020. jún. 21. 22:30
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Akkor meg miért a barátnőd? Felejtettem már el én is több éves barátomat egy pillanat alatt, mikor kiderült ez-az, vagy tett velem ilyen-olyan dolgokat. Én nem irigység miatt tettem, te amiatt tennéd. Zavar? Akkor ne "mérgezd" vele magad. Igen, ez menekülés lenne a részedről, de ha tepersz magadért, akkor csak a te döntésed hogy megembereled magad, vagy megszakítod vhogy a kapcsolatot.
2020. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Legyél te is vállalkozó. Én az vagyok. Most éjjel dolgozni fogok, holnap pedig felkelek, amikor kidob az ágy, majd valamikor dél körül, de lehet, hogy később.
2020. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hm, sajnos ez nem egy olyan dolog, ami varázsütésre eltűnik, és azon múlna, ha "megemberelem" magam.

6-os: erre nem is reagálok, nem hasznos és irreleváns.

2020. jún. 21. 22:34
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Eltűnhet, fejben dől el ez, és csak nálad. Elhatározás kérdése. Mondtam, nekem két emberrel is ment, pedig több évig össze voltunk nőve. Nem vagyok kőszívű, meg szociopata sem, csak elhatároztam. legyél racionálisabb, és döntsd el, hogy a jelenlegi helyzetben neked mi a legjobb.
2020. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nemrég pont ilyen helyzetbe kerültem. Szerintem ez nem irigység, mert az irigység az egy sötét, kicsinyes érzés, ami kifejezetten valakivel szemben irányul. Amikor én voltam ebben a helyzetben, akkor nem irigykedtem konkrétan a

barátnőmre és nem voltam mérges rá, sőt örültem is a sikereinek. Ezzel együtt minden találkozó frusztráló volt, mert míg az én sokkal nagyobb erőfeszítéseim sokkal kisebb eredményekben voltak mérhetők, addig ő nagyobbnál nagyobb sikereket mondott minden alkalomkor. Egy idő után már rettenetesen frusztráló volt hallgatni, folyamatosan kevesebbnek éreztem magam, így én megszakítottam vele a kapcsolatot. A lelki békém többet ért, mint a barátságunk. : ((

2020. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

En azutan, hogy hirtelen jo fordulatot vett az eletem, pontosan ilyen baratsagnak latszo kapcsolatokat szamoltam fel. Egyaltalan nem valtoztam meg. Tapintatlan sem lettem. De egyszeruen lesirt, hogy a puszta letezesem hergeli azokat, akik annak idejen hozzam kepest jobban eltek, es en akkor sem ezen agyaltam.

Ez van. Ertem en. Nekem nem kellenek irigyek.

Irigykedni pedig rossz. Ne eroltesd a baratsagot, mert ez nem az.

2020. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!