Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen könnyű barátkozni?

Egyetemen könnyű barátkozni?

Figyelt kérdés
Lany vagyok, extrovertalt típus, eddig bárhol voltam mindenhol volt legalabb 1-2 barátnőm/baratom.

2020. jún. 22. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Ha eddig mindenhol ment a barátkozás, akkor most sem lesz vele problémád. Az egyetemen mindenki önállóbb már, tehát azért muszáj kezdeményezned, energiát fektetned bele hogy megtaláld akikkel jól érzed magad. Illetve minél kisebb a szak, általában annál könnyebb mert akkor gyakrabban vagy együtt ugyanazokkal az emberekkel.
2020. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ápolói szakra szeretnek menni
2020. jún. 22. 19:17
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egyetemen még a legintrovertáltabb embereknek is könnyű a barátkozás, mert sok órán vagy együtt random emberekkel, és egy csomó program van, amire bárki mehet. Szóval ha alapból nem nehéz a kapcsolatteremtés, akkor szerintem te fogod a legjobban élvezni az egyetemet :)
2020. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

5 éve járok egyetemre, egy baszott szót nem tudok szólni senkihez se.


-introvertált

2020. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk csak a közös pasizás meg bulizás tartotta össze a társaságot. Onnantól, hogy nekem lett komoly kapcsolatom és nem teregettem nekik ki a részleteket, már ki is voltam rakva a társaságból.
2020. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Az introvertált embereknek pont azért nehéz, mert folyton random emberekkel vannak :D
2020. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
En extrovertalt vagyok, mint említettem, ugyhogy nekem ez nem okozna problémát 😃
2020. jún. 22. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egyáltalán nem ment, egyetelen egy normális barátot sem szereztem az egyetemen. Én azt tapasztaltam, hogy ismeretségeket kiépíteni nagyon könnyű, könnyen lehet információkat szerezni, könnyen lehet segítséget kérni és az ilyen órák közötti beszélgetések, jegyzet kéregetés, vizsgafeladatok megbeszélése, házi elkérése stb., stb. teljesen jól működik. Mi egy kisebb szak is vagyunk és kb. mindenki ismer mindenkit (mondjuk az is igaz, hogy sok óránk van más szakosokkal és őket nem ismerjük annyira), így igazából mindig volt körülöttem olyan ember, akivel tudtam beszélni pár szót és el tudtuk ütni az időt. Viszont az összes egyetemen megismert emberrel ennyiben ki is merül a kapcsolatom. Maximum egyszer-egyszer elmentünk együtt boltba vagy enni, viszont egyetemen kívüli témákról nem nagyon tudtunk beszélgetni és semmilyen szabadidős programot nem tudtam szervezni senkivel sem. Ilyenkor (szóval nyáron) pedig abszolút nem is szoktam se beszélgetni, se találkozni senkivel. Nagyjából mindenkinek megvan már a saját élete pl. család, baráti kör, hobbi, munka, párkapcsolat stb. és nem is igazán vágynak arra, hogy új barátokat szerezzenek vagy kipróbáljanak új dolgokat. Sokan már eleve az egyetemre is barátokkal vagy a párjukkal együtt érkeztek, nálunk alapvetően nem is nagyon van közösségi élet és nem is alakult ki tényleges szakos közösség sem. Úgyhogy nekem nem lett egy barátom sem, pedig korábban nekem sem volt ezzel problémám és igazából az egyetemtől arra számítottam, hogy majd csak sokkal jobb lesz (új környezet, új város, új suli, új emberek). Így kicsit csalódtam ebben.
2020. jún. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, én a 3-asra reagáltam, értem, hogy rád ez nem vonatkozik
2020. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem menni fog, bár megtartani nehezebb ezeket a barátságokat, ha mindenki szétszéled.
2020. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!