Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek bunkóság, ha nem...

Szerintetek bunkóság, ha nem köszöntöm fel a szülinapján?

Figyelt kérdés

Volt gimis évfolyamtársammal az érettségi időszakában lettünk nagyon jóban. Közös faktra jártunk meg végülis ugyanarra a szakra vettek fel mindkettőnket, csak másik egyetemre, de ettől függetlenül nagyon szoros kapcsolat alakult ki közöttünk.

Azonban ennek 4 éve, és az idő folytán úgy érzem, kezd megkopni a barátságunk. És sajnos nem gondolom, hogy az én hibámból. Egy ideje már csak annyiból álltak a beszélgetéseink, hogy én kérdeztem, hogy mi van vele, de ő nem kérdez semmit, illetve rám sem ír magától. Úgy érzem, vége a barátságunknak, csak nem értem, miért.


Most a karantén miatt már nagyon régen találkoztunk, de előtte sem túl gyakran a távolság miatt, de attól függetlenül rengeteget beszéltünk és kb. mindent megosztottunk egymással. De ő elkezdett más társaságokba járni, sokszor csak róluk beszélt, hogy ők milyen jó fejek, de közben meg nekem mesélte el azt is, amikor ugyanezek az emberek megbántották. Nem tudom, kezdem azt érezni, hogy csak egy lelki szemetesláda voltam neki, aztán most meg már az sem, mert az tény, hogy egy idő után, amikor észrevettem, hogy csak addig figyel rám, amíg róla van szó, megpróbáltam nem nagy tudomást venni a dolgairól, hiszen ő is pont ugyanezt csinálta mint én...

Pedig én szívesen meghallgattam és amiben tudtam, segítettem, viszont nagyon úgy tűnt, hogy ez egyoldalú dolog volt. Én már az utóbbi időben sokszor direkt nem tereltem magamra a szót, mert tudtam, hogy akkor lehet, vissza se ír, mert nem érdekli (volt rá példa, persze utólag mindig írt valami kifogást).

Pedig a barátságunk elején egyáltalán nem ilyen volt, valami nagyon megváltozott az évek során.


A lényeg, hogy ma van a születésnapja, de ennek fényében nem tudom, hogy köszöntsem-e fel. Nyilván csak egy üzenet lenne (ajándékozás csak egyszer volt, az én részemről, az ő részéről soha. Most ez nem szemrehányás, mert én szívesen adtam és amúgy sem volt nagy dolog, meg aztán lehet, hogy ő azért nem is ajándékozott soha semmit, mert az én szülinapom az év végén, még a szorgalmi időszak hajrájában, amikor amúgy sem találkozunk), azonban nem tudom, még lenne-e értelme. Mindazonáltal ő legutóbb még írásban sem köszöntött fel, mert levettem a facebook beállításokból a szülinap láthatóságát. Én úgy vagyok vele, hogy akik fontosnak tartanak, emlékeznek maguktól. Én legalábbis így vagyok vele. De mindegy, ezen nem sértődtem meg, ha most jóban lennénk meg minden, simán felköszönteném, de így... Ugyanakkor ha meg nem köszöntöm fel, bűntudatom lesz.



2020. jún. 28. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő sem köszönt téged, nem bunkóság.

Amúgy sem, legfeljebb figyelmetlenség.

2020. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha Te szeretnéd fenntartani vele a kapcsolatot, akkor köszöntsd őt fel. Ha nem reagál, vagy tovább is hidegen hagyja őt a közeledésed, akkor fejezd be vele és indokold is meg.
2020. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én mit indokoljak? Ő lett passzív... :O
2020. jún. 28. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért gondoltam, hogy indokold meg, mert azt javasoltam, hogy fejezd be vele a kapcsolatot, amit azzal indokolnál meg, hogy ez az ő passzivitása miatt van és nem látod értelmét a folytatásnak.

Egyébként - tegyél úgy, ahogy jónak látod. Minden jót!

2020. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!