Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Évekig megjátszotta magát a...

Évekig megjátszotta magát a legjobb barátnőm, de most nemrég kiderült, hogy valójában milyen rosszindulatú és nagyon nagyot csalódtam benne. Mi az érdeke az ilyen viselkedéssel? Jól tettem, hogy megszakítottam a kapcsolatot vele?

Figyelt kérdés
Évekig megjátszotta magát mindenkinek, hogy ő milyen kis aranyos meg milyen jó barátnő. Eljátszotta azt a tipikus csendes kis szerény kislányt, aki a légynek se tudna ártani. Nemrég viszont kimutatta a foga fehérjét. Kiderült, hogy kibeszél mindenkit a háta mögött meg áskálódik mindenki ellen. Velem is ezt csinálta, hogy amit bizalmasan elmondtam neki, azt továbbadta meg kibeszélte meg nagyon csúnya pletykákat terjeszt a hátam mögött. Olyat pl, hogy én elcsábítom a férfiakat, amit nem tudom mire alapoz, mert 5 éve boldog párkapcsolatban élek és most tervezzük az eljegyzést meg az esküvőt. Vannak mondjuk fiú barátaim, de teljesen olyanok, mintha az öcséim lennének, szóval semmi több. (Mondjuk az egyik pont az, aki bejött volna neki, csak a srácnak nem kellett, nyilván érthető okból) Meg amikor megbántott valaki, elmondtam neki és erreföl elmondta annak akiről beszéltem és úgy adta elő, hogy én őt mennyire nagyon szidtam, mert utálom (egy szóval nem szidtam, vagy mondtam, hogy utálom, csak azt, hogy nagyon megbántott meg elmondtam, hogy mivel.) Kértem azt is amikor nem vettek fel, hogy ne mondja el senkinek, mert nagyon szégyenlem, erreföl elmondta pont annak, aki ki is gúnyolt miatta, ráadásul több ember előtt. Nyalizik az összes tanárának, ha valami rosszabb jegyet kap, akkor sír meg követelőzik, hogy neki azt ne írják be és nem tudom hogy csinálja, de el is éri, hogy ne írják be neki. (Egyetemista) Mindenkit befeketít és, ha valaki szóvá teszi a viselkedését, akkor játssza a kis ártatlant, hogy "jaj, de miért mondod ezt, most nekem ez olyan rosszul esik." Engem egyszer már számon kért, hogy miért nem keresem már, hát szerintem elég egyértelmű miért. Miért gondolná, hogy egy ilyennel még bárki is barátkozna?

2020. jún. 29. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki, felér egy áldással, hogy kiderült kicsoda-micsoda és legyél a későbbiekben elérhetetlen számára, egy szó nélkül. Az ilyet én megvetem, és átlépek rajta.
2020. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Én is ismerek ilyen embereket, van köztük jó pár akinek olyan természetes ez a viselkedés, hogy nem is fogják fel mi velük a probléma. De érdekes, ha ők tapasztalnak ilyesmit magukkal szemben, azon nagyon fel tudnak háborodni. Az ilyen alakokat én is szó nélkül leépítem az életemből, de ha nagyon magyarázatot várnak, akkor kíméletlenül őszintén elmagyarázom nekik szívesen miért kerülöm őket. Sőt, akárki mást is tájékoztatok velük kapcsolatban. Egy idő után viszont sokaknak leesik az áskálódásuk, el is fordulnak tőlük a normális emberek.
2020. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálnék az üzeneteire. Egyszer elmondanám, hogy nem akarok többet a barátja lenni, és hogy miért nem; és utána bármit írhat, nem reagálnék. Egy magyarázatot azért megérdemel; hogy tudja, mit csinált rosszul. Hogy tanuljon belőle, hogy ilyet nem csinálunk, hogy más személyes, bizalmas dolgait kibeszéljük a háta mögött, pláne nem kamukat terjeszteni másokról, aki ráadásul megbízik bennünk, és igazi, őszinte barátjának tart. Utána , ha ezt leírtad, többé nem kell vele foglalkoznod, de ezt még egyszer írd meg neki, ha eddig nem tetted; hátha tanul belőle. A remény hal meg utoljára. Lehet, hogy neki ez a kibeszélés tök normális dolog, hát világosítsd föl, hogy nem. Lehet, hogy ő valami tökre álomvilágban él, fel kéne ébreszteni. Azt hiszi, hogy ez tökre rendben van, ez tök normális dolog;és most tényleg nem csak tetteti, nem csak megjátsza, hogy nem tudja, mi a bajod, vele, hanem szerintem simán lehet, hogy őszintén nem tudja, és elképzelése sincs róla, mi lehet vele a problémád. Úgyhogy azért magyarázd el neki utoljára, mint egy jó barát, támogató, segítőszándékkal, hátha megérti, és a következő barátaival, majd ha még lesz neki; nem fogja ezt "eljátszani" , nem fogja ezt tenni. Tehát hátha legalább őrajta, meg a jövőbeli barátain is segíthetsz általa. Tehát azáltal, ha ezt megosztod vele, és akkor lehet, hogy megérti, hogy ez rosszul esett neked, de ha nem mondod, lehet, hogy fogalma sincs róla.
2020. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*Letiltani nem kell, írogathat, csak ne reagálj rá; ha meg mondjuk segítséget akar kérni tőled valamiben, arról ír; akkor meg lehet, hogy az sem valós, csak kitalálta,hogy egy kicsit foglalkozz vele; tehát lehet, hogy egy ilyet is bekamuz. De mondjuk ezt írhatja rendesen is, hogy komolyan, de egyébként nem feltétlenül. Tehát, ha nagyon próbál ott neked aranyoskodni, akkor ne dőlj be neki.
2020. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted, hogy megszakítottad vele a kapcsolatot és sajálom, hogy sikerült egy ilyet kifognod. Idővel a csalódásod és a fájdalmad is el fog múlni.
2020. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyetemen volt ilyen, hogy elsőévesként sokat kérdeztem, mert nem voltam mindennel tisztában, ezért páran hülyének néztek engem. Volt egy ilyen kis csúnyácska falusi csaj, aki valamiért rám szállt. Lefotózta a kérdéseimet a fb csoportból és még évekkel később is azokat mutogatta másoknak, ezzel beállítva engem egy bohócnak. Pedig valójában csak a kezdet volt nehéz, útbaigazítást vártam, és később sikerült mindennel egyedül boldogulni. De ez a lány úgy adagolta be a környezetünkben lévő embereknek, hogy minden kérdésem ilyen ostoba, és mindenhez egyébként ilyen tök hülye vagyok. Néhányan felvilágosították arról, hogy ezeket nem mindenki tudja elsősként, és mások is kérdeztek ennél gázabbakat is. Akkor kitalálta azt rólam, hogy egy krva vagyok, aki megcsalta a volt barátját. Ezt sokan nem hitték el, mert öltözködésben is szolid, visszafogott vagyok, és a kényelem elsődleges szempont nálam, valamint nem voltam szép mindenki szemében. Akkor a következő vergődése az volt, hogy egy testi "hibámat" nagyította fel, és csúfolt vele, de nem a szemembe, hanem tőlem 2 méterre rám célozgatva beszélgetett másokkal erről. Persze gondosan ügyelve arra, hogy hallótávolságon belül legyek. Aztán kitalált még olyanokat rólam, hogy zsidó vagyok, meg engem bántalmaztak otthon gyerekkoromban...stb. És ezt a kis aknamunkát úgy űzte évekig, hogy nekem fogalmam sem volt semmiről sem, csak azt vettem észre, hogy egyesek totál idiótának néznek, úgy beszéltek velem, mint egy kisgyerekkel, illetve volt, aki megpróbált engem megverni is és megfélemlíteni, de nem jött össze neki. Most képzeld el, hogy egy ilyen rosszmájú csicska mekkora galibát tud okozni egy ember életében! Akkor mit tehet mondjuk 20 másik emberével? Az ilyen férgek szeretik az emberek felszínességét és naivitását kihasználni. Ügyesen manipulálnak bárkit.

Szóval szerintem mindent összegezve: Jól teszed, hogy megszabadulsz az ilyen emberektől, mint ez a barátnőd, mert később a te életed is tönkretenné.


A lány, akiről írtam, tavaly megfenyegette a bizalmasát, hogyha az elfordul tőle, akkor úgy fog járni, mint én, és őt is besározza. Az a hülye csaj, pedig még mindig vele barátkozik, mert fél tőle.

2020. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!