Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amerikai állampolgárként...

Amerikai állampolgárként hogyan tudnám kellemesebben megélni a hazaszeretet témát, miközben az én őseim legyilkolták az amerikai őslakosokat hogy elvegyék tőlük az ő földjüket? 27F

Figyelt kérdés

Szeretném kihangsúlyozni, hogy természetesen nagyon tisztelem a gyökereim és a hazámat! Amerikai állampolgárként egyértelmű, hogy fontos számomra az Amerikai Egyesült államok. Tény, hogy van bennem bizonyos fokon magyar vonás is, hiszen az anyai nagypapám magyar volt és őt nagyon szerettem, ő tanított meg engem a magyar nyelvre is. De én teljes mértékben amerikainak érzem és vallom magam, de tisztelem a távoli magyar gyökereim is. Maga a magyar nyelv számomra varázslatos és szeretek magyarul írni, beszélni. Igazából nagy segítség volt mostanában, mert amikor magyarul beszélek és írok, akkor nem gondolok a fájdalmas történelmi sérelmekre és hibákra Amerika kapcsán. Nekem valahogy a magyar nyelv egy "kiút" lett, ilyenkor csak ritkán jut eszembe az őslakosok lemészárlása téma.


Viszont amikor szóba jön az amerikai hazaszeretet, sajnos mindig van bennem egy fájdalmas dolog is: az, hogy az amerikai őslakosokat hogyan mészároltak le az európai telepesek, akik ellopták tőlük a földjüket. Igazságtalanul, gonosz módon legyilkolták azokat az embereket, akik ott éltek nagyon hosszú ideje békességben. Én ezt borzalmas dolognak tartom. Gyakran vívódok azzal a félelemmel, hogy mégis, Amerika hogy lehet az én földem, az én lakhelyem, ha azt véres módszerekkel, kegyetlenül elkobozták másoktól? Én személy szerint sohasem bántanék senkit, de szomorú vagyok, hogy az otthonomat milyen módszerekkel szerezték meg az őseim. Ha visszamehetnék az időben, én mindenképpen békés, kulturált és barátságos módszerrel, az amerikai őslakosokkal együttműködve alapítottam volna Amerikát. De nem így alakult.


Ez főleg akkor lett nálam nagy vívódás téma, amikor nagyjából 1 évvel ezelőtt elbeszélgettem egy amerikai őslakossal, és ő olyan dolgokat mondott nekem hogy "Ez a mi földünk!", "Mi voltunk itt előbb!", "A te őseid lemészárolták az én távoli nagyapáim!", "Hogyan érezheted ezt a földet magadénak, mikor ti elloptátok azt?". Borzalmasan éreztem magam, később otthon sírtam is. Szeretnék boldogan gondolni a hazámra, nem pedig fájdalommal.


Mit tegyek? Hogyan tudnám kellemesebben, mélyebben átélni a hazaszeretet témát?



2020. jún. 30. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Kamu. Te nem vagy amerikai állampolgár, csak provokálni akarsz. És utálod Amerikát.
2020. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodj meg, en 20 ev utan szarul irok magyarul, mas orszagbol, de mar a masodik generacio se tud magyarul. Vitatkozni meg kivulallokent nem tudunk, ugye-ugye.
2020. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésed ugyan orbitális kamu, de gondolj arra, hogy a honfoglaló magyarok meg az avarokat vagy kiket üldözték el innen/gyilkolták le, mégsem okoz ez itt 1000 év után senkinek különösebb lelki nehézséget. Ez van, ez a történelem.

A népek jöttek-mentek, háborúztak, hódítottak, elvették egymástól a területeket. Nem csak az amerikaiak, mindenki.

De javaslom, hogy ha legközelebb amerikainak akarod kiadni magad, angolul írj angol fórumra, mert ez így nagyon átlátszó.

2020. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!