Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire jó tanács ez az állj...

Mennyire jó tanács ez az állj ki magadért, légy férfi "jótanács"?

Figyelt kérdés

Valamiért nekem úgy tűnik, hogy az, hogy valakit mennyire tisztelnek, mennyire adnak a szavára az nem csupán ennyin múlik, és ha indokolatlanul helyet követelsz magadnak akkor azt durván meg is torolhatják.


Véleményem szerint ez evolúciós. Tehát elsősorban genetika alapján illetnek meg embereket bizonyos jogok, kiváltságok. Erősebb, nagyobb, jó kiállású embernek ki sem kell állnia magáért mert a neki járó tisztelet természetes. Nőknél a szépeknek, csinosaknak ugyancsak nem kell kiállniuk magukért mert a tisztelet és figyelem alanyi jogon kijár nekik.


Akkor miért próbálják ezzel a "jótanáccsal" töltetni a kevésbé szerencsések fejét? Hogy még nyomorultabbul érezhessék magukat, amiért nem tudják sehogysem elérni, hogy tiszteljék őket, mert ez alapján "csak rajtuk múlik". Egész életüket végigkínlódják, szenvedik emiatt annak reményében, hogy egyszer úgyis sikerül majd elérniük azt a tiszteletet ami egy életen át tartó kiállásnak lesz az eredménye, persze ez sosem fog bekövetkezni.


És elég veszélyes tanács is, az ember komolyan bántalmazhatják is, ha "kiáll" magáért olyan helyzetekben ami ezt indokolatlanná teszi, illetve evolúció szempontból nem követelhet helyet, tiszteletet magának.


Tudom, hogy van ez a sok álmese, hogy mindenki egyenlő meg mindenkinek kijár a tisztelet, de ezt a legálszentebb, leghamisabb emberek hozzák fel mindig.


2020. júl. 4. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg utálok én is bárkit bántani vagy leírni a külseje miatt, mert erről senki sem tehet. Viszont egyetemen nálunk az egyik legtekintélyesebb oktató az egyik "legcsúnyább" arcú, és teljesen átlagos testalkatú (max. 175 cm) férfi akit valaha láttam. De olyan tudása, kisugárzása és előadásmódja van, hogy még a legszebb hallgatólányok is megjegyzik, hogy jó csávó.


Minden csak pszichológia kérdése.

2020. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Valamit nagyon félreértesz.

Az nem fog soha tiszteletet kapni aki nem áll ki igazáért.

Ráadásul a tisztelethez semmi köze annak, hogy szép vagy meg erős.

Ez nem fizikai adottsággal kiérdemelhető dolog.


Tisztelet a tudásért, az önzetlenségért, a tettre készségért, bátorságért, és hasonló dolgokért jár.


Én azokat tisztelem akik tesznek valamit az általuk képviselt dolgokért/ügyekért/eszmékért/emberekért.

2020. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig jobb egy ilyen tanács, mint az amit te csinálsz, hogy mindent ráfogsz a "genetikára" meg külső tényezőkre nullára csökkentve ezzel a saját felelősséged...
2020. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


Nem, nyomorultság-érzésemet csökkentem. Ahelyett, hogy önmagam ostoroznám.

Tudod van olyan, hogy a természet rendje. Sajnos majmok vagyunk, még a többnek gondoljuk is magunkat.

2020. júl. 4. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt csak benned vannak a bajok :D
2020. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

A tanács elég hülyén van megfogalmazva, inkább úgy kéne hangzania hogy "növessz gerincet".

Ha te erre képtelen vagy, akkor nem a tanáccsal van baj, hiába a körítés.

2020. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mo.-n ez kell, mert mindenhol ez megy. De meddig?
2020. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!