Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekem van igazam vagy a...

Nekem van igazam vagy a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy kb. 2 hónapig nem találkoztunk. Én közben összejöttem valakivel, nagyon boldog voltam, ez az első komoly kapcsolatom. Alig vártam, hogy közöljem vele a jó hírt, mikor sikerült találkoznunk végre. Cserébe azt kaptam, hogy mit képzelek magamról, hogy titokban tartottam előtte és nem mondtam el, ez nem méltó a barátságunkhoz. Elkezdtem neki magyarázni, hogy a magánéletemet nem online és nem telefonon fogom elmesélni, hanem szemtől szembe. Főleg egy ekkora hírt, hogy életemben először szerelmes vagyok és van barátom. Erre csak támadást kaptam, hogy bezzeg ő mindent részletesen elmesél nekem messengeren is, a barátom miatt biztosan hanyagolni fogom őt és eltávolodunk egymástól. (Pedig nem a barátom miatt nem találkoztunk idáig, hanem a vírus miatt nem mászkáltunk.) A lényeg, hogy jól összevesztünk ezen. Kinek adnátok igazat? Hogy beszéljem ezt meg vele, ha ilyen rosszindulatúan, bűntudatot keltően és támadóan áll hozzá ahhoz, hogy nekem ilyen a személyiségem, hogy élőben akartam elmondani? Jogosan haragszom rá?

2020. júl. 9. 19:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%

Mindkettőtök idióta. A fa szért nem tudtok nyáron 2 hónap alatt egyszer sem találkozni, ha olyan hatalmas barátok vagytok és a fsznak kell finnyáskodni, hogy online meg telefonon nem beszéltek, ha annyira fontosak vagytok egymásnak?


Ez nem barátság, ez egy kifogáskupac.

2020. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Kedves első, miről beszélsz? :D Leírtam, hogy a vírushelyzet miatt nem találkoztunk, a kijárási korlátozás ideje alatt. Nem azt írtam, hogy nem beszéltünk egyáltalán online, mert beszéltünk közben, hanem azt, hogy nem úgy írtam le neki a hírt.
2020. júl. 9. 20:05
 3/36 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem te ne kezdeményezz semmiféle beszélgetést már vele. Teljesen jogos, hogy nem írkálva akarod megbeszélni ezt a számodra fontos témát. Az meg, hogy neki olyan az értékrendje, hogy minden szart leír neked messzendzseren, attól te még más vagy. Inkább örülnie kéne neked, és nem azon fennakadni, hogy mikor osztod meg vele ezt. De szerintem jó is, hogy ez így kiderült, legalább eltudod kerülni. Nagyon toxikus ez a viselkedés. Féltékeny biztos.

18l

2020. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Egy barátságban nem az a fontos kinek van igaza és pont. Innentől ez boritékolható.

De amúgy kompromisszumokat kell kötni és mindenki boldog lesz.

2020. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%

szerintem hagyjátok a fenébe, ez nem igazán barátság...

két hónapon át nem voltál képes valamilyen formátumban beszélgetni vele? szerintem jogosan érzi magát megbántva, hiszen elhitetted vele hogy fontos része az életednek és egy ilyen kaliberű dolgot nem közöltél vele....

amúgy leginkább szerintem csak voltak már korábban is ilyen dolgaid, és most végleg megunta... hidd el, a mai világban nehéz azokkal az emberekkel, akik mindig mindent csak személyesen hajlandóak, és ahelyett hogy boldogok lennének hogy több lehetőségük van a másikkal kapcsolatot tartani, inkább csak húzzák az időt meg leszrják a másikat... főleg így hogy fizikailag ugye most nem is volt lehetséges találkozni, te meg jól leszrtad őt két hónapon keresztül.

600 kilométer és két országhatár van köztem meg a legjobb barátnőm között, de mivel tényleg ő a legjbb, neki mesélem el életem fontos történéseit, és nem csak a napi rutinomat papagálykodom messengeren.

2020. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%
amúgy ha a pasiddal randizni jártál, vele is simán összefuthattál volna.
2020. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
29%
3 vagyok, ki pontozott le? Tán nem a 12 éves szintjén lévő barátnő?
2020. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

#6: Igen, sajnos ezt nem ismerik fel sokan az a baj.

Az is más lenne, hogy elmondja kicsikét az ember és hozzáteszi "de a többit személyesen, mert úgy sokkal igazibb".

Már az is más, ha elmond egy kicsit ezekből, majd ezt így hozzáteszi. Ha meg neki így is megtisztelő, nem fog azon problémázni hol mondja el. Szóval így meglennének oldva ezek a problémák.

2020. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
66%
Egyikőtöknek sincs igaza. Nyilván ő is túlzásba vitte a hisztit, de azt se értem, hogy azt miért nem lehet online leírni vagy telefonon elmondani, hogy szerelmes vagy és van egy barátod. Ha teszem azt, 1 évig nem találkoztatok volna, akkor 1 évig semmiről nem számolsz be neki az életedből? Szerintem Te is csak játszod az agyad.
2020. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Tisztázom a szituációt: BESZÉLTÜNK 2 hónapig, csak a hírt nem közöltem vele, mert személyesen szerettem volna. Ha nem jön közbe a vírus, biztosan találkozunk volna jóval hamarabb is. Általában 1 hónapon belül többször szoktunk. Gondoltam, hogy 1-2 hónapon belül lecseng a veszélyhelyzet és akkor elmesélem neki a dolgot. Nyilván ha előre tudom, hogy 1 évig nem látom, nem várok vele, de egyértelmű volt, hogy hamarosan találkozunk és akkor el tudom mesélni neki. Amit kihagytam fent, hogy nem randiztam a barátommal akkor, hanem abban az időszakban nála voltam, mert nem egy városban élünk és így elkerültük a fölösleges utazgatást.
2020. júl. 9. 20:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!