Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha nincsenek igaz...

Mit tegyek, ha nincsenek igaz barátaim és mindenki csak lábtörlőnek használ?

Figyelt kérdés

Tudom, ez úgy hat, mintha sajnáltatni akarnám magam, de nem ez a célom.

Mióta ebbe a városba költöztünk, nincsenek igaz barátaim, sőt semmilyen barátaim sincsenek. Ez a 3. iskola, amibe járok, mióta elköltöztünk, de egyik osztályban se tudtam normális kapcsolatokat kialakítani. Amikor ideköltöztünk, a legelső osztályban bántottak is verbálisan, ott egy év után váltottam iskolát (általános). A második sulimba se tudtam kialakítani kapcsolatokat, és most gimiben se. Pedig én igyekszem. Mindenki csak lábtörlőnek használ. Van egy "barátnőm", aki csak elmondja nekem a bajait, aztán ennyi. De ha nekem van valami problémám, akkor kioszt, hogy nem vagyok normális, stb. Pedig tényleg nem vagyok normális. Ha elengedném, akkor egyedül lennék, és az rosszabb lenne, mint vele. Nem buliztam, nem ittam soha, párkapcsolatom se volt, ami miatt nagyon sokszor nevetség tárgya vagyok az osztályban. Próbáltam osztályon és iskolán kívül is barátkozni, de nem sikerült. De ha sikerült volna, akkor se lett volna sok értelme, mert a suliban úgyis egyedül vagyok.

A napjaim azzal telnek, hogy felkelek, eszek-iszok, egész nap telefonozok. Semmi extra. Nincs kivel elmennem bárhova is. Egyedül meg ciki.


2020. júl. 12. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

"Ha elengedném, akkor egyedül lennék, és az rosszabb lenne, mint vele."


Minden amit leírtál igaz rám is, ezt az egy mondatot kivéve. Én pedig inkább vagyok egyedül mint olyan emberekkel akik bántanak, kihasználnak. Ráadásul nevetségesnek érezném magam, ha folyton tepernék olyanok után, akiket nem érdeklek. Egyébként oka van annak ha valakinek nem megy a barátkozás, ami lehet jó is és rossz is. Nálam az ok az volt, hogy érettebb, bölcsebb voltam mindig is a korosztályomnál, de látom, hogy nálad nem ez az oka. Nálam a megoldás az volt, hogy elgondolkoztam és rájöttem, hogy egyáltalán nem is kedvelem a környezetemben lévőket és lábtörlőnek pedig csak akkor tudnak használni, ha te hagyod. Nem írtad le konkrétan, hogy téged hogyan használnak annak, de a sarkadra állhatnál végre.

2020. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Tégedet tiltani kellene innen!
2020. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!