Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rosszul esik, hogy egy barátom...

Rosszul esik, hogy egy barátom nem írt születésnapomkor. Normális ez az érzés?

Figyelt kérdés

Szombaton volt a születésnapom, Facebookról le is szedtem, mert nem kell 700 "Boldog születésnapot" üzenet, de a barátaim, akik közelállnak hozzám (rokonok mellett), azok írtak és ez jobban is esett. Egy barátom nem írt, akivel suliban is nagyon jól szórakoztam meg tavasszal is sokat beszéltünk. Többször beszéltük a szülinapjainkat, mert 1 hét van köztünk.

Kicsit rosszul esett, hogy nem jutottam eszébe, nem vártam volna, hogy jelenjen meg a házunk előtt egy tucat ajándékkal, de egy egyszerű üzenet is jól esett volna.

Ti ilyen esetben felköszöntenétek, vagy van aki "megbosszulja" és nem ír ezért? Én szerintem attól függetlenül írok neki, nem fogom felhozni neki.


2020. júl. 13. 12:39
A kérdező szavazást indított:
Írnék neki
Nem írnék neki
38 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Több, mint gyerekes. Leszeded, hogy ne köszöntsenek fel, majd megsértődnél mert így történt?
2020. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Én ezt sose értettem.

Rosszban vagyok a dátumokkal, minden elfelejtek ha nem írom fel. Még a saját névnapomat is. Egyik rokonom meg is sértődik, ha elfelejtik a szülinapját.

És?! Attól még SZERETEM.

Ráírsz, hogy ez neked rosszul esik, de nem haragszol érte. Nem kell bosszút állni, meg depizni ilyen hülyeség miatt.

2020. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az olyantól nem várom el, akivel egy hétig táboroztam és ennyi a kapcsolattartás.

A hozzám közelálló barátaim, rokonaim írtak, ez nekem többet jelentett, mint a Kovács Mari üzenete, és őt is közelálló barátnak gondolom.

2020. júl. 13. 12:51
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyik baratom szuletesnapjat sem tudom pontosan, maximum a honapot. Engem a facebook emlekeztet mindig, es ezzel az emberek tobbsege igy van. Ne legyel merges ra emiatt.
2020. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Én a saját rokonaimét is alig tudom, a barátokét ha agyonütnek sem, pedig néha téma, elmondjuk, de nekem kiesik. Ezt tök felesleges ennyire tragédiaként megélni, az a lényeg, hogy az embereknek nem te vagy a világ közepe, csak saját magadnak. Ha ez elégtétellel tölt el, ne írj neki, és akkor helyreáll a világ rendje. Engem a saját szülinapom sem érdekel, nem, hogy másé.

38N

2020. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj ne fejből nem tudom senkinek a születés napját csak a szüéeimnek meg öcsémnek. Most jutatottam el idáig a sok hozzád hasonló sértődés miatt, hogy naptárba vezetem kinek mikor van születésnapja. Szerintem nem jogos a sértődésed.
2020. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ne légy rá megsértődve. Valószínűleg csak elfelejtette. Vagy látta, hogy levetted, és úgy gondolta, azért, mert nem szeretnéd, hogy írjanak neked. Ettől még nem biztos, hogy dühös rád, vagy bármi. Azt pedig végképp nem tartom jó ötletnek, hogy "bosszúból" majd te se írjál neki az ő szülinapján.
2020. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

"Ti ilyen esetben felköszöntenétek, vagy van aki "megbosszulja" és nem ír ezért? Én szerintem attól függetlenül írok neki, nem fogom felhozni neki."


Szerintem mindenképp köszöntsd fel, egyrészt mert ezáltal jó eséllyel leesik neki, hogy ő elfelejtette a tiedet (megesik, na...), másrészt, ha nem is jut eszébe, akkor sem jó dolog sértődést, haragot tartani. Felejtsd el, majd max egy kávé/sör/bográcsozás alkalmával felhozod neki.

2020. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj Géza! Nekem ez sokat jelent, ha felköszöntenek a szülinapomon. X napja volt a szülinapom. Hiányzott a jelenléted és a kedvességed. Kérlek pótoljuk az alkalmat, és legközelebb ne felejtsd el.


- egy ilyen dolog miatt megsértődik, hogy szólok, akkor vagy mérlegelem, hogy soha nem is fog felköszönteni, vagy összeszedi magát, de ez után el tudom dönteni, hogy ez számomra mit jelent, ha sikerül tisztázni.

Amíg nincs tisztázva, nem tudni, miért nem tette ezt meg.

2020. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
És lepontoznak ba.zmeg... Mi a toszt kell lepontozni a normális válaszokon? Ebben élitek ki magatokat gyökerek?
2020. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!