Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek igaz barátaim az...

Nincsenek igaz barátaim az osztályban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem a legjobbkor írom ki a kérdést, hiszen lassan 6 hónapja hogy nem láttam az osztálytársaimat... de pont miattuk nem várom a szeptembert.

Most leszek 11-es és már 6 éve hogy osztálytársak vagyunk. 2 igazi legjobb barátnőm volt ebből az osztályból, de mindkettő gimnáziumot váltott.

Félek elkezdeni a következő tanévet. Vannak emberek akikkel jóban vagyok, de egyik sem az, akit barátomnak neveznék. Ők amolyan haverok... 1 lány az osztályból (akit egyébként ki nem állhatok a viselkedése miatt) nagyon barátkozni akart velem (meg még egy barátommal), főleg hogy a legjobb barátnőm elment... azt hitte ő majd betöltheti a hűlt helyét. De sajnos az övét nem fogja.

Már most egyedül érzem magam...😅


Más is volt már ilyen helyzetben középiskolában? Mit tettetek hogy átvészeljétek?



2020. júl. 14. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Igen,én is ilyen helyzetben vagyok.

Én sem tudom mit kezdhetnék magammal így szeptembertől.

Szerintem ha ennyi idő alatt az osztályból nem szereztel barátokat,akkor próbálj meg minél tobb sulis programra elmenni,pl táborok,kirándulások,kulonfoglalkozas,versenyek.

Az osztályban meg ha beszélgetnek veled,legyel kedves,nyitott,szerintem ne akarj mindenképp eroltetetten barátokat szerezni,mert ha még nem sikerül nagy csalódás lesz. Legalábbis az én esetemben az volt. Azóta már elfogadtam(vagyis próbálom) hogy nincs legjobb barátom,attól még nyitott vagyok,meg próbálok aktív lenni.

A következő tanévet ne félj elkezdeni,fogd fel úgy hogy egy újabb lehetőség új baratsagokra. Egyébként meg rengeteg ilyen embert ismerek,úgyhogy nem vagyunk ezzel soha egyedül:)

Rajtad sem biztos hogy látják hogy így érzel,lehet más ember is ilyen helyzetben van akiről nem is gondolnád.

2020. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is iskolán kívüli társaságom volt.
2020. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Azt hiszem, ez az érzés teljesen általános az iskolakezdéskor. Kb. minden év elején átmentem rajta.


Nem feltétlenül kell az osztálytársaid közül barátot választanod. Mi értelme is lenne egy olyan barátságnak, ami csak azért szövődik, mert a másik van kéznél? Nem, egy barátságnak ennél sokkal stabilabb alap kell. Közös érdeklődés, közös értékrend, megértés, odafigyelés.


A címkéket meg felejtsük el. Az ember azt hiszi, neki kell egy Legjobb Barát. Aztán találsz valakit, akivel jól kijössz, és pár hét után ráaggatsz egy címkét, és meglepődsz, amikor nem a címkének megfelelően viselkedik.


Az osztálytársaiddal próbálj munkaközösséget kialakítani. Közös tanulás, tudásmegosztás, ilyesmi. Hasznosak lehettek egymásnak, szívélyes lehet a kapcsolat, de szeretnetek nem kell egymást.

2020. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Drágám, mind éreztük már így magunkat a gimiben, még ha csak átmeteti ideig is. Légy univerzálisabb, légy humorodnál, kedvességednél, és hidd el, lesz aki kedvel! Az elment barátnőiddel mindenképpen tartsd a kapcsolatot, és tartsd meg a kapcsot, amíg lehet!

Üdv. egy apuka!

2020. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán el lehet végezni úgy az iskolát, hogy az osztályban senki se a barátod. Az én 2 barátom alapból más iskolába járt.
2020. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!