Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek utálják az egyenes...

Szerintetek utálják az egyenes, becsületes, őszinte embereket manapság?

Figyelt kérdés
2020. aug. 17. 15:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Valószínűleg igen mert sajnos ők vannak kevesebben.
2020. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
56%
Nem azt mondom, hogy utálják, inkább kinézik. És igen, azért, mert ők vannak kisebbségben. Én is nagyon meglepődtem, aztán pedig csalódtam, mikor egy nőről az ismerkedés során kiderültek dolgok, miközben messze nem ezt mutatta kifelé.
2020. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ezek pozitív tulajdonságok. A gond ott kezdődik, ha valaki mondjuk csak takarózni próbál azzal, hogy őszinte, miközben például kéretlenül tolja mások arcába a véleményét, vagy beszólogat, kritizál másokat.
2020. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, de ha így is lenne, nem valószínű, hogy egy egyenes, őszinte ember számonkérné, vagy sajnáltatná magát miatta, ez nem éppen egyenes dolog. Meg ha valaki tudja magáról, hogy az őszintesége miatt utálják, nyilván nem veszi azt zokon.
2020. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

A médiában legtöbször útálják, sajnos mindenki túlérzékeny manapság, és mindenkit próbál is érzékenyíteni a média.

Remek példa erre Bogdán László esete, akit a túlérzékenyített értelmiségi réteg nem akart és nem tudott elismerni.

Vagy Jordan peterson, akit szintén a politikailag túlérzékeny emberek tömegei támadnak.

De ide sorolhatnám a Jord Floyd esetet, ahol mindenki magára vette a bűnöző elleni fellépést, holott mint utólag kiderült (kiszivárgott a rendőri testkamera felvétele), hogy a bánásmód jogos, és indokolt volt, és kiderült? hogy Floyd halálának semmi köze a rendőri bánásmódhoz túladagolásban hallt meg.

Ezt minden ügyész tudta aki részt vett az ítéletben mégsem mertek őszínte jogos ítéletet adni a rendőröknek, és behódoltak a nép szimpátiájának/unszimpátiájának.

2020. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem utálják, de gyakori, hogy a másik ember, mondjuk egy főnök, munkatárs, barát, családtag, stb., stb. azt mondja elvben, hogy legyél vele őszinte, aztán ha őszinte vagy akkor, amikor más véleményt várt tőled, akkor megsértődik, ha pedig szembesíted vele, hogy ellentmond önmagának,nakkor tagadja, hogy megsértődött, és ezt újra meg újra megcsinálja, így végül semmi olyat nem lehet vele megbeszélni, ami nem fér a komfortzónájába. Így idővel senki sem őszinte vele, ő meg azt hiszi, hogy azok, ha valaki mégis megpróbál vele őszinte lenni, az megszívja.
2020. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
25%
Igen, mert sokan félnek, hogy ezzel kárt tesznek neki (ergo ő nem becsületes), így keresztbe tesznek neki. De "csak úgy" elgondolásból is szeretnek keresztbe szeretnek nekik, mert valahogy irritálja, hogy valaki normálisan szeretne élni.
2020. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%

"Én is nagyon meglepődtem...mikor egy nőről az ismerkedés során kiderültek dolgok"


Én akkor lepődök meg, ha egy nő igazat mond és nem derül ki az, hogy mindenben hazudott.

2020. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

3


Azt írtam, hogy őszinte, nem azt, hogy minden lében kanál és kioktat másokat.


Egyikből nem következik a másik.

2020. aug. 17. 17:32
 10/30 anonim ***** válasza:
5, Felülről valószínű megmondták nekik, hogy mit csináljanak. Ezek az ügyek általában már előre le vannak zongorázva, szóval, ha ezt kell mondaniuk, akkor nem igazán lehet hősködni, mert jó esetben csak az állását veszti el.
2020. aug. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!