Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha általánosban...

Mit tegyek, ha általánosban leggyűlöltebb osztálytársam a gimiben barátom lett, és furdall a lelkiismeret, hogy tettem sok rossz dolgot ellene általánosba?

Figyelt kérdés

Hetediket már másik iskolába kezdtem költözés miatt, és ott ismerkedtünk meg. Egy ideig padtársam is volt. Gyűlöltem őt valamiért, de inkább a többi osztálytársamhoz szerettem volna tartozni és sajnos én is részt vettem a kibeszéléseken, a kritizálásokon a háta mögött, a kinevetéseken a háta mögött. Ez nyilván nem mentség, mert nem tartott senki a fejemhez fegyvert, hogy beszéljem ki.

Egy gimibe mentünk, és már az első évben megkedveltem, a második évben meg nagyon jól összebarátkoztunk, és úgy gondolom hogy mára már a legjobb barátomnak mondhatom. És nem arról van szó, hogy ki vagyok közösítve a suliban, és csak vele tudok beszélgetni, hanem tényleg megszerettem. De fojt a lelkiismeret, hogy én őt anno kibeszéltem a többiekkel mindig tesi órán, amikor szabadjáték volt. Jó, tudom régen volt, de akkor si bánt.


2020. aug. 24. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod lett, akkor biztos nem haragszik.


Kivéve, ha az a terve, hogy a bizalmadba férkőzzön és aztán többszörösen visszakapd, amit tettél vele.

2020. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Tudom mit érzel, nálam is hasonló történt, csak épp fordítva. Egy nagyon jó baráti csapat szakadt szét mert senki sem akart engedni a másiknak és ki mondani, hogy sajnálom. Szerintem vegyél egy nagy levegőt és menj oda hozzá. Mond el neki, hogy téged még mindig nagyon bánt ami régen történt és máig nem tudtál megbocsátani magadnak. Fiatal voltál - legalábbis a mostaninál- és csak beakartál illeszkedni, nem akartad, hogy kiközösítsenek.

Gimiben már nem annyira fontosak ezek a kasztos dolgok. Az ember itt már olyanokat keres akinek élvezi a társaságát. Ha benned még mindig ekkora bűntudat van, akkor ne hagy annyiban, mert nem fog elmúlni, ráadásul minél több idő telik el, annál nehezebb beszélni róla.

Ha sikerült elrendezni a dolgot, akkor ha lehet egy kérdésem kérlek jelezd felém. Szeretném tudni, hogy sikerült-e megbeszélnetek.

2020. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!