Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire normális dolog ha...

Mennyire normális dolog ha csak érdekből tudok barátkozni?

Figyelt kérdés

Tehát csak akkor tartok fent egy baráti kapcsolatot ha nagyon tudok belőle profitálni, kihasználni az illető segítségét mindenben, és cserébe alig kell adnom valamit,csak a minimumot vagy jóval kevesebbet.


De gondolom mindenki ilyen a mai világban.



2020. aug. 25. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki ilyen lenne a "mai világban", akkor senki nem találna olyan balekot, akit kihasználhat, úgyhogy itt megbukott az elméleted.
2020. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem!

Csak a nők ilyenek.

2020. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem, egyáltalán nem ilyen mindenki, és állatira nem normális.
2020. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Eléggé szánnivaló, fogalmad sincs, mennyi mindent veszítesz vele. Mindenesetre a te dolgod, remélhetőleg hamar elterjed a híre, hogy te csak egy másokat kihasználó, kétszítnű féreg vagy és nem marad balek, aki bedől neked.
2020. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez annyira nem is számít annak, tehát arra kell gondolni hogy csak azért kell a barátsága mert pl sokszor megtudom kérni hogy vigyen oda vissza a kocsijával, így nekem nem kell autót fenntartani és nincs utazási költségem sem, havonta 1 szer azért szoktam venni egy 90 ftos csokit cserébe, illetve ráírok naponta vagy félórát, szóval ha úgy veszem kvittek vagyunk. Illetve munkahelyet is tud nekem szerezni ha elvesztem mert sok kapcsolata van a környéken, ezért is fent tartom ezt a barátságot.
2020. aug. 25. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel szóval megértelek.
2020. aug. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amennyire normalis hogy nekem semmi sem szent. Ha akar gyerekkori legjobb baraton, unokatestveren latom, hogy kalkulal, eloszor suket maradok a celzasra, aztan roviden orokre megszakitom az ismeretseget.

Viszont mindig tul sok ismerosom van, ugyhogy magany ellen barmi aron szar ember tarsasagnak nem kell.

2020. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nézd! Általában az embereknek szüksége van érzelmi barátságokra (ha úgy nézed ez is "érdek", mert érzelmileg, lelkileg szükséged van rá). De ugye az ilyen barátság a másiknak is ugyanilyen jó. Ha neked nincs szükséged ilyen érzelmi barátságra és nem zavar, hogy nincs ilyen az életedben, akkor nem baj, ha csak így barátkozol. Viszont azt ne csináld, hogy mások úgy érzik a legjobb barátok vagytok és bármikor számíthat rád, te meg csak addig foglalkozol vele amíg hasznosnak tartod. Ez elég önző dolog. Szóval valahogy ezt nekik is érezniük kéne. Egyébként így kimondva az, hogy csak érdekből barátkozol és nem azért mert érzelmileg szükséged van rá, elég önzően hangzik. De ha nem használsz ki másokat és ha segítséget kérnek tőled segítesz akkor nem gond, hogy ez az ok. Illetve ha már nem akarsz velük barátkozni, akkor fokozatosan szűntesd meg a barátságot, ne csak úgy kidobd őket mint a szemetet. És ha segítséget kérnek segíts, gondolj arra, hogy ők is segítettek neked. És ha ez érzelmileg nem is hat meg, akkor így kell tenned, ha azt akarod, hogy ne tartsanak bunkó önző parasztnak. Egyébként nem, szerintem nem ilyenek a mai világ emberei, van ilyen is, de nem ez a többség. Ha csak ezért vagy ilyen mert azt hiszed más is, akkor változtass!
2020. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gáz.
2020. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!