Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » "Tartsd közel magadhoz barátai...

"Tartsd közel magadhoz barátaidat, de még közelebb az ellenségeidet. Nektek mit jelent ez a mondás? Volt olyan helyzet az életetekben amikor ez a mondás igaznak bizonyult?

Figyelt kérdés
Nektek mit jelent ez a mondás? Volt olyan helyzet az életetekben amikor ez a mondás igaznak bizonyult?

2020. aug. 31. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt ilyenben részem. Kevés esélyt látok az alátámasztására.
2020. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kár, hogy nemleges. Én érdekesnek és megfontolandónak tartom ezt a mondást, érdekelne másnak mit jelent. Várom válaszaitokat:)
2020. aug. 31. 09:31
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem tök fura, hogy valakinek ellensége van, fogalmam sincs, milyen helyzetekben mérgesedhet el két ember viszonya ennyire, szóval én sem tudom megerősíteni a mondást, miszerint így kell élni
2020. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Toxikus dolognak tartom es csak a sajat eleted keserited meg ha olyan emberek kozeleben vagy akik artananak neked, nem kedvelnek.
2020. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem jelent semmit. Ha valaki az ellenségem is lenne, lesz/rom, nem foglalkozom vele
2020. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3-as: én ellenségnek tartom (mai viduonylatban, hiszen azért ma már nem életre halálra megy a harc de vannak mindenhol játszmák) például azt az embert a munkahelyemen aki ellenségesen viselkedik velem szemben valami miatt. Vagy a magánéletben akár: azt a nőt akivel közös társaságba járunk a párommal és esetleg féltékeny leszek rá valami miatt okkal vagy nem). Ezeket az embereket ha megnyeri magának az ember, talán megszűnik az ellenségeskedés/féltékenykedés, de az is lehet hogy csak színleg vagyok jóba a számomra nem szimpi emberrel aki így talán nem tamás hatba vagy ha ilyen szándéka lenne, megsejtenem és tudnék ellene tenni.


Szerintetek?


Ill. Az idézett mondásnak szerintetek van/lehet más olvasata is?

2020. aug. 31. 10:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan kollégám, aki ki akart golyózni, őt szemmel kellett tartani, ha maradni akartam a cégnél. Nagyon tenyérbemászó stílusa volt.
2020. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: és mi volt a stratégiád? Barátságos voltál vele? Vagy semleges? Milyen módszerrel lehet egy ilyen helyzetből nyertesen kijönni?
2020. aug. 31. 10:51
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Semleges voltam vele, és törekedtem arra, hogy mások ne találjanak fogást rajtam. Én még a cégnél vagyok, ő már nincs.
2020. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek kifejezetten ellenségeim, csak emberek, akikkel nem vagyunk túl jóban, ezért kölcsönösen ignoráljuk egymást.


Számomra ez a mondás azt jelenti inkább, ahogy el szoktam járni azokkal az emberekkel, akiknek nem vagyok szimpatikus: törekszem arra, hogy ellenségeskedés helyett eléjük álljak és beszéljek velük erről és próbáljam elérni, hogy ne fektessen energiát a gyűlöletembe, hanem csak kerüljön el. Ez általában könnyebben megy, mint az ember gondolná. Úgy gondolom, hogy távolról könnyű gyűlölni. És ha valakivel beszélsz, nem csak viaskodsz, akkor le tudod fegyverezni. Számomra azt jelenti ez a mondás, hogy vigyük be a kapcsolatba mindkettőnk emberi oldalát, ami lehet nem szimpatikus, de ezzel egyidejűleg lehet korrekt is (ha már nem tudjuk teljesen elkerülni egymás társaságát).

2020. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!