Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszakadhat egy barátság egy...

Megszakadhat egy barátság egy ilyen helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Volt egy munkatársam, akivel az idők során úgy érzem baráti viszonyt sikerült kialakítanom. Mielőtt lejárt a határozott ideje, támogató véleményt írtam róla a közös főnökeinknek, hátha meghosszabbítják az állását, és miután kiderült, hogy nem, segítettem neki az álláskeresésben amit csak tudtam. Közös munkahelyünkön az utolsó napon kérte, hogy menjek be vele a személyügyi osztályra, ahol az összes igazolás azonnali kiadását kérte. A személyzetis lány elmondta neki világosan, hogy erre most nincs lehetőség, mert az adminisztráció rajta kívülálló okok miatt elhúzódik, amit érthetően el is magyarázott. Erre a barátom értetlenkedett és követelőzött, mire én is próbáltam neki elmondani, hogy ezt most tényleg nem lehet azonnal elintézni. Ezután szóvá tette, hogy én "ellene beszéltem" a személyzetisnél, majd durcáskodott és paranoiásnak nevezett amikor megkérdeztem, hogy most haragszik-e emiatt. Azóta se nagyon beszél velem, max egy-két szavas üzeneteket küld, de telefonon fel se hív, ha pedig én hívom, sokszor néma csönd van, mintha csak magamban beszélnék. Elgondolkodom, hogy ezért az emberért tettem meg annyi mindent? És mi volt a bűnöm, hogy nem adtam neki igazat abban, amiben nem volt? Árulás volt ez a részemről? Ennyit ér egy barátság?

2020. aug. 31. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy szeretnél vele találkozni és beszélgetni egy kicsit. Ha belemegy és meg tudjátok beszélni, akkor magától értetődő, hogy minden oké. De, ha nem akar találkozni akkor ne keresd, ha később rájön, hogy gyerekesen viselkedett, majd úgyis keres. Ha nem, akkor meg elvesztett egy jó barátot.
2020. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Volt egy munkatársam, akivel az idők során úgy érzem baráti viszonyt sikerült kialakítanom"


Hát...nem jól érzed.

2020. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy csak a munka, segítség, pénz miatt kellettél és mikor már nem hajtasz hasznot, kuka?
2020. szept. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon lehetséges. Egyáltalán nem ilyennek mutatta magát. Viberen minden előzmény nélkül letiltott. Óriási csalódás ez nekem. Az állásomat kocláztattam érte...
2020. szept. 1. 05:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, hogy barátok voltatok! De! Ő téged kezdett el hibáztatni, mint kézenfekvő megoldás, belerúgni a hozzá közel állóba, aki segíti. Valószínűleg el is hitte, hogy te voltál a hibás, te nem tettél meg mindent. Önsorsrontó ember.

Hagyd a franca, később megint te leszel valamiért a hibás és engesztelgetheted állandóan.

2020. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!