Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek ezzel a barátsággal?

Mit kezdjek ezzel a barátsággal?

Figyelt kérdés

Mind a ketten 22 évesek vagyunk és kb. 15 éve vagyunk barátok vagyis már csak olyasmik, kisiskolás korunk óta.

Sokat gondolkodtam, hogy ki írjam ide, de kíváncsi vagyok külső szemmel ti hogy látjátok ezt.

A barátnőmmel régebben nagyon sokat lógtunk együtt, mindent megtudtunk és mindenről tudtunk beszélni. Most az utóbbi 2,5 éve eltávolodtunk egymástól, kevésbé keresi a társaságom. Szinte csak akkor keres, ha valami bántja. Személyesen, csak akkor találkozunk ha a pasija elhív, hogy menjek el velük koncertre, kiállításokra, szülinapi partira stb. Néha meg a barátnőmmel tök jól el tudunk beszélgetni, hülyéskedni, szintén chaten.

Volt már olyan, hogy nem esett jól otthon lennie, mert volt egy kis vitája és csak akkor hívott volna el találkozni,amire nem tudtam elmenni, mert a nagyszüleimnél voltam. Olyan is volt, hogy megigérte, hogy be mutat egy jó fiú barátjának, ami szintén nem jött össze. Jó, ez lehetett azért mert a fiú nem akart találkozni vagy nem ért rá vagy egészen más oka is lehetett, igazából nem tudom, mert nem mondott semmit róla csak hogy bemutat neki. Ez volt 5 hónapja és nem történt semmi. Aztán, meg minden félével hiteget, amiről szinte virít, hogy nem gondolja komolyan (ezt az utóbbi 2 hónapban kezdte el).

Amikor, megpróbáltam ezt megbeszélni vele, akkor csak terelte a témát. És rengetek ilyesmik történnek, csak nagyon hosszú lenne mindet leírni. Nem tudom, hogy mit gondoljak erről a barátságról, már ha lehet azt annak nevezni. Szerintetek?



2020. szept. 6. 01:02
 1/3 Travis83 ***** válasza:
81%
Nekem úgy hangzik, hogy ez a barátság sajnos kihűlt, vagy csak egyoldalú, ami gyakorlatilag ugyanaz. Nálam is volt ilyen, méghozzá több személy esetében is. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem számíthatsz rá vagy ő rád. Ez ilyen "csendes" barátság. Felnőtté váltatok és minimum egyikőtöknek több lett az életében a dolga, illetve változtak az érdeklődési körök is.
2020. szept. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az érdeklődési köreink szinte ugyan azok, annyi különbséggel, hogy engem érdekelnek az állatok és a sport. A "több lett a dolga", az lehet, de ez nem ok rá, hogy ne találkozzunk személyesen pár óra hosszára, mert volt olyan hogy 2 hétig nem találkozott a párjával és abba a 2 hétben szó szerint semmit nem csinált itthon, még is vonakodott, látszódott az irásán, hogy valami kifogást keres (15 alatt már kiismertem), hogy ne találkozzon velem. Ha, nem lenne párja valószínűleg aligha tartaná velem a kapcsolatot... Nem tudom, mit higyjek...
2020. szept. 6. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az emberek többsége nem őszinte. Márpedig minden barátságnak az alapja az őszinteség. Azt a kérdést, amit itt feltettél a barátnődnek is tedd fel. Ha valóban a barátjának tart, akkor őszintén elmondja mi a baj, ha van egyáltalán. Ha nem kapsz egyértelmű feleletet, akkor az annak a jele, hogy nem őszinte hozzád teljes mértékben. Ekkor viszont érdemes elgondolkodni, hogy hogyan tovább.
2020. szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!